Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Ochrona i kształtowanie środowiska (S3)

Sylabus przedmiotu Zachowania społeczne i etykieta zawodu nauczyciela akademickiego:

Kierunek studiów Ochrona i kształtowanie środowiska
Forma studiów studia stacjonarne Poziom trzeciego stopnia
Stopnień naukowy absolwenta doktor
Obszary studiów
Przedmiot Zachowania społeczne i etykieta zawodu nauczyciela akademickiego
Jednostka prowadząca Studium Nauk Humanistycznych i Pedagogicznych
Nauczyciel odpowiedzialny Marzena Zychowicz <Marzena-Zychowicz@zut.edu.pl>
Inni nauczyciele Bożena Dydycz <Bozena.Dydycz@zut.edu.pl>, Anna Sammel <Anna.Sammel@zut.edu.pl>, Dariusz Zienkiewicz <Dariusz.Zienkiewicz@zut.edu.pl>

W-1Podstawowa wiedza z akresu socjologii i psychologii społecznej.

T-W-1Etykieta jako kodeks zachowań w życiu zawodowym, publicznym i prywatnym.3
T-W-2Treści i uwarunkowania efektywnej komunikacji.2
T-W-3Wizerunek nauczyciela akademickiego.2
T-W-4Normy i formy zachowań nauczyciela akademickiego w kontaktach ze współpracownikami.2
T-W-5Normy i formy zachowań nauczyciela akademickiego w kontaktach ze studentami.2
T-W-6Normy i formy zachowań nauczyciela akademickiego w kontaktach z otoczeniem zewnętrznym.2
T-W-7Ceremoniał akademicki.2

A-W-1Uczestnictwo w zajęciach.15
A-W-2Zapoznanie się z literaturą przedmiotu.30
A-W-3Przygotowanie wystapień i tekstów do dyskusji.30
A-W-4Przygotowanie prezentacji.30
A-W-5Przygotowanie do zaliczenia.41
A-W-6Konsultacjie4

M-1Wykład konwersatoryjny.
M-3Wystąpienia i prezentacje.

S-1Ocena formująca: Aktywność uczestnictwa w konwersatorium.
S-2Ocena podsumowująca: Ocena treści i formy wystąpień oraz opracowań przedstawionych do zaliczenia.

Zamierzone efekty kształceniaOdniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyOdniesienie do efektów zdefiniowanych dla obszaru kształceniaCel przedmiotuTreści programoweMetody nauczaniaSposób oceny
OKS_3A_A05-3_W01
OS_3A_W02C-1T-W-1, T-W-5, T-W-3, T-W-4, T-W-6, T-W-7, T-W-2M-1, M-2, M-3S-1, S-2

OKS_3A_A05-3_U01
OS_3A_U08C-1T-W-1, T-W-5, T-W-3, T-W-4, T-W-6, T-W-7, T-W-2M-1, M-2, M-3S-1, S-2

Zamierzone efekty kształcenia - inne kompetencje społeczne i personalne

OKS_3A_A05-3_K01
OS_3A_K01C-1T-W-1, T-W-5, T-W-3, T-W-4, T-W-6, T-W-7, T-W-2M-1, M-2, M-3S-1, S-2

OKS_3A_A05-3_W01
3,0Doktorant posiada wiedzę w zakresie pojęciowego postrzegania zagadnień w zakresie etykiety zachowań publicznych nauczyciela akademickiego i ceremoniału akademickiego.

OKS_3A_A05-3_U01
3,0Doktorant potrafi analizować normy etykiety oraz zachowań publicznych w kontekście ich przydatności dla profesionalnych kontaktów ze środowiskiem zawodowym i ze studentami.

OKS_3A_A05-3_K01
3,0W relacjach zawodowych i społecznych ze środowiskiem naukowym, otoczeniemz zewnętrznym oraz w toku realizacji procesu dydaktycznego i w życiu akademickim doktorant wykorzystuje kompetencje wynikające ze zdobytej wiedzy i nabytych umiejętności w zakresie etykiety i zachowań publicznych nauczyciela akademickiego.

1. Orłowski T., Protokół dyplomatyczny, ceremoniał, etykieta., PISM, Warszawa, 2006
  2. Celma-Panek J., Akademickie zwyczaje, ceremoniał, insygnia., WAM, Warszawa, 1979

1. Żuchowski H.R., Encyklopedia dobrych manier, Polihymnia, Lublin, 2003

T-W-1Etykieta jako kodeks zachowań w życiu zawodowym, publicznym i prywatnym.3
T-W-2Treści i uwarunkowania efektywnej komunikacji.2
T-W-3Wizerunek nauczyciela akademickiego.2
T-W-7Ceremoniał akademicki.2

A-W-1Uczestnictwo w zajęciach.15
A-W-2Zapoznanie się z literaturą przedmiotu.30
A-W-3Przygotowanie wystapień i tekstów do dyskusji.30
A-W-4Przygotowanie prezentacji.30
A-W-5Przygotowanie do zaliczenia.41
A-W-6Konsultacjie4
Zamierzone efekty kształceniaOKS_3A_A05-3_W01Doktorant posiada wiedzę w zakresie pojęciowego postrzegania zagadnień w zakresie etykiety zachowań publicznych nauczyciela akademickiego i ceremoniału akademickiego.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyOS_3A_W02Ma wiedzę ekonomiczną, prawną i społeczną dostosowaną do różnych poziomów działalności gospodarczej i organizacyjnej związanej z produkcją rolniczą i ochroną środowiska. Wykazuje się znajomością zasad dydaktyki w szkole wyższej.
Cel przedmiotuC-1Po ukończeniu przedmiotu doktorant będzie posiadał wiedzę w zakresie etykiety i zachowań publicznych nauczyciela akademickiego w kontaktach ze środowiskiem zawodowym i studenckim oraz znał treści i znaczenie ceremoniału akademickiego.
Treści programoweT-W-1Etykieta jako kodeks zachowań w życiu zawodowym, publicznym i prywatnym.
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: Aktywność uczestnictwa w konwersatorium.
Zamierzone efekty kształceniaOKS_3A_A05-3_U01Doktorant potrafi analizować normy etykiety oraz zachowań publicznych w kontekście ich przydatności dla profesionalnych kontaktów ze środowiskiem zawodowym i ze studentami.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyOS_3A_U08Posiada umiejętności dydaktyczne dotyczące nauk rolniczych.
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: Aktywność uczestnictwa w konwersatorium.
Zamierzone efekty kształceniaOKS_3A_A05-3_K01W relacjach zawodowych i społecznych ze środowiskiem naukowym, otoczeniem zewnętrznym oraz w toku realizacji procesu dydaktycznego i w życiu akademickim doktorant wykorzystuje kompetencje wynikające ze zdobytej wiedzy i nabytych umiejętności w zakresie etykiety i zachowań publicznych nauczyciela akademickiego.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyOS_3A_K01Ma świadomość ważności dokształcania się i samodoskonalenia, a także potrafi inspirować i organizować proces uczenia się innych osób.