Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Ochrona i kształtowanie środowiska (S3)

Sylabus przedmiotu Praktyka zawodowa - prowadzenie zajęć dydaktycznych:

Kierunek studiów Ochrona i kształtowanie środowiska
Forma studiów studia stacjonarne Poziom trzeciego stopnia
Stopnień naukowy absolwenta doktor
Obszary studiów
Przedmiot Praktyka zawodowa - prowadzenie zajęć dydaktycznych
Jednostka prowadząca Zakład Meteorologii, Botaniki i Kształtowania Terenów Zieleni
Nauczyciel odpowiedzialny Bożena Michalska <Bozena.Michalska@zut.edu.pl>

praktykiPR2 15 1,01,00zaliczenie
praktykiPR4 15 1,01,00zaliczenie
praktykiPR6 15 1,01,00zaliczenie
praktykiPR8 15 1,01,00zaliczenie

W-1Znajomość zagadnień ochrony i kształtowania środowiska na poziomie S2.

praktyki
T-PR-1Prowadzenie przez doktoranta zajęć dydaktycznych (ćwiczeń audytoryjnych, laboratoryjnych lub projektowych) ze studentami w zakresie tematycznym związanym z kierunkiem jego wykształcenia oraz realizowanymi badaniami naukowymi.15

A-PR-2Prowadzenie zajęć15

Zamierzone efekty kształceniaOdniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyOdniesienie do efektów zdefiniowanych dla obszaru kształceniaCel przedmiotuTreści programoweMetody nauczaniaSposób oceny
OKS_3-_P01_W01

OKS_3-_P01_U01
C-1T-PR-1M-1S-1

Zamierzone efekty kształcenia - inne kompetencje społeczne i personalne

OKS_3-_P01_K01
Uzyskanie kompetencji właściwych wykonywaniu zawodu nauczyciela akademickiego.

OKS_3-_P01_W01
3,0Pozytywna ocena wiedzy doktoranta prowadzącego zajęcia, dokonana przez jego opiekuna naukowego oraz kierownika jednostki organizacyjnej, która przydzieliła doktorantowi zajęcia dydaktyczne ze studentami.

OKS_3-_P01_U01
3,0Pozytywna ocena umiejętności doktoranta w prowadzeniu zajęć dydaktycznych, dokonana przez jego opiekuna naukowego oraz kierownika jednostki organizacyjnej, która przydzieliła doktorantowi zajęcia dydaktyczne ze studentami.

OKS_3-_P01_K01
Uzyskanie kompetencji właściwych wykonywaniu zawodu nauczyciela akademickiego.
3,0Pozytywna ocena kompetencji doktoranta prowadzącego zajęcia, dokonana przez jego opiekuna naukowego oraz kierownika jednostki organizacyjnej, która przydzieliła doktorantowi zajęcia dydaktyczne ze studentami.

1. Kupisiewicz Cz., Podstawy dydaktyki, Warszawa, 2005
  2. Półturzycki J., Dydaktyka dla nauczycieli, Płock, 2002

1. Okoń W., Wprowadzenie do dydaktyki ogólnej, Warszawa, 2003

A-PR-2Prowadzenie zajęć15
Zamierzone efekty kształceniaOKS_3-_P01_W01Poszerzenie i ugruntowanie wiedzy z obszaru temetycznego zajęć dydaktycznych prowadzonych przez doktoranta ze studentami.
Cel przedmiotuC-1Poszerzenie i ugruntowanie wiedzy z obszaru tematycznego zajęć dydaktycznych prowadzonych przez doktoranta ze studentami. Nabycie umiejętności wykonywania zawodu nauczyciela akademickiego. Uzyskanie kompetencji właściwych wykonywaniu tego zawodu.
Treści programoweT-PR-1Prowadzenie przez doktoranta zajęć dydaktycznych (ćwiczeń audytoryjnych, laboratoryjnych lub projektowych) ze studentami w zakresie tematycznym związanym z kierunkiem jego wykształcenia oraz realizowanymi badaniami naukowymi.
Metody nauczaniaM-1Prowadzenie przez doktoranta zajęć dydaktycznych ze studentami w formie ćwiczeń audytoryjnych, laboratoryjnych lub projektowych.
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Ocena poziomu wiedzy przekazywanej studentom przez doktoranta. Ocena czytelności i komunikatywności w przekazie wiedzy. Ocena poprawności kontaktu doktoranta ze studentami. Ocena zaangażowania w wykonywaniu przydzielonych mu zajęć dydaktycznych.
Zamierzone efekty kształceniaOKS_3-_P01_U01Nabycie i ugruntowanie umiejętności wykonywania zawodu nauczyciela akademickiego. Pozyskanie i doskonalenie umiejętności posługiwania się nowoczesnymi metodami i technikami kształcenia.
Zamierzone efekty kształceniaOKS_3-_P01_K01Uzyskanie kompetencji właściwych wykonywaniu zawodu nauczyciela akademickiego.