Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa - Technologia żywności i żywienie człowieka z uz (S2)

Sylabus przedmiotu Indywidualna przedsiębiorczość w przemyśle spożywczym:

Kierunek studiów Technologia żywności i żywienie człowieka z uz
Forma studiów studia stacjonarne Poziom drugiego stopnia
Tytuł zawodowy absolwenta magister inżynier
Obszary studiów nauki rolnicze, leśne i weterynaryjne, studia inżynierskie
Przedmiot Indywidualna przedsiębiorczość w przemyśle spożywczym
Jednostka prowadząca Katedra Technologii Mięsa
Nauczyciel odpowiedzialny Kazimierz Lachowicz <Kazimierz.Lachowicz@zut.edu.pl>
Inni nauczyciele Arkadiusz Żych <Arkadiusz.Zych@zut.edu.pl>

konwersatoriaK3 20 2,01,00zaliczenie

W-1Student rozpoczynający zajęcia z przedmiotu powinień znac podstawy ekonomi, zarządzania, prawa i ochrony własności intelektualnej.

konwersatoria
T-K-1Cel przedmiotu, treści programowe, efekty i kompetencje1
T-K-2Akty prawne ważne przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Zapoznanie z formami prowadzenia dzialaności gospodarczej. Zalety i wady poszczególnych form.2
T-K-3Jak założyć działalność gospodarcza- 5 kroków do własnej firmy.8
T-K-4Jak przygotować wiarygodny Biznes Plan4
T-K-5Dofinansowanie krajowe i Unii Europejskiej dla rozpoczynających działalność gospodarcza. Firma w Unii Europejskiej.2
T-K-6Formy opodatkowania działaności gospodarczej - ich wady i zalety.2
T-K-7Podsumowanie1

konwersatoria
A-K-1Udział w zajęciach.26
A-K-2Konsultacje4
A-K-3Studiowanie aktów prawnych i literatury.15
A-K-4Samodzielna realizacja zadania projektowego.15

M-1Wykład problemowy

TZZ_2A_C4_W01
TZiZu_2A_W17C-1T-K-1, T-K-6, T-K-2, T-K-7, T-K-5M-1, M-2, M-3, M-4S-1

TZZ_2A_C4_U01
TZiZu_2A_U05, TZiZu_2A_U02, TZiZu_2A_U01C-1T-K-3, T-K-4M-1, M-2, M-3, M-4S-1

Zamierzone efekty kształcenia - inne kompetencje społeczne i personalne

TZZ_2A_C4_K01
TZiZu_2A_K01, TZiZu_2A_K03, TZiZu_2A_K04C-1T-K-1, T-K-3, T-K-6, T-K-2, T-K-4, T-K-7, T-K-5M-1, M-2, M-3, M-4S-1

TZZ_2A_C4_W01
3,0Student opanował większośc zagadnień związanych z tworzeniem i rozwijaniem form działaności gospodarczej

TZZ_2A_C4_U01
3,0Student opanował większośc zagadnień związanych z tworzeniem i rozwojem prowadzenia różnych form działalności gospodarczej. Potrafi w sposób samodzielby przygotowa dokumenty niezbędne do rozpoczęcia prowadzenia wybranej formy działalności gospodarczej.

TZZ_2A_C4_K01
3,0Student wykazuje umarkowane zaangażowanie w proces nauki. Wykazuje minimalne zaangażowanie w proces pracy zespołowej. Przywiązuje mało uwagi do jakości przygotowywanych dokumentów.

1. Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej., 2012

A-K-2Konsultacje4
A-K-3Studiowanie aktów prawnych i literatury.15
A-K-4Samodzielna realizacja zadania projektowego.15
Zamierzone efekty kształceniaTZZ_2A_C4_W01Ma uporządkowaną wiedzę w zakresie tworzenia i rozwijania różnych form działalności gospodarczej.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówTZiZu_2A_W17Zna zasady tworzenia i rozwoju form indywidualnej przedsiębiorczości oraz podstaw rachunkowości.
Cel przedmiotuC-1Nabycie wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie tworzenia prowadzenia i rozwijania różnych form działalności gospodarczej.
Treści programoweT-K-1Cel przedmiotu, treści programowe, efekty i kompetencje
T-K-6Formy opodatkowania działaności gospodarczej - ich wady i zalety.
T-K-7Podsumowanie
M-4Gry dydaktyczne
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Praktyczne przygotowanie zestawu dokumentów niezbędnych do prowadzenia i rozwijania określonej formy działalności gospodarczej.
Zamierzone efekty kształceniaTZZ_2A_C4_U01W sposób poprawny przygotowuje dokumentację niezbędną do rozpoczęcia różnych form działalności gospodarczej. Potrafi przygotowac uproszczony Biznes Plan oraz podstawowe dokumenty do ZUS i US.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówTZiZu_2A_U05Ma umiejętność samokształcenia się m.in. w celu podnoszenia kompetencji zawodowych.
TZiZu_2A_U02Potrafi pracować indywidualnie i w zespole, umie oszacować czas potrzebny na realizację zleconego zadania, potrafi opracować i zrealizować harmonogram prac zapewniający dotrzymanie terminów.
TZiZu_2A_U01Posiada umiejętność wyszukiwania, zrozumienia, analizy i wykorzystywania potrzebnych informacji pochodzących z literatury, baz danych i innych źródeł. Potrafi uzyskane informacje integrować, dokonać ich interpretacji, a także wyciągać wnioski oraz formułować i uzasadniać opinie.
Treści programoweT-K-3Jak założyć działalność gospodarcza- 5 kroków do własnej firmy.
T-K-4Jak przygotować wiarygodny Biznes Plan
M-4Gry dydaktyczne
Zamierzone efekty kształceniaTZZ_2A_C4_K01Potrafi myślec i działac w sposób przedsiębiorczy. Ma świadomoś potrzeby ciągłego dokształacania się i poszerzania swojej wiedzy oraz odpowiedzialności za własną pracę. Potzrafi przyją rolę lidera.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówTZiZu_2A_K01Potrafi myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy.
TZiZu_2A_K03Ma świadomość odpowiedzialności za pracę własną oraz gotowość podporządkowania się zasadom pracy w zespole i ponoszeniu odpowiedzialności za wspólnie realizowane zadanie. Potrafi przyjąć rolę lidera.
TZiZu_2A_K04Ma świadomość potrzeby ciągłego dokształcania, poszerzania i aktualizowania swojej wiedzy.
Treści programoweT-K-1Cel przedmiotu, treści programowe, efekty i kompetencje
T-K-3Jak założyć działalność gospodarcza- 5 kroków do własnej firmy.
T-K-6Formy opodatkowania działaności gospodarczej - ich wady i zalety.
T-K-4Jak przygotować wiarygodny Biznes Plan
T-K-7Podsumowanie