Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Uprawa winorośli i winiarstwo (N1)

Sylabus przedmiotu Przygotowanie pracy inżynierskiej i do egzaminu dyplomowego:

Kierunek studiów Uprawa winorośli i winiarstwo
Forma studiów studia niestacjonarne Poziom pierwszego stopnia
Obszary studiów nauki rolnicze, leśne i weterynaryjne, studia inżynierskie
Przedmiot Przygotowanie pracy inżynierskiej i do egzaminu dyplomowego
Jednostka prowadząca Katedra Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin
Nauczyciel odpowiedzialny Paweł Milczarski <Pawel.Milczarski@zut.edu.pl>

praca dyplomowaPD8 0 15,01,00zaliczenie

W-1Ukończone szkolenie biblioteczne.
W-2Umiejętność edytowania tekstu.
W-3Znajomość i umiejętność zastosowania metod statystycznych w naukach przyrodniczych.

C-1Przygotowanie pracy dyplomowej i do egzaminu dyplomowego.

praca dyplomowa
T-PD-1Przygotowanie założeń metodycznych i prowadzenie badań.0
T-PD-2Studiowanie dostępnej literatury, opracowanie przeglądu literatury związanego z tematyką pracy dyplomowej.0
T-PD-3Pisanie pracy dyplomowej, przygotowanie się do jej obrony i do egzaminu inżynierskiego.0

praca dyplomowa
A-PD-1Udział w konsultacjach związanych z tematyką pracy inżynierskiej.45
A-PD-2Wyszukiwanie piśmiennictwa w zasobach baz danych bibliotek, czasopism naukowych i stron www, analiza zebranego piśmiennictwa związanego z tematyką pracy dyplomowej.90
A-PD-3Prowadzenie doświadczenia związanego z tematem pracy.75
A-PD-4Opracowanie wyników badań, tworzenie tabel i rysunków.70
A-PD-5Pisanie pracy dyplomowej.100
A-PD-6Przygotowywanie pracy do druku.30
A-PD-7Przygotowanie się do egzaminu dyplomowego i obrony pracy dyplomowej.40

M-1Samodzielna praca koordynowana przez promotora w czasie konsultacji.

UWW_1A_C41_W01
UWW_1A_W05, UWW_1A_W21C-1T-PD-1, T-PD-2, T-PD-3M-1S-1, S-2

UWW_1A_C41_U01
UWW_1A_U13, UWW_1A_U18C-1T-PD-1, T-PD-2, T-PD-3M-1S-1, S-2

Zamierzone efekty kształcenia - inne kompetencje społeczne i personalne

UWW_1A_C41_K01
UWW_1A_K01, UWW_1A_K02, UWW_1A_K05C-1T-PD-1, T-PD-2, T-PD-3M-1S-1, S-2

UWW_1A_C41_W01
3,0Student zna w stopniu podstawowym zasady pisania pracy dyplomowej, wykazuje małą samodzielnosc w jej realizacji

UWW_1A_C41_U01
3,0Student wykazuje braki merytoryczne w wybranej przez siebie dziedzinie. Podczas badań i opracowywania pracy dyplomowej wymaga bardzo dużej pomocy promotora.

UWW_1A_C41_K01
3,0Student wykazuje niewielkie zainteresowanie informacjami naukowymi z zakresu uprawy winorośli i winiarstwa. Wykazuje przeciętny poziom dążenia ustawicznego kształcenia się.

1. Weiner J., Technika pisania i prezentowania przyrodniczych prac naukowych, PWN, Warszawa, 2009

Treści programowe - praca dyplomowa

T-PD-1Przygotowanie założeń metodycznych i prowadzenie badań.0

Formy aktywności - praca dyplomowa

A-PD-1Udział w konsultacjach związanych z tematyką pracy inżynierskiej.45
A-PD-3Prowadzenie doświadczenia związanego z tematem pracy.75
A-PD-4Opracowanie wyników badań, tworzenie tabel i rysunków.70
A-PD-5Pisanie pracy dyplomowej.100
A-PD-6Przygotowywanie pracy do druku.30
A-PD-7Przygotowanie się do egzaminu dyplomowego i obrony pracy dyplomowej.40
Zamierzone efekty kształceniaUWW_1A_C41_W01Student wie jak samodzielnie wykonać doświadczenie, zebrać wymagane doniesienia literatury, opracować wyniki a na ich podstawie napisać pracę dyplomową i przygotowac się do egzaminu dyplomowego.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówUWW_1A_W05student ma wiedzę z zakresu technologii informacyjnej, z uwzględnieniem pozyskiwania oraz przetwarzania informacji i tekstów, konstrukcji i wykorzystywania arkuszy kalkulacyjnych, baz danych
UWW_1A_W21student ma podstawową wiedzę w zakresie regulacji prawnych, ochrony własności intelektualnej, ergonomii oraz bezpieczeństwa i higieny pracy ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki produkcji ogrodniczej i winiarskiej
Treści programoweT-PD-1Przygotowanie założeń metodycznych i prowadzenie badań.
Metody nauczaniaM-1Samodzielna praca koordynowana przez promotora w czasie konsultacji.
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: Ocena ciągła postępów pracy studenta prowadzona w czasie konsultacji.
S-2Ocena podsumowująca: Egzamin dyplomowy i ocena pracy inżynierskiej.
Zamierzone efekty kształceniaUWW_1A_C41_U01Korzystając z niewielkiej pomocy promotora student potrafi przeprowadzić doświadczenie związane z tematyką pracy dyplomowej, opracować wyniki badań i napisać pracę dyplomową.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówUWW_1A_U13student posiada umiejętność przygotowania prac projektowych, sprawozdań, raportów oraz wystąpień ustnych z zakresu kierunku studiów z wykorzystaniem podstawowych ujęć teoretycznych, a także innych źródeł w celu precyzyjnego porozumienia się z instytucjami, producentami i odbiorcami związanymi z produkcją ogrodniczą i winiarską
UWW_1A_U18student posiada umiejętność wyszukiwania i analizy potrzebnych informacji w celu sporządzania prostych opracowań naukowych
S-2Ocena podsumowująca: Egzamin dyplomowy i ocena pracy inżynierskiej.
Zamierzone efekty kształceniaUWW_1A_C41_K01Student wykazuje otwartą i poszukujacą postawę w kierunku kształcenia się i samodoskonalenia w zakresie nowych technologii w oparciu o naukowe zródła informacji. Jest gotowy do analizy własnych osiągnięć z dziedziny metod uprawy winorośli i technologii winiarskich na tle doniesień naukowych.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówUWW_1A_K01Student krytycznie ocenia skutki prowadzonej działalności związanej z kierunkiem studiów
UWW_1A_K02Student jest świadomy znaczenia wiedzy w rozwiązywaniu problemów poznawczych i praktycznych
UWW_1A_K05Student bierze odpowiedzialność za podejmowane działania, przestrzega zasad etyki zawodowej