Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt - Rehabilitacja zwierząt

Efekty uczenia się:

KODWiedza
RZ_10-_W01Posiada podstawową wiedzę z zakresu chemii, biochemii i biofizyki
RZ_10-_W02Posiada podstawową wiedzę z zakresu kształtowania środowiska bytowania zwierząt towarzyszących oraz jego wpływu na dobrostan
RZ_10-_W03Posiada wiedzę o budowie anatomicznej i topografii poszczególnych narządów i układów, a także ich strukturze i podstawowych funkcjach.
RZ_10-_W04Ma wiedzę na temat podstawowych procesów fizjologicznych, biochemicznych i biofizycznych zachodzących w organizmach zwierzęcych.
RZ_10-_W05Ma ogólną wiedzę z zakresu budowy i funkcjonowania organizmów żywych na poziomie komórki,tkanki, pojedynczego organizmu oraz populacji z uwzględnieniem różnych poziomów organizacji biosfery.
RZ_10-_W06Ma ogólna orientację w podstawowych problemach związanych z naukami zootechnicznymi
RZ_10-_W07Ma podstawową wiedzę z zakresu ekonomii, marketingu i nauk humanistycznych oraz elementów prawa
RZ_10-_W08Posiada kompleksową wiedzę na temat możliwości wykorzystania fizjoterapii u zwierząt
RZ_10-_W09Zna metody oceny stanu funkcjonalnego pacjenta oraz wskazania i przeciwskazania do stosowania zabiegów fizjoterapeutycznych
RZ_10-_W10Orientuje się w definiowaniu pojęć z dziedziny fizjoterapii. Zna narzędzia techniki i technologie umożliwiające prawidłowe przeprowadzanie zabiegów zoofizjoterapeutycznych.
RZ_10-_W11Ma wiedzę o organizacji i wykonywaniu protokołów fizjoterapeutycznych
RZ_10-_W12Zna podstawy profilaktyki i dietetyki weterynaryjnej
RZ_10-_W13Posiada wiadomości z zakresu żywienia zwierząt i normowania pasz z uwględnieniem problemu zdrowotnego, wieku,stanu fizjologicznego oraz aktywności fizycznej, a także orientuje się w podstawowej problematyce z zakresu żywienia.
RZ_10-_W14Posiada wiedzę na temat procesów molekularnych zachodzących na poziomie genomu,transkryptomu,proteonu i metabolomu oraz ich wpływu na kształtowanie fenotypu.
RZ_10-_W15Posiada wiedzę z zakresu wybranych jednostek chorobowych u zwierząt, ich etiologii, objawach oraz sposobach diagnozowania.
RZ_10-_W16Posiada ogólną wiedzę społeczno-humanistyczną w ramach zgłębianych studiów podyplomowych
RZ_10-_W17Ma podstawową wiedzę z zakresu rozwoju, hodowli i użytkowania zwierząt.
RZ_10-_W18Wykazuje znajomość podstawowych aspektów prawnych i etycznych w funkcjonowaniu zawodu zoofizjoterapeuty
RZ_10-_W19Zna i rozumie poszerzony zbiór podstawowych faktów,umiarkowanie złożonych pojęć i teorii oraz zależności związanych z wykonywaniem zabiegów fizjoterapeutycznych u pacjenta weterynaryjnego.
RZ_10-_W20Posiada wiedzę o podstawowych metodach diagnostyki obrazowej oraz zna zasady techniczne ich wykonywania.