Wydział Ekonomiczny - Ekonomia środowiska, bezpieczeństwo i higiena pracy

Efekty uczenia się:

KODWiedza
ESBH_10-_W01Zna i rozumie pozatechniczne uwarunkowania w osiąganiu bezpiecznych, higienicznych i ergonomicznych warunków pracy, zna i rozumie podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy związane z procesami pracy lub ze sposobem pracy.
ESBH_10-_W02Zna i rozumie zasady poliityki ekologicznej w zakresie ochrony środowiska w tym istotnej dla służb BHP.
ESBH_10-_W03Zna i rozumie zasady organizowania stanowisk pracy zgodnie z nauką ergonomii.
ESBH_10-_W04Zna i rozumie cele i zadania służby BHP.
ESBH_10-_W05Zna i rozumie jak przeprowadzić analizę wypadków przy pracy oraz postępowania w przypadku chorób zawodowych w zakresie oceny zagrożeń pożarowych, postępowania w przypadku pożaru, udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej i działań ratowniczo-gaśniczych, zna technologie inżynierskie związane z technicznymi działaniami na rzecz bezpieczeństwa i higieny pracy.