Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki - Projektowanie materiałowe w konstrukcjach inżynierskich (S1)

Efekty uczenia się:

KODWiedza
PMKI_1A_W01Ma wiedzę w zakresie matematyki niezbędną do ilościowego opisu podstawowych zjawisk fizycznych i chemicznych, opracowywania wyników doświadczeń i analizy błędów, modelowania prostych zjawisk fizycznych i chemicznych zachodzących w materiałach i procesach oraz obliczeń zagadnień mechanicznych związanych z projektowaniem i eksploatacją konstrukcji inżynierskich.
PMKI_1A_W02Ma wiedzę w zakresie fizyki, termodynamiki i elektrotechniki niezbędną do rozumienia zjawisk związanych z: obróbką i przetwarzaniem materiałów, funkcjonowaniem aparatury pomiarowej oraz technicznej i technologicznej do przetwórstwa materiałowego.
PMKI_1A_W03Ma wiedzę w zakresie chemii niezbędną do zrozumienia hierarchicznej budowy i właściwości materiałów, wzajemnych oddziaływań materiału z otoczeniem podczas obróbki oraz podczas eksploatacji wyrobów/konstrukcji.
PMKI_1A_W04Ma wiedzę w zakresie budowy chemicznej, struktury i morfologii materiałów metalicznych, ceramicznych, polimerowych i kompozytowych niezbędną do zrozumienia właściwości materiałów i ich zachowania podczas wytwarzania, przetwarzania oraz eksploatacji.
PMKI_1A_W05Ma wiedzę w zakresie właściwości fizykochemicznych, mechanicznych i eksploatacyjnych materiałów niezbędną do doboru materiału do określonych wyrobów z uwzględnieniem pełnego cyklu ich życia oraz zasadami zrównoważonego rozwoju.
PMKI_1A_W06Ma wiedzę niezbędną do zrozumienia procesów technologicznych kształtowania struktury materiałów i ich właściwości oraz formowania wyrobów z uwzględnieniem zagadnień związanych z ich utylizacją.
PMKI_1A_W07Zna podstawowe metody i techniki: - konstruowania elementów maszyn i urządzeń w środowisku systemów CAx, - pomiarów części maszyn i analizy wymiarowej, - projektowania procesów technologicznych, - projektowania oprzyrządowania technologicznego, - projektowania operacji procesów przetwórstwa i łączenia materiałów, - montażu i regeneracji części maszyn.
PMKI_1A_W08Ma wiedzę w zakresie mechaniki i wytrzymałości materiałów obejmującą niezbędną do zrozumienia wytrzymałości materiałów konstrukcyjnych oraz projektowania konstrukcji.
PMKI_1A_W09Ma szczegółową wiedzę w zakresie konstrukcji maszyn obejmującą zasady konstruowania podstawowych połączeń mechanicznych, podstawy obliczeń inżynierskich elementów konstrukcyjnych i ich dokumentowania niezbędną do zaprojektowania konstrukcji inżynierskich o średnim stopniu złożoności.
PMKI_1A_W10Ma szczegółowa wiedzę w zakresie informatyki obejmującą znajomość podstawowych programów użytkowych oraz inżynierskich, niezbędną do wykonywania obliczeń matematycznych, inżynierskich i przetwarzania danych, tworzenia dokumentacji inżynierskiej oraz prac projektowych ze wspomaganiem systemami CAx.
PMKI_1A_W11Ma wiedzę w zakresie budowy i funkcjonowania urządzeń technologicznych i oprzyrządowania niezbędną do prawidłowego doboru warunków realizacji procesów technologicznych.
PMKI_1A_W12Zna trendy rozwojowe w obszarach technologii materiałowych i materiałów.
PMKI_1A_W13Ma wiedzę w zakresie podstawowych metod charakteryzowania budowy chemicznej, struktury i morfologii materiałów oraz ich właściwości fizykochemicznych, mechanicznych i eksploatacyjnych jak i metod pomiaru geometrii wyrobów niezbędną do doboru metod charakteryzowania materiałów i wyrobów do specyficznych wyzwań związanych z kontrolą procesów technologicznych, analizą zużycia i przyczyn awarii.
PMKI_1A_W14Ma podstawową wiedzę na temat cyklu życia urządzeń technologicznych i oprzyrządowania.
PMKI_1A_W15Ma podstawową wiedzę niezbędną do pracy w środowisku przemysłowym, rozumienia pozatechnicznych uwarunkowań działalności inżynierskiej; zna podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy.
PMKI_1A_W16Ma elementarną wiedzę w zakresie ochrony własności intelektualnej oraz prawa patentowego.
PMKI_1A_W17Ma elementarną wiedzę w zakresie zarządzania, w tym zarządzania jakością i prowadzenia działalności gospodarczej w tym uwarunkowania prawne i ekonomiczne. Rozumie i zna zasady etyki zawodowej.
PMKI_1A_W18Zna ogólne zasady tworzenia i rozwoju form indywidualnej przedsiębiorczości.
PMKI_1A_W19Ma wiedzę jak przygotować proces rozwiązywania zadania problemowego, wie jak zaplanować sekwencję badań, ustalić terminarz, sposoby kontroli wyników badań, jak je analizowac i opracowywać.
PMKI_1A_W20Zna podstawowe słownictwo techniczne właściwe dla kierunku studiów