Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt - Rehabilitacja zwierząt

Efekty uczenia się:

KODUmiejętności
RZ_10-_U01Potrafi zaplanować proces rehabilitacji zwierząt,a także dobrać odpowiednie instrumenty terapii w zależności od stanu pacjenta.
RZ_10-_U02Potrafi przystosować środowisko bytowania zwierząt z uwzględnieniem przepisów prawa oraz dobrostanu zwierząt
RZ_10-_U03Wykazuje umiejętności znajdowania zrozumienia,analizy twórczego wykorzystywania potrzebnych informacji pochodzącychh z róźnych źródeł i w roźnych formach w zakresie zoofizjoterapii.
RZ_10-_U04Wykazuje umiejętność precyzyjnego,zwięzłego i właściwego opracowania materiałów.
RZ_10-_U05Potrafi ustalic protokoły i zastosować je w produkcji zwierzęcej, jakości żywności, zdrowiu oraz przebiegu fizjoterapii.
RZ_10-_U06Wykonuje podstawowe zabiegi zoofizjoterapeutyczne, potrafi dostosować je do potrzeb terapii.
RZ_10-_U07Umie określić wpływ żywienia na zdrowie i kondycję zwierząt. Potrafi prawidłowo ustalić program żywienia dostosowany do potrzeb rehabilitacji. Dobiera odpowiednie suplementy.
RZ_10-_U08Przeprowadza ewaluację procesu usprawniania, kontroluje jego efektywność oraz identyfikuje błędy i zaniedbania w postępowaniu fizjoterapeutycznym własnym lub zespołu, proponuje działania w celu ich wyeliminowania
RZ_10-_U09Wykazuje umiejętności prawidłowego użytkowania zwierząt oraz stosuje podstawowe zasady ich hodowli.
RZ_10-_U10Dobiera i przeprowadza odpowiednie badania i testy funkcjonalne niezbędne dla doboru właściwych metod i środków fizjoterapeutycznych
RZ_10-_U11Przygotowuje i przeprowadza zajęcia z zakresu edukacji zdrowotnej i profilaktyki aparatu ruchu u zwierząt w zależności od stanu fizjologicznegom wieku oraz aktywności fizycznej.
RZ_10-_U12Zna języki obce w stopniu umożliwiającym korzystanie z piśmiennictwa i podstawowej komunikacji dla poziomu B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego
RZ_10-_U13Umie stosować podstawowe prawa genetyczne i przewidzieć skutki ich działania w różnych populacjach zwierząt.
RZ_10-_U14Wykazuje umiejętności reprezentowania własnego stanowiska i poglądów oraz porozumiewania się różnymi podmiotami w formie werbalnej,pisemnej i graficznej.
RZ_10-_U15Potrafi obsługiwać urządzenia do fizykoterapii: termoterapii, światłolecznictwa, laseroterapii, magnetoterapii i magnetostymulacji, elektroterapii, terapii pozaustrojową falą uderzeniową; − obsługiwać urządzenia do kinezyterapii (bieżnie suche i mokre)oraz stosować akcesoria rehabilitacyjne.
RZ_10-_U16Potrafi nadzorować bezpieczeństwo zabiegów zoofizjoterapeutycznych oraz oceniać postępy po zabiegach zoofizjoterapeutycznych u pacjenta.
RZ_10-_U17Potrafi poprawnie analizować badania diagnostyczne na potrzeby zoofizjoterapii.
RZ_10-_U18Wykorzystuje wiedzę z zakresu budowy anatomicznej i funkcjonowania podstawowych układów, narządów zmysłów oraz narzadu ruchu dla wyjaśnienia zaburzeń ich struktury i funkcji.