Wydział Budownictwa i Architektury - Budownictwo (S3)

Sylabus przedmiotu Wykład monograficzny-3:

Kierunek studiów Budownictwo
Forma studiów studia stacjonarne Poziom trzeciego stopnia
Stopnień naukowy absolwenta doktor
Obszary studiów
Przedmiot Wykład monograficzny-3
Jednostka prowadząca Katedra Dróg i Mostów
Nauczyciel odpowiedzialny Halina Garbalińska <Halina.Garbalinska@zut.edu.pl>
Inni nauczyciele Agata Stolarska <Agata.Siwinska@zut.edu.pl>

W-1Znajomość zagadnień na poziomie studiów S2 lub studiów jednolitych magisterskich. Zainteresowanie pracą naukową. Znajomość języka obcego umożliwiająca studiowanie literatury światowej z zakresu tematyki doktoratu.

C-1Zapoznanie z tematyką związaną z energooszczędnymi budynkami inteligentnymi.

T-W-1Energooszczędne budynki inteligentne.5

A-W-1Uczestnictwo w zajęciach.5
A-W-2Bieżące utrwalenie materiału wykładowego.10
A-W-3Przygotowanie do zaliczenia.15

M-1Wykład multimedialny.

Zamierzone efekty kształceniaOdniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyOdniesienie do efektów zdefiniowanych dla obszaru kształceniaCel przedmiotuTreści programoweMetody nauczaniaSposób oceny
B_3A_S3/B-07_W01
B_3A_W01C-1T-W-1M-1S-1

B_3A_S3/B-07_U01
B_3A_U05C-1T-W-1M-1S-1

B_3A_S3/B-07_W01
3,0Doktorant ma podstawową wiedzę dotyczącą możliwości, jakie daje technika mikroprocesorowa w zakresie projektowania i realizacji budynków inteligentnych.

B_3A_S3/B-07_U01
3,0Doktorant potrafi sformułować podstawowe tezy dotyczące zasad projektowania energooszczędnych budynków inteligentnych.

1. Krajowe i zagraniczne publikacje na temat nowoczesnych rozwiązań i technologii energooszczędnych stosowanych w budynkach inteligentnych.

T-W-1Energooszczędne budynki inteligentne.5

A-W-1Uczestnictwo w zajęciach.5
A-W-2Bieżące utrwalenie materiału wykładowego.10
A-W-3Przygotowanie do zaliczenia.15
Zamierzone efekty kształceniaB_3A_S3/B-07_W01Ma wiedzę na zaawansowanym poziomie o charakterze podstawowym w obszarze wykorzystania techniki mikroprocesorowej na rzecz poprawy energooszczędności budynku.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyB_3A_W01Ma wiedzę na zaawansowanym poziomie o charakterze podstawowym w obszarze nauk technicznych i studiowanej dyscyplinie, obejmującą najnowsze osiągnięcia nauki.
Cel przedmiotuC-1Zapoznanie z tematyką związaną z energooszczędnymi budynkami inteligentnymi.
Treści programoweT-W-1Energooszczędne budynki inteligentne.
Metody nauczaniaM-1Wykład multimedialny.
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: Ocena na podstawie przygotowanego opracowania na zadany temat.
Zamierzone efekty kształceniaB_3A_S3/B-07_U01Potrafi zdobywać informacje naukowe z różnych źródeł oraz dokonywać właściwej interpretacji i selekcji tych informacji oraz krytycznej ich oceny.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyB_3A_U05Potrafi zdobywać informacje naukowe z różnych źródeł oraz dokonywać właściwej interpretacji i selekcji tych informacji oraz krytycznej ich oceny.
Treści programoweT-W-1Energooszczędne budynki inteligentne.
Metody nauczaniaM-1Wykład multimedialny.