Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków

Efekty kształcenia:

KODUmiejętności
UWOS_10A_U01Potrafi na podstawie odpowiednich parametrów fizykochemicznych i chemicznych ocenić jakość badanej wody i określić, jakie procesy jednostkowe należy zastosować podczas jej uzdatniania.
UWOS_10A_U02Nakreśla i objaśnia metodę wykonania poszczególnych elementów obiektu, wyszukuje i stosuje praktycznie całą gamę narzędzi rysunkowych do wykonania zadania.
UWOS_10A_U03Zna prawa opisujące transport cieczy, rozróżnia rodzaje przepływu cieczy, potrafi wykonać obliczenia operacji jednostkowych.
UWOS_10A_U04Posiada umiejętność zastosowania odpowiedniej technologii oczyszczania ścieków i utylizacji osadów, i stosowania odpowiednich urządzeń technologicznych.
UWOS_10A_U05Umie na podstawie badań mikroskopowych oznaczyć organizmy wchodzące w skład osadu czynnego i błony złoża biologicznego.
UWOS_10A_U06Umie wykonać i omówić zagadnienia związane z podstawami diagnozy i oceny stanu istniejącego, prognozowania, planowania i monitorowania stanu gospodarki wodą w systemie gospodarki narodowej na podstawie obowiązującego ustawodawstwa i dokumentów planistycznych, ze szczególnym uwzględnieniem opracowań z zakresu planowania przestrzennego.
UWOS_10A_U07Potrafi przeprowadzić analizę mikro i makrootoczenia organizacji gospodarczych z wykorzystaniem różnych metod.