Wydział Architektury - Specjalista ds. dostępności

Sylabus przedmiotu Przygotowanie pracy i egzamin końcowy:

Kierunek studiów Specjalista ds. dostępności
Forma studiów studia niestacjonarne Poziom podyplomowe
Tytuł zawodowy absolwenta
Obszary studiów charakterystyki PRK
Przedmiot Przygotowanie pracy i egzamin końcowy
Jednostka prowadząca Katedra Historii i Teorii Architektury
Nauczyciel odpowiedzialny Adam Zwoliński <azwolinski@zut.edu.pl>
Forma zaliczenia egzamin Język polski

seminariaS2 2 6,01,00egzamin

W-1zaliczenie przedmiotów z toku studiów

seminaria
T-S-1Egzamin końcowy2

seminaria
A-S-1Wybór tematu, opracowanie założeń wstępnych pracy10
A-S-2Zebranie i analiza publikacji w zakresie pracy20
A-S-3Przegląd piśmiennictwa z zakresu tematyki pracy30
A-S-4Opracowanie wstępne wersji pracy40
A-S-5Konsultowanie treści pracy z opiekunem pracy5
A-S-6Poprawienie i uzupełnienie treści pracy po konsultacjach z opiekunem pracy20
A-S-7uczestnictwo w zajęciach2
A-S-8przygotowanie do egzaminu końcowego23

M-2rozwiązanie problemu badawczego

S-1Ocena podsumowująca: ocena wystawiona przez opiekuna pracy i recenzenta

SDD_10-_SDD/A/13_W01
SDD_10-_W07C-1T-S-1M-2, M-1S-1

SDD_10-_SDD/A/13_U01
SDD_10-_U8C-1T-S-1M-1, M-2S-1

SDD_10-_SDD/A/13_K01
SDD_10-_K02C-1T-S-1M-2, M-1S-1

SDD_10-_SDD/A/13_W01
3,0Zna w dostatecznym stopniu podstawowe wymagania stawiane pracom dyplomowym i posiada dostateczną wiedzę niezbędną do opracowania rozwiązania problemu z zakresu dostępności przestrzeni publicznej dla osób ze szczególnymi potrzebami.

SDD_10-_SDD/A/13_U01
3,0Potrafi wykorzystać w dostatecznym stopniu zdobytą wiedzę w zakresie dostępności do rozwiązania zadania problemowego.

SDD_10-_SDD/A/13_K01
3,0Ma dostateczną świadomość konieczności zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

1. Rawa T., metodyka wykonywania inżynierskich i magisterskich prac dyplomowych, Wydawnictwo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Olsztyn, 2012
  2. Majchrzak J., Metodyka pisania prac magisterskich i dyplomowych: poradnik pisania prac promocyjnych oraz innych, Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego, Poznań, 2009
  3. Standardy dla pracy końcowej opracowane przez zespół koordynujący studia podyplomowe pt. "Specjalista ds. dostępności" opracowane dla danej edycji studiów

Treści programowe - seminaria

T-S-1Egzamin końcowy2

Formy aktywności - seminaria

A-S-1Wybór tematu, opracowanie założeń wstępnych pracy10
A-S-2Zebranie i analiza publikacji w zakresie pracy20
A-S-3Przegląd piśmiennictwa z zakresu tematyki pracy30
A-S-4Opracowanie wstępne wersji pracy40
A-S-5Konsultowanie treści pracy z opiekunem pracy5
A-S-7uczestnictwo w zajęciach2
A-S-8przygotowanie do egzaminu końcowego23
Zamierzone efekty uczenia sięSDD_10-_SDD/A/13_W01Zna podstawowe wymagania stawiane pracom dyplomowym i posiada wiedzę niezbędną do opracowania rozwiązania problemu z zakresu dostępności przestrzeni publicznej dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówSDD_10-_W07Zna wymagania dotyczące pisania pracy końcowej i wykorzystuje w tym celu wiedzę zdobytą w toku studiów.
Cel przedmiotuC-1Nabycie umiejętności opracowania zagadnienia z zakresu dostępności w oparciu o uzyskaną w toku studiów wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne i obronienia swojego stanowiska podczas egzaminu końcowego.
Metody nauczaniaM-2rozwiązanie problemu badawczego
M-1dyskusja nad zagadnieniem badawczym
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: ocena wystawiona przez opiekuna pracy i recenzenta
Zamierzone efekty uczenia sięSDD_10-_SDD/A/13_U01Potrafi wykorzystać zdobytą wiedzę w zakresie dostępności do rozwiązania zadania problemowego.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówSDD_10-_U8Potrafi napisać pracę końcową obejmującą rozwiązanie zagadnienia problemowego z zakresu zapewniania dostępności dla osób ze szcsególnymi potrzebami.
Metody nauczaniaM-1dyskusja nad zagadnieniem badawczym
M-2rozwiązanie problemu badawczego
Zamierzone efekty uczenia sięSDD_10-_SDD/A/13_K01Ma świadomość konieczności zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówSDD_10-_K02Uczestniczy w refleksji na temat społecznych, naukowych i etycznych aspektów związanych z własną pracą, z wykorzystaniem zasad projektowania uniwersalnego i zapewnianiem dostępności w przestrzeni publicznej.
Metody nauczaniaM-2rozwiązanie problemu badawczego