Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków

Efekty uczenia się:

KODUmiejętności
UWOS_10A_U01Potrafi ocenić jakość badanej wody i zaproponować procesy jednostkowe jej uzdatniania w oparciu o uwarunkowania prawne w tym zakresie.
UWOS_10A_U03Umie opisać matematycznie wybrane techniki transportu cieczy i potrafi wykonać obliczenia wybranych parametrów operacji jednostkowych stosowanych w technologiach uzdataniania wody i oczyszczania ścieków.
UWOS_10A_U04Umie rozróżnić nowoczesne technologie uzdataniania wody, oczyszczania ścieków i utylizacji osadów oraz stosowane urządzenia technologiczne od przestarzałych nie dostosowanych do wymogów prawnych.
UWOS_10A_U05Umie na podstawie badań mikroskopowych oznaczyć organizmy wchodzące w skład osadu czynnego i błony złoża biologicznego.
UWOS_10A_U06Umie omówić zagadnienia związane z podstawami diagnozy i oceny stanu istniejącego, prognozowania, planowania i monitorowania stanu gospodarki wodą w systemie gospodarki narodowej na podstawie obowiązującego ustawodawstwa i dokumentów planistycznych.
UWOS_10A_U07Potrafi przeprowadzić analizę mikro i makrootoczenia organizacji gospodarczych z wykorzystaniem różnych metod. Umie dokonać krytycznej oceny funkcjonowania przedsiębiorstw związanych z gospodarka wodną i ściekową.