Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków

Efekty uczenia się:

KODUmiejętności
UWOS_10A_U01Potrafi dobrać parametry jakości wód i scieków, donać ich oceny oraz zaproponować procesy jednostkowe jej uzdatniania w oparciu o uwarunkowania prawne w tym zakresie.
UWOS_10A_U02Słuchacz potrafi posłużyć się właściwie dobranymi technikami komputerowymi w celu zaprojektowania poszczególne elementy stacji uzdataniania wody i oczyszczabnia ścieków.
UWOS_10A_U03Potrafi posłużyć sie własciwie dobranymi formułami opisujacymi wybrane techniki transportu cieczy i operacji jednostkowych stosowanych w technologiach uzdataniania wody i oczyszczania ścieków.
UWOS_10A_U04Umie zaproponować nowoczesne rozwiązania w technologii wody i ścieków oraz utylizacji osadów ściekowych zgodnie z obowiązujacymi wymogami prawnymi.
UWOS_10A_U05Umie wskazać badania mające na celu ocenę mikrobiologiczną osadu czynnego i błony złoża biologicznego.
UWOS_10A_U06Potrafi formułować zagadnienia związane z podstawami diagnozy i oceny stanu istniejącego, prognozowania, planowania i monitorowania stanu gospodarki wodą w systemie gospodarki narodowej na podstawie obowiązującego ustawodawstwa i dokumentów planistycznych.
UWOS_10A_U07Na podstawie wybranych dokumentów i aktów prawnuych – potrafi stworzyć elementy systemu zarządzania. Umie dokonać krytycznej oceny funkcjonowania przedsiębiorstw związanych z gospodarka wodną i ściekową.