Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków

Efekty uczenia się:

KODWiedza
UWOS_10-_W04Zna aktualnie stosowane procesy technologiczne oczyszczania ścieków i utylizacji osadów ściekowych oraz procesy samooczyszczania wód wraz z ich ograniczeniami.
UWOS_10A_W01Wie jak zaprojektować obiekty stacji uzdataniania wody i oczyszczania scieków w oparciu o techniki komputerowe. Charakteryzuje etapy procesu ich projektowania i wykonania używając odpowiednio dobranych metod, technik i narzędzi.
UWOS_10A_W02Zna prawa opisujące transport cieczy operacji jednostkowych dla wybranych procesów uzdataniania wody i oczyszczania ścieków
UWOS_10A_W03Potrafi omówić fizykochemiczne i chemiczne własności wody, scharakteryzować wody powierzchniowe, podziemne i morskie w oparciu o aktualne ustawy i rozporządzenia, objaśniać zasady dotyczące podstawowych procesów fizykochemicznych stosowanych przy uzdatnianiu wody.
UWOS_10A_W05Zna podstawowe zagadnienia dotyczące wykorzystania mikroorganizmów do oczyszczania ścieków.
UWOS_10A_W06Zna zasady spójności przestrzennej w kontekście zrównoważonego rozwoju poprawy sytuacji w zakresie zaopatrzenia w wodę, odprowadzania i oczyszczania ścieków. Rozumie społeczne, prawne i pozatechniczne uwarunkowania działalności przedsiębiorstw w tym zakresie
UWOS_10A_W07Zna klasyfikacje i formy prawno-organizacyjne przedsiębiorstw związanych z gospodarka wodną i ściekową obszarów wiejskich. Wie jakie są uwarunkowania społeczne ich funkcjonowania.