Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków

Efekty kształcenia:

KODWiedza
UWOS_10A_W01Definiuje podstawowe pojęcia programu komputerowego AutoCAD w zastosowaniu do projektowania i eksploatacji stacji uzdatniania i oczyszczalni ścieków. Rozróżnia takie pojęcia jak precyzję i dokładność wykonania rysunku w programie AutoCAD. Charakteryzuje etapy procesu projektowania i wykonania danego obiektu.
UWOS_10A_W02Zna prawa opisujące transport cieczy, rozróżnia rodzaje przepływu cieczy, potrafi wykonać obliczenia operacji jednostkowych.
UWOS_10A_W03Potrafi omówić fizykochemiczne i chemiczne własności wody, scharakteryzować wody powierzchniowe, podziemne i morskie w oparciu o aktualne ustawy i rozporządzenia, objaśniać zasady dotyczące podstawowych procesów fizykochemicznych stosowanych przy uzdatnianiu wody.
UWOS_10A_W04Zna obecnie stosowane procesy technologiczne oczyszczania ścieków, utylizacji osadów ściekowych i samooczyszczania wód oraz o ograniczenia odnośnie stosowania tych procesów.
UWOS_10A_W05Zna podstawowe zagadnienia dotyczące wykorzystania mikroorganizmów do oczyszczania ścieków.
UWOS_10A_W06Zna zasady spójności przestrzennej w kontekście zrównoważonego rozwoju poprawy sytuacji w zakresie zaopatrzenia w wodę, odprowadzania i oczyszczania ścieków.
UWOS_10A_W07Zna klasyfikacje i rodzaje organizacji a także formy prawno-organizacyjne przedsiębiorstw.