Wydział Informatyki - Informatyka (N2)
specjalność: grafika komputerowa i systemy multimedialne

Sylabus przedmiotu Internetowe systemy kształcenia i telepracy:

Kierunek studiów Informatyka
Forma studiów studia niestacjonarne Poziom drugiego stopnia
Tytuł zawodowy absolwenta magister
Obszary studiów nauki techniczne
Przedmiot Internetowe systemy kształcenia i telepracy
Specjalność internet w zarządzaniu

I_2A_D15/8_U01
I_2A_U02, I_2A_U10, I_2A_U14C-1T-W-8, T-L-4, T-L-6M-2, M-1, M-3S-2

I_2A_D15/8_W01
2,0Student nie zna podstawowych pojec zwiazanych z nauczaniem na odległosc.
3,0Student posiada elementarna wiedze w zakresie systemów nauczania na odległosc
3,5Student posiada elementarna wiedze w zakresie systemów nauczania na odległosc i potrafi odnies ja do prostych zadań projektowych
4,0Student posiada podstawowa wiedze w zakresie systemów nauczania na odległosc i potrafi odnies ja do typowych zadań projektowych. Potrafi interpretowac standardy zwiazane z nauczaniem na odległosc.
4,5Student posiada specjalistyczna wiedze w zakresie systemów nauczania na odległosc i potrafi odnies ja do typowych zadań projektowych. Potrafi interpretowac standardy zwiazane z nauczaniem na odległosc.
5,0Student posiada specjalistyczna wiedze w zakresie systemów nauczania na odległosc i potrafi odnies ja do róznych zadań projektowych. Potrafi twórczo interpretowac standardy zwiazane z nauczaniem na odległosc.

I_2A_D15/8_U01
2,0Student nie potrafi stworzyc szkieletu protego kursu nauczania na odległosc.
3,0Student potrafi stworzyc szkielet protego kursu nauczania na odległosc.
3,5Student potrafi stworzyc szkielet protego kursu nauczania na odległosc i napełnic go trescia zwiazana z danym przedmiotem.
4,0Student potrafi opracowac kurs nauczania na odległosc dla danego przedmiotu i umiescic go na platformie systemu LMS.
4,5Student potrafi opracowac kurs nauczania na odległosc dla danego przedmiotu i umiescic go na platformie systemu LMS, która potrafi skonfigurowac.
5,0Student potrafi opracowac kurs nauczania na odległosc dla danego przedmiotu i umiescic go na platformie systemu LMS, która potrafi skonfigurowac. Dodatkowo potrafi dołaczyc do opracowanego przez siebie kursu inne interaktywne moduły.

1. Różewski P., Kusztina E., Tadeusiewicz R., Zaikin O., Intelligent Open Learning Systems: Concepts, models and algorithms, Springer, Berlin / Heidelberg, 2011, 1
  2. Rózewski P., Kusztina E., Zaikin O., Modele i metody zarzadzania procesem Otwartego Nauczania Zdalnego, Instytut Badan Systemowych PAN, Seria: Badania Systemowe, Warszawa- Szczecin, 2008, tom 61

1. Bednarek J., Media w nauczaniu, MIKOM, Warszawa, 2002
  2. Hyla M., Przewodnik po e-learningu, Wydawnictwo Wolters Kluwer, Warszawa, 2007, Wydanie II

Treści programowe - laboratoria

A-W-3Przygotowanie do egzaminu12
A-W-4Konsultacje10
A-W-5Analiza kursów nauczania zdlanego umieszczonych w Internecie (wybrane)30
Zamierzone efekty kształceniaI_2A_D15/8_W01Po odbyciu tego kursu student zdobedzie wiedze pozwalajaca na projektowanie efektywnego srodowiska pracy człowiek komputer dla systemów nauczania zdalnego.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówI_2A_W02Ma wiedzę niezbędną do rozumienia społecznych, prawnych, etycznych i innych pozatechnicznych uwarunkowań działalności w dziedzinie informatyki
I_2A_W04Ma wiedzę z zakresu zaawansowanych technik programowania systemów informatycznych w wybranym obszarze zastosowań
I_2A_W10Ma poszerzoną wiedzę dotyczącą trendów rozwojowych i możliwości zastosowania informatyki w wybranych obszarach nauki i techniki
Cel przedmiotuC-1Celem jest zapoznanie studenta z problematyką: - tworzenia kursów nauczania zdalnego - standardów i systemów nauczania zdalnego - zagadnień współpracy człowiek – komputer - zastosowania kognitywistki w systemach nauczania zdalnego
Treści programoweT-W-7Platformy nauczania zdalnego
T-W-8Podstway kognitywistyki
T-W-4Standardy w nauczaniu zdalnym
T-L-5Umieszczenie kursu na platformie
Metody nauczaniaM-2Metoda przypadków
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Zaloiczenie części teoretycznej
2,0Student nie zna podstawowych pojec zwiazanych z nauczaniem na odległosc.
Zamierzone efekty kształceniaI_2A_D15/8_U01Po odbyciu tego kursu student zdobedzie umiejetnosci pozwalajace na projektowanie kursów nauczania zdalnego.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówI_2A_U02Potrafi pozyskiwać informacje z różnych źródeł (literatura, Internet, bazy danych, dokumentacja techniczna), dokonywać ich interpretacji i oceny
I_2A_U10Potrafi wykorzystywać oprogramowanie wspomagające rozwiązywanie wybranych problemów
I_2A_U14Ma umiejętność tworzenia interfejsów oraz wykorzystania różnych sposobów komunikacji międzysystemowej
Treści programoweT-W-8Podstway kognitywistyki
T-L-4Projektowanie kursu nauczania zdalnego dla trybu synchronicznego
T-L-6Projektowanie kursu nauczania zdalnego dla trybu asynchronicznego
Metody nauczaniaM-2Metoda przypadków
M-3Ćwiczenia laboratoryjne
Sposób ocenyS-2Ocena formująca: Bieżąca ocena kursów wykonywanych na laboratoriach
2,0Student nie potrafi stworzyc szkieletu protego kursu nauczania na odległosc.
3,0Student potrafi stworzyc szkielet protego kursu nauczania na odległosc.