Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Gospodarka odpadami

Efekty uczenia się:

KODWiedza
GOSP_10-_W01Uczestnik studiów ma wiedzę o roli i znaczeniu środowiska przyrodniczego, zna zasady zrównoważonego użytkowania środowiska i rozwoju z uwzględnieniem dbałości o różnorodność biologiczną oraz ma wiedzę o zagrożeniach środowiska przyrodniczego.
GOSP_10-_W02Absolwent zna podstawowe definicje i zasady ekonomiczne oraz uwarunkowania prawne i społeczne związane z zarządzaniem gospodarką odpadami. Rozumie społeczne, ekonomiczne, prawne i inne pozatechniczne uwarunkowania działalności przedsiębiorczej w tym zakresie.
GOSP_10-_W03Słuchacz zna nowoczesne i tradycyjne technologie inżynierskie z zakresu odzysku i unieszkodliwiania odpadów, w tym również rekultywacji terenów zdegradowanych, składowisk odpadów.
GOSP_10-_W04Uczestnik studiów jest zorientowany jak korzystnie pod względem ekonomicznym wykorzystać odpadową masę poprodukcyjną, odpady nadające się do recyklingu.
GOSP_10-_W05Słuchacz wie, jak wykorzystać nowoczesne techniki komputerowe w prognozowaniu wytwarzania strumieni odpadów w przedsiębiorstwie oraz w monitorowaniu systemu gospodarowania odpadami.
GOSP_10-_W06Słuchacz wie jak wykorzystać system gospodarowania odpadami BDO w firmie w oparciu o komputerowe techniki informatyczne.
GOSP_10-_W07Absolwent zna zasady tworzenia i rozwoju form indywidualnej przedsiębiorczości, wykorzystującej wiedzę z zakresu gospodarki odpadami; posiada podstawową wiedzę dotyczącą zarządzania, w tym prowadzenia działalności gospodarczej związanej z wytwarzaniem i zagospodarowaniem odpadów poprodukcyjnych.