Wydział Informatyki - Poligrafia i Media Cyfrowe

Efekty kształcenia:

KODWiedza
PiMC_10A_W01Student ma wiedzę z zakresu procesów poligraficznych, technologii druku oraz metod kontroli jakości produktów i procesów poligraficznych.
PiMC_10A_W02Student zna zasady estetyki i kompozycji oraz główne trendy w projektowaniu grafiki użytkowej.
PiMC_10A_W03Student posiada wiedzę z zakresu technik kompozycji i kadrowania cyfrowego obrazu, zna zasadę działania narzędzi przeznaczonych do korekty tonalnej i barwnej obrazu oraz zna narzędzia do modyfikacji obrazu.
PiMC_10A_W04Student zna rodzaje grafiki komputerowej i jej przeznaczenie, posiada wiedze z zakresu formatów graficznych oraz metod tworzenia grafiki rastrowej i wektorowej.
PiMC_10A_W05Student ma wiedzę z zakresu projektowania i dystrybucji treści cyfrowych z przeznaczeniem na różne platformy i urządzenia mobilne.
PiMC_10A_W06Student zna etapy przygotowania projektu do druku, rodzaje oraz specyfikę każdej operacji.
PiMC_10A_W07Student zna technologie służące do określania struktury i wyglądu stron internetowych, zna podstawowe zasady funkcjonowania serwerów WWW i aplikacji internetowych, zna podstawy technologii skryptowych służących do dynamicznej manipulacji treści na stronach internetowych.
PiMC_10A_W08Student zna zasady odwzorowania barw na urządzeniach typu monitor, drukarka, skaner; rozumie ideę systemu zarządzania barwą oraz zasady kontroli jakości odwzorowania kolorów w procesach poligraficznych.
PiMC_10A_W09Student zna podstawowe pojęcia z zakresu metodologii badań naukowych, pisania sprawozdań naukowych oraz prezentacji wyników badań.