Wydział Elektryczny - Elektronika i telekomunikacja (N1)

Efekty kształcenia:

KODWiedza
ET_1A_W01Ma wiedzę w zakresie matematyki, obejmującą algebrę, analizę, probabilistykę oraz elementy matematyki dyskretnej i stosowanej, w tym metody matematyczne i metody numeryczne, niezbędne do: - opisu i analizy działania obwodów elektrycznych, elementów elektronicznych oraz analogowych i cyfrowych układów elektronicznych, a także podstawowych zjawisk fizycznych w nich występujących; - opisu i analizy przewodowych i bezprzewodowych sieci telekomunikacyjnych; - opisu i analizy działania systemów elektronicznych , w tym systemów zawierających układy programowalne; - opisu i analizy algorytmów przetwarzania sygnałów, w tym dźwięku i obrazu.
ET_1A_W02Ma wiedzę w zakresie fizyki obejmującą mechanikę, termodynamikę, optykę, elektryczność i magnetyzm, fizykę atomową oraz fizykę ciała stałego, w tym wiedzę niezbędną do zrozumienia podstawowych zjawisk występujących w elementach i układach elektronicznych i telekomunikacyjnych oraz w ich otoczeniu.
ET_1A_W03Ma uporządkowaną wiedzę w zakresie fotoniki, w tym wiedzę niezbędną do zrozumienia fizycznych podstaw działania systemów telekomunikacji optycznej oraz optycznego zapisu i przetwarzania informacji.
ET_1A_W04Ma podstawową wiedzę w zakresie pól i fal elektromagnetycznych, w tym wiedzę niezbędną do zrozumienia generacji, przewodowego i bezprzewodowego przesyłania oraz detekcji sygnałów w paśmie wysokich częstotliwości.
ET_1A_W05Ma podstawową wiedzę w zakresie materiałów stosowanych w elektronice i telekomunikacji.
ET_1A_W06Ma uporządkowaną wiedzę w zakresie metodyki i technik programowania oraz architektury komputerów, w szczególności ich warstwy sprzętowej.
ET_1A_W07Ma usystematyzowaną wiedzę w zakresie podstaw telekomunikacji, w tym metod i technologii generowania, przesyłania, przetwarzania i odbioru sygnałów w sieciach telekomunikacyjnych.
ET_1A_W08Ma szczegółową wiedzę w zakresie architektury i programowania systemów mikroprocesorowych oraz innych układów programowalnych.
ET_1A_W09Ma podstawową wiedzę w zakresie architektury systemów i sieci komputerowych oraz systemów operacyjnych, niezbędną do wykorzystania i utrzymania narzędzi informatycznych służących do symulacji i projektowania elementów, układów i systemów elektronicznych i telekomunikacyjnych.
ET_1A_W10Ma szczegółową wiedzę w zakresie systemów i sieci telekomunikacyjnych oraz urządzeń wchodzących w skład sieci przewodowych i bezprzewodowych.
ET_1A_W11Ma podstawową wiedzę w zakresie zasad projektowania, budowy, eksploatacji i diagnostyki sieci telekomunikacyjnych.
ET_1A_W12Ma podstawową wiedzę w zakresie podstaw sterowania i automatyki.
ET_1A_W13Ma uporządkowaną i podbudowaną teoretycznie wiedzę w zakresie działania elementów elektronicznych (w tym elementów optoelektronicznych, elementów mocy, przetworników i czujników), analogowych i cyfrowych układów elektronicznych oraz prostych systemów elektronicznych.
ET_1A_W14Ma uporządkowaną wiedzę w zakresie teorii obwodów elektrycznych oraz w zakresie teorii sygnałów i metod ich przetwarzania.
ET_1A_W15Ma podstawową wiedzę w zakresie metrologii, zna i rozumie metody pomiaru podstawowych wielkości charakteryzujących elementy i układy elektroniczne oraz światłowodowe, zna metody obliczeniowe i narzędzia informatyczne niezbędne do analizy wyników eksperymentu.
ET_1A_W16Ma podstawową wiedzę w zakresie zasad projektowania i wytwarzania elektronicznych i fotonicznych układów scalonych.
ET_1A_W17Zna i rozumie standardowe elektroniczne rozwiązania układowe stosowane w urządzeniach pomiarowych, technice radiowo-telewizyjnej, elektronicznym i optoelektronicznym sprzęcie powszechnego użytku.
ET_1A_W18Zna i rozumie metodykę projektowania analogowych i cyfrowych układów oraz systemów elektronicznych, a także metody i techniki wykorzystywane w projektowaniu; zna komputerowe narzędzia do projektowania i symulacji układów i systemów.
ET_1A_W19Orientuje się w obecnym stanie oraz najnowszych trendach rozwojowych elektroniki i telekomunikacji.
ET_1A_W20Ma elementarną wiedzę na temat cyklu życia urządzeń elektronicznych oraz telekomunikacyjnych.
ET_1A_W21Ma podstawową wiedzę niezbędną do rozumienia pozatechnicznych uwarunkowań działalności inżynierskiej; zna podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązujące przy wytwarzaniu, pomiarach i eksploatacji urządzeń elektrycznych, elektronicznych i telekomunikacyjnych.
ET_1A_W22Ma elementarną wiedzę w zakresie ochrony własności intelektualnej oraz prawa patentowego.
ET_1A_W23Ma elementarną wiedzę w zakresie zarządzania, w tym zarządzania jakością i prowadzenia działalności gospodarczej.
ET_1A_W24Zna ogólne zasady tworzenia i rozwoju form indywidualnej przedsiębiorczości.
ET_1A_W25Ma podstawową wiedzę związaną z wybranymi zagadnieniami z pokrewnych kierunków studiów.