Wydział Ekonomiczny - Ekonomia środowiska, bezpieczeństwo i higiena pracy

Sylabus przedmiotu Opieka promotora przy przygotowaniu pracy końcowej:

Kierunek studiów Ekonomia środowiska, bezpieczeństwo i higiena pracy
Forma studiów studia niestacjonarne Poziom podyplomowe
Tytuł zawodowy absolwenta
Obszary studiów charakterystyki PRK
Przedmiot Opieka promotora przy przygotowaniu pracy końcowej
Jednostka prowadząca Katedra Ekonomii i Rachunkowości
Nauczyciel odpowiedzialny Janusz Myszczyszyn <Janusz.Myszczyszyn@zut.edu.pl>

praca dyplomowaPD2 4 0,01,00zaliczenie

W-1Słuchacz uczestniczył w seminariach

praca dyplomowa
T-PD-1Przygotowanie pracy koncowej - opieka promotora4

praca dyplomowa
A-PD-1Przygotowanie wersji roboczej pracy15
A-PD-2Poprawki po recenzji promotora10

M-1Dyskusja nad zagadnieniem badawczym

S-1Ocena formująca: Ocena wystwaiona przez promotora pracy i recenzenta

ESBH_10-_8_W01
ESBH_10-_W01, ESBH_10-_W04C-1T-PD-1M-2, M-1S-1

ESBH_10-_8_U01
ESBH_10-_U02, ESBH_10-_U03C-1T-PD-1M-1, M-2S-1

ESBH_10-_8_K01
ESBH_10-_K01, ESBH_10-_K02C-1T-PD-1M-1, M-2S-1

ESBH_10-_8_W01
3,0Praca spełnia wymagania stawiane przed pracami dyplomowymi w stopniu dostatecznym.

ESBH_10-_8_U01
3,0Słuchacz umie dostatecznie wykorzystać więdzę z zakresu zarządzania do postawinia i rozwiązania problemu badawczego.

ESBH_10-_8_K01
3,0Słuchacz przygotował pracę, która spełnia kryteria ustalone w standardach pisania prac dyplomowych w stopniu dostatecznym.

1. Dziekann Wydziału Ekonomicznego, Standardy pisania prac obowiązujące na Wydziale Ekonomicznym, Zarządzenie Dziekana Wydziału Ekonomicznego nr 3/2019/2020 z dnia 20.04.2020 ws. procedury dyplomowania, Wydział Ekonomiczny, Szczecin, 2020
  2. Dziekan Wydziału Ekonomicznego, Zarządzenie Dziekana Wydziału Ekonomicznego nr 3/2019/2020 z dnia 20.04.2020 ws procedury dyplomowania, 2011

Treści programowe - praca dyplomowa

T-PD-1Przygotowanie pracy koncowej - opieka promotora4

Formy aktywności - praca dyplomowa

A-PD-1Przygotowanie wersji roboczej pracy15
A-PD-2Poprawki po recenzji promotora10
Zamierzone efekty uczenia sięESBH_10-_8_W01Słuchacz zapoznał sie i potrafi samodzielnie pod kierunkiem promotora przygotować pracę końcową.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówESBH_10-_W01Zna i rozumie pozatechniczne uwarunkowania w osiąganiu bezpiecznych, higienicznych i ergonomicznych warunków pracy, zna i rozumie podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy związane z procesami pracy lub ze sposobem pracy.
ESBH_10-_W04Zna i rozumie cele i zadania służby BHP.
Cel przedmiotuC-1Przygotowanie pracy końcowej zgodnie ze standardami pisania pracy, w tym standardami onowiązującymi na Wydziale Ekonomicznym
Treści programoweT-PD-1Przygotowanie pracy koncowej - opieka promotora
Metody nauczaniaM-2Prezentacja tematyki i zakresu pracy dyplomowej, rozwiązanie problemu badawczego.
M-1Dyskusja nad zagadnieniem badawczym
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: Ocena wystwaiona przez promotora pracy i recenzenta
Zamierzone efekty uczenia sięESBH_10-_8_U01Potrafi samodzielnie przygotować plan pracy i realizować pod kierunkiem promotora pisanie pracy.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówESBH_10-_U02Potrafi wykorzystać poznane metody i modele matematyczno-statystyczne, a także symulacje komputerowe do kształtowania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, z uwzględnieniem ergonomii potrafi dokonać analizy ryzyka zawodowego z uwzględnieniem wybranych metod, potrafi posłużyć się właściwie dobranymi programami komputerowymi do prowadzenia dokumentacji BHP, w tym zakresie analizy ryzyka zawodowego.
ESBH_10-_U03Potrafi zaprojektować, ocenić zgodnie z przepisami BHP rozwiązania w zakresie pomieszczeń higieniczno – sanitarnych z uwzględnieniem zróżnicowanej struktury zatrudnienia
Metody nauczaniaM-1Dyskusja nad zagadnieniem badawczym
Zamierzone efekty uczenia sięESBH_10-_8_K01Wykorzystanie wiedzy, umiejętności i poruszanych kwestii w działaniu praktycznym w tym do zarządzania systemem BHP w firmie.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówESBH_10-_K01Jest gotów do myślenia i działania w sposób przedsiębiorczy.
ESBH_10-_K02Jest gotów do oceny pozatechnicznych aspektów i skutkówi działalności służb bezpieczeństwa i higieny pracy, w tym jej wpływu na środowisko naturalne i pracy.
Metody nauczaniaM-1Dyskusja nad zagadnieniem badawczym