Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki - Projektowanie materiałowe w konstrukcjach inżynierskich (S1)

Sylabus przedmiotu Analiza nieprawidłowości w procesie technologicznym:

Kierunek studiów Projektowanie materiałowe w konstrukcjach inżynierskich
Przedmiot Analiza nieprawidłowości w procesie technologicznym
Jednostka prowadząca Katedra Technologii Materiałowych
Nauczyciel odpowiedzialny Paweł Kochmański <Pawel.Kochmanski@zut.edu.pl>

projektyP5 30 5,01,00zaliczenie

W-1znajomośc technologii materiałowych
W-2znajomośc metod badania materiałów i produktów oraz metod kontrolii procesu technologicznego
W-3znajomośc podstawowych grup materiałowych, ich właściwosci i sposóbów wytwarzania i przetwarzania

C-1Celem przedmiotu jest nauczenie studenta analizy procesów technologicznych pod kątem doboru oraz realizacji operacji oraz krytycznej oceny przebiegu procesu na przykładzie rzeczywistych problemów z praktyki przemysłowej.

projekty
T-P-1Prezentacja rzeczywistego problemu na przykładzie z praktyki przemysłowej. Analiza procesu technologicznego dla wybranego elementu; ocena przebiegu procesu, dobór i analiza parametrów procesu, identyfikacja potencjalnych nieprawidłowości w procesie technologicznym, analiza przyczyn, opracowanie raportu i prezentacja wyników.30

projekty
A-P-1uczestnictwo w zajęciach30
A-P-2Praca własna związana ze studiami literaturowmi60
A-P-3konsultacje10
A-P-4opracowanie dokumentacji projektowej i przygotowywanie prezentacji24

M-1metoda projektów
M-2dyskusja dydaktyczna
M-3seminarium

S-1Ocena podsumowująca: Ocena na podstawie raportu.

PMKI_1A_C39-2_W01
PMKI_1A_W11, PMKI_1A_W06

PMKI_1A_C39-2_U01
PMKI_1A_U03, PMKI_1A_U04, PMKI_1A_U07, PMKI_1A_U10

PMKI_1A_C39-2_K01
PMKI_1A_K01, PMKI_1A_K04

PMKI_1A_C39-2_W01

PMKI_1A_C39-2_U01

PMKI_1A_C39-2_K01
3,0uzyskanie 50-59% pkt

1. M. Feld, Podstawy projektowania procesów technologicznych typowych części maszyn, WNT, Warszawa, 2000, ISBN 83-204-2475-5

Treści programowe - projekty

Formy aktywności - projekty

A-P-1uczestnictwo w zajęciach30
A-P-2Praca własna związana ze studiami literaturowmi60
A-P-3konsultacje10
A-P-4opracowanie dokumentacji projektowej i przygotowywanie prezentacji24
Zamierzone efekty uczenia sięPMKI_1A_C39-2_W01W wyniku przeprowadzonych zajęć student zna podstawowe procesy technologiczne wytwarzania elementów konstrukcji inżynierskich.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówPMKI_1A_W11Ma wiedzę w zakresie budowy i funkcjonowania urządzeń technologicznych i oprzyrządowania niezbędną do prawidłowego doboru warunków realizacji procesów technologicznych.
PMKI_1A_W06Ma wiedzę niezbędną do zrozumienia procesów technologicznych kształtowania struktury materiałów i ich właściwości oraz formowania wyrobów z uwzględnieniem zagadnień związanych z ich utylizacją.
3,0osiagniecie efektów w zakresie 50-59%
Zamierzone efekty uczenia sięPMKI_1A_C39-2_U01W wyniku przeprowadzonych zajęć student potrafi przeanalizować podstawowe procesy technologiczne wytwarzania elementów konstrukcji inżynierskich pod kątem poprawności ich doboru oraz realizacji.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówPMKI_1A_U03Potrafi dokonać krytycznej analizy sposobu funkcjonowania i ocenić w zakresie inżynierii mechanicznej i materiałowej istniejące rozwiązania techniczne, w szczególności maszyny, systemy, procesy, usługi.
PMKI_1A_U04Potrafi – zgodnie ze specyfikacją – zaprojektować oraz nadzorować wykonanie prostych urządzeń, opracować proces technologiczny, używając właściwych metod i technik wspomagania komputerowego CAx.
PMKI_1A_U07Potrafi kontrolować proces wytwarzania i eksploatacji wyrobu.
PMKI_1A_U10Potrafi przygotować w języku polskim oraz obcym opracowanie wskazanego problemu z zakresu projektowania konstrukcji i technologii materiałowych w sposób komunikatywny i dobrze udokumentowany zgodnie z zasadami przyjętymi przy opracowaniu dokumentacji technicznej.
3,0osiagniecie efektów w zakresie 50-59%
Zamierzone efekty uczenia sięPMKI_1A_C39-2_K01W wyniku przeprowadzonych zajęć student potrafi przeanalizować podstawowe procesy technologiczne wytwarzania elementów konstrukcji inżynierskich pod kątem poprawności ich doboru oraz realizacji.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówPMKI_1A_K01Jest gotów do krytycznej oceny posiadanej wiedzy, ma świadomości konieczności ciągłego jej poszerzania oraz zasięgania opinii ekspertów.
PMKI_1A_K04Ma świadomość odpowiedzialności za pracę własną oraz gotowość podporządkowania się zasadom pracy w zespole i ponoszenia odpowiedzialności za wspólnie realizowane zadania.
3,0uzyskanie 50-59% pkt