Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki - Inżynieria materiałowa (S3)

Efekty kształcenia:

KODUmiejętności
IM_3-_U01Nabywa umiejętności związane z metodyką i metodologią prowadzenia badań naukowych w dyscyplinie Budowa i Eksploatacja Maszyn.
IM_3-_U02Nabywa umiejętności formułowania celów i tez naukowych, prowadzenia prac badawczych oraz interpretacji wyników badań naukowych w oparciu o istniejący stan wiedzy.
IM_3-_U03Potrafi zdobywać informacje naukowe z różnych źródeł oraz dokonywać właściwej interpretacji i selekcji tych informacji, w szczególności z zakresu dyscypliny Budowa i Eksploatacja Maszyn.
IM_3-_U04Potrafi racjonalizować swoje decyzje badawcze wykorzystując techniki komputerowe.
IM_3-_U05Nabywa umiejętność organizacji i prowadzenia badań naukowych – zarówno indywidualnie, jak i w zespołach badawczych.
IM_3-_U06Potrafi oceniać możliwość wykorzystania w praktyce teoretycznych i doświadczalnych wyników prac badawczych.
IM_3-_U07Nabywa umiejętność dyskutowania i przekazywania wiedzy, a w tym zrozumiałego prezentowania swoich koncepcji i osiągnięć naukowych.
IM_3-_U08Potrafi dokumentować wyniki prac badawczych oraz opracowywać publikacje naukowe, z respektowaniem zasad poszanowania praw autorskich.
IM_3-_U09Posiada umiejętności dydaktyczne i zawodowe w zakresie dyscypliny Budowa i Eksploatacja Maszyn, umożliwiające wykonywanie zawodu nauczyciela akademickiego z wykorzystaniem nowoczesnych technik kształcenia.