Wydział Architektury - Architektura (N2)

Sylabus przedmiotu Seminarium dyplomowe Konserwacja Zabytków i Rewitalizacja Miast:

Kierunek studiów Architektura
Forma studiów studia niestacjonarne Poziom drugiego stopnia
Tytuł zawodowy absolwenta magister inżynier architekt
Obszary studiów charakterystyki PRK, dziedzina sztuki PRK, kompetencje inżynierskie PRK
Przedmiot Seminarium dyplomowe Konserwacja Zabytków i Rewitalizacja Miast
Jednostka prowadząca Katedra Historii i Teorii Architektury
Nauczyciel odpowiedzialny Halina Rutyna <rutyna@zut.edu.pl>
Inni nauczyciele Joanna Arlet <arlet@zut.edu.pl>, Piotr Fiuk <pfiuk@zut.edu.pl>, Izabela Kozłowska <iza.tarka@wp.pl>, Zbigniew Paszkowski <zbigniew.paszkowski@gmail.com>, Maciej Płotkowiak <mplotkowiak@zut.edu.pl>, Halina Rutyna <rutyna@zut.edu.pl>

seminaria dyplomoweSD4 18 1,01,00zaliczenie

W-1uzyskanie wszystkich zaliczeń na semestrze II studiów magisterskich.

C-1Nabycie metodyki przygotowania pracy dyplomowej.

seminaria dyplomowe
T-SD-1Omówienie metodyki przygotowania pracy dyplomowej, części rysunkowej i tekstowej, wymaganego zakresu pracy i obowiązującej procedury prawnej. Omówienie metod i selekcji informacji przy użyciu współczesnych metod naukowych. Metodyka prowadzenia studiów analitycznych. Zagadnienia różnicy pomiędzy inspiracją i plagiatem.18

seminaria dyplomowe
A-SD-1Robocze prezentacje i omówienie prac dyplomowych.8
A-SD-2Uczestnictwo w zajęciach, robocze prezentacje i omówienie prac dyplomowych.10
A-SD-3praca indywidualna studenta.12

AU_2A_AN2-II/3b_W01
AU_2A_W12, AU_2A_W15C-1T-SD-1M-1S-1

AU_2A_AN2-II/3b_U01
Student potrafi uzasadnić rozwiązania przyjęte w pracy dyplomowej.
AU_2A_U33C-1T-SD-1M-1S-1

AU_2A_AN2-II/3b_K01
Student potrafi myśleć w sposób samodzielny i innowacyjny.
AU_2A_K05, AU_2A_K07C-1T-SD-1M-1S-1

AU_2A_AN2-II/3b_W01
3,0Student musi posiadać wiedzę z zakresu metodyki przygotowania pracy dyplomowej

AU_2A_AN2-II/3b_U01
Student potrafi uzasadnić rozwiązania przyjęte w pracy dyplomowej.
3,0Student wygłosił referat na zadany temat związany z tematem pracy dyplomowej.

AU_2A_AN2-II/3b_K01
Student potrafi myśleć w sposób samodzielny i innowacyjny.
3,0Potrafi wybrać metodę selekcji informacji, prowadzić studia analityczne i konstruować na ich podstawie samodzielne wnioski.

1. Dostosowana do zakresu tematyki pracy dyplomowej.

1. Paszkowski Z., Tradycja i innowacja w twórczości architektonicznej, PS, Walkowska Wydawnictwo, Szczecin, 2003

Treści programowe - seminaria dyplomowe

Formy aktywności - seminaria dyplomowe

A-SD-1Robocze prezentacje i omówienie prac dyplomowych.8
A-SD-3praca indywidualna studenta.12
Zamierzone efekty uczenia sięAU_2A_AN2-II/3b_W01Wdrożenie dyplomanta do samodzielnego rozwiązywania zadań projektowych w pracy dyplomowej z dziedziny architektury, urbanistyki i ochrony zabytków o znacznym stopniu złożoności.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówAU_2A_W12B.W4. absolwent zna i rozumie zagadnienia powiązane z projektowaniem architektonicznym, urbanistycznym i planowaniem przestrzennym, takie jak infrastruktura techniczna, komunikacja, środowisko przyrodnicze, architektura krajobrazu, uwarunkowania ekonomiczne, prawne i społeczne – niezbędne do rozumienia społecznych, ekonomicznych, ekologicznych, przyrodniczych, historycznych, kulturowych, prawnych i innych pozatechnicznych uwarunkowań działalności inżynierskiej oraz dostrzega potrzebę ich uwzględniania w projektowaniu architektonicznym, urbanistycznym, ruralistycznym i planowaniu przestrzennym;
AU_2A_W15B.W7. absolwent zna i rozumie teoretyczne podstawy rozumowania naukowego i prowadzenia badań w zakresie przydatnym do realizacji skomplikowanych zadań projektowych, a także interpretacji opracowań naukowych w dyscyplinie naukowej – architektura i urbanistyka;
Cel przedmiotuC-1Nabycie metodyki przygotowania pracy dyplomowej.
Treści programoweT-SD-1Omówienie metodyki przygotowania pracy dyplomowej, części rysunkowej i tekstowej, wymaganego zakresu pracy i obowiązującej procedury prawnej. Omówienie metod i selekcji informacji przy użyciu współczesnych metod naukowych. Metodyka prowadzenia studiów analitycznych. Zagadnienia różnicy pomiędzy inspiracją i plagiatem.
Metody nauczaniaM-1Prace analityczne, odpowiednie do potrzeb tematyki określonej zakresem pracy dyplomowej. Krytyczna dyskusja nad przedstawianymi koncepcjami rozwiązań tematów dyplomowych z uwzględnieniem określonych uwarunkowań zewnętrznych, programu funkcjonalno-przestrzennego i założeń wstępnych. Przygotowanie referatów i prezentacji multimedialnych na zadane tematy związane z tematem pracy dyplomowej.
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Zaliczenie przedmiotu odbywa się na podstawie obecności na zajęciach i oceny wygłoszonych referatów.
Zamierzone efekty uczenia sięAU_2A_AN2-II/3b_U01Student potrafi uzasadnić rozwiązania przyjęte w pracy dyplomowej.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówAU_2A_U33D.U5. absolwent potrafi przedstawić tło teoretyczne i uzasadnienie prezentowanych rozwiązań w postaci opracowania o charakterze naukowym;
Cel przedmiotuC-1Nabycie metodyki przygotowania pracy dyplomowej.
Zamierzone efekty uczenia sięAU_2A_AN2-II/3b_K01Student potrafi myśleć w sposób samodzielny i innowacyjny.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówAU_2A_K05B.S1. absolwent jest gotów do formułowania i przekazywania społeczeństwu informacji i opinii dotyczących osiągnięć architektury i urbanistyki, ich skomplikowanych uwarunkowań oraz innych aspektów działalności architekta;
AU_2A_K07D.S1. absolwent jest gotów do efektywnego wykorzystania wyobraźni, intuicji, twórczej postawy i samodzielnego myślenia w celu rozwiązywania skomplikowanych problemów projektowych;