Wydział Architektury - Specjalista ds. dostępności

Efekty uczenia się:

KODWiedza
SDD_10-_W01Zna i rozumie potrzeby osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami.
SDD_10-_W02Ma świadomość istnienia barier dotyczących funkcjonowania osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami w przestrzeni publicznej.
SDD_10-_W03Zna i rozumie wymagania prawa w zakresie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym dostępności cyfrowej oraz obowiązki podmiotów publicznych w tym zakresie.
SDD_10-_W04Zna i rozumie zasady projektowania uniwersalnego, w tym ideę projektowania przestrzeni cyfrowej, architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej dla wszystkich użytkowników, w szczególności dla osób z niepełnosprawnościami i innymi szczególnymi potrzebami.
SDD_10-_W05Zna zasady dotyczące przygotowania i przeprowadzania audytów, w szczególności kompleksowych audytów dostępnosci.
SDD_10-_W07Zna wymagania dotyczące pisania pracy końcowej i wykorzystuje w tym celu wiedzę zdobytą w toku studiów.