Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Gospodarka odpadami

Efekty uczenia się:

KODKompetencje społeczne
GOSP_10-_K01Uczestnik zdaje sobie sprawę o zagrożeniach i odpowiedzialności społecznej, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej generującej powstawanie odpadów (szczególnie niebezpiecznych). Ma świadomość potrzeby naprawy szkód wyrządzonych przez degradację i dewastację gleb.
GOSP_10-_K02Absolwent ma świadomość jak ważne są umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technikami komputerowymi związanymi z systemem gospodarki odpadami w przedsiębiorstwie i jednostkach samorządu terytorialnego (prognozowanie, monitorowanie, projektowanie systemu gospodarowania odpadami)
GOSP_10-_K03Uczestnik studiów dostrzega ryzyko i potrafi ocenić skutki zaplanowanych działań inżynieryjnych w zakresie działalności produkcyjnej, komunalnej związanej z unieszkodliwianiem odpadów. Jest otwarty na krytykę i potrafi w sposób komunikatywny i rzeczowy przedstawić swoje poglądy za pomocą odpowiednio dobranych argumentów.
GOSP_10-_K04Słuchacz potrafi rozwiazywac problemy ekonomiczne i środowiskowe w sposob etyczny, potrafi ocenić aspekty prawidłowego postępowania w zakresie eksploatacji zasobów naturalnych.
GOSP_10-_K05Uczestnik staje się kompetentnym partnerem do dyskusji, do planowania inwestycji, szukania rozwiązań ekonomicznie i ekologicznie korzystnych, związanych z gospodarowaniem odpadami we własnej firmie, jak i w gminie.