Wydział Ekonomiczny - Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy

Efekty uczenia się:

KODWiedza
ZBHP_10-_W01Zna i rozumie pozatechniczne uwarunkowania w osiąganiu bezpiecznych, higienicznych i ergonomicznych warunków pracy, zna i rozumie podstawowe zasady zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy związane z procesami pracy lub ze sposobem pracy.
ZBHP_10-_W02Zna i rozumie zasady towrzenia i zarządzania stanowiskiem pracy łącznie z nowowczesnymi zasadmi zarządzania w służbie BHP.
ZBHP_10-_W03Zna i rozumie zasady organizowania i zrażadzania stanowiskami pracy zgodnie z nauką ergonomii oraz uwarunkowaniami prawnymi
ZBHP_10-_W04Zna i rozumie cele i zadania służby BHP oraz tworzenia i funkcjonowania systemu zarządzania BHP.
ZBHP_10-_W05Zna i rozumie jak przeprowadzić analizę wypadków przy pracy oraz postępowania w przypadku chorób zawodowych w zakresie oceny ryzyka zawodowego oraz zagrożeń pożarowych, postępowania w przypadku pożaru, udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej i działań ratowniczo-gaśniczych, zna technologie inżynierskie związane z technicznymi działaniami na rzecz bezpieczeństwa i higieny pracy.