Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Florystyka

Sylabus przedmiotu Praca końcowa:

Kierunek studiów Florystyka
Forma studiów studia niestacjonarne Poziom podyplomowe
Tytuł zawodowy absolwenta
Obszary studiów nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych
Przedmiot Praca końcowa
Jednostka prowadząca Katedra Ogrodnictwa
Nauczyciel odpowiedzialny Piotr Salachna <Piotr.Salachna@zut.edu.pl>

praca dyplomowaPD1 0 5,01,00zaliczenie
praca dyplomowaPD2 0 5,01,00egzamin

W-1Zaliczenie przedmiotów: Asortyment roślin ozdobnych, Zasady kompozycji roślinnych.

praca dyplomowa
T-PD-1Słuchacz przygotowuje na wybrany temat pracę końcową pod opieką opiekuna pracy, interpretuje temat, określa formę i treść pracy.0
praca dyplomowa
T-PD-1Słuchacz przygotowuje na wybrany temat pracę końcową pod opieką opiekuna pracy.0

A-PD-2Konsultacje z opiekunem pracy końcowej.5

M-1Indywidualna praca z opiekunem.

F_10A_05_W01
Ma wiedzę zgodną z celem i zakresem pracy końcowej.
F_10A_W01, F_10A_W02, F_10A_W03C-1T-PD-1M-1S-1

F_10A_05_U01
F_10A_U01, F_10A_U02, F_10A_U03, F_10A_U04C-1T-PD-1M-1S-1

Zamierzone efekty kształcenia - inne kompetencje społeczne i personalne

F_10A_05_K01
F_10A_K01, F_10A_K02C-1T-PD-1M-1S-1

F_10A_05_W01
Ma wiedzę zgodną z celem i zakresem pracy końcowej.
3,0Ma podstawową wiedzę zgodną z celem i zakresem pracy końcowej.

F_10A_05_U01
3,0Umie w stopniu dostatecznym przygotować pracę końcową.

F_10A_05_K01
3,0Słuchacz w stopniu podstawowym ma świadomość potrzeby współpracy z innymi.

Treści programowe - praca dyplomowa

Treści programowe - praca dyplomowa

Formy aktywności - praca dyplomowa

Formy aktywności - praca dyplomowa

A-PD-2Konsultacje z opiekunem pracy końcowej.5
Zamierzone efekty kształceniaF_10A_05_W01Ma wiedzę zgodną z celem i zakresem pracy końcowej.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówF_10A_W01Potrafi omówić poszczególne grupy uprawowe roślin ozdobnych. Zna zasady pielęgnacji roślin ozdobnych. Definiuje procesy starzenia się roślin, charakteryzuje podstawowe zasady przedłużania trwałości i utrwalania kwiatów ciętych i zieleni ciętej.
F_10A_W02Zna rozwój florystyki na przestrzeni dziejów. Opisuje reguły kompozycji roślinnej. Objaśnia czynniki kształtujące formy i style dekoracji roślinnych. Zna rodzaje kompozycji florystycznych.
F_10A_W03Zna techniki wykonania dekoracji florystycznych. Ocenia przydatność materiałów do wykonania określonych kompozycji. Zna cechy roślin decydujące o przydatności do wykonania określonych dekoracji.
Cel przedmiotuC-1Celem pracy końcowej jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności nabytych w toku studiów.
Treści programoweT-PD-1Słuchacz przygotowuje na wybrany temat pracę końcową pod opieką opiekuna pracy, interpretuje temat, określa formę i treść pracy.
Metody nauczaniaM-1Indywidualna praca z opiekunem.
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Zgodnie z regulaminem studiów podyplomowych prowadzonych w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie”, stanowiący integralną część niniejszej Uchwały. Traci moc uchwała nr 26 Senatu ZUT z dnia 23 lutego 2009 r.
3,0Ma podstawową wiedzę zgodną z celem i zakresem pracy końcowej.
Zamierzone efekty kształceniaF_10A_05_U01Słuchacz posiada umiejętności zaprojektowania i wykonania kompozycji florystycznych.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówF_10A_U01Rozpoznaje rośliny ozdobne, dobiera rośliny do wykonania określonych kompozycji florystycznych, określa dekoracyjną i użytkową wartość roślin ozdobnych.
F_10A_U02Stosuje właściwe metody i środki do przedłużania trwałości oraz utrwalania roślin ozdobnych. Potrafi rozpoznać objawy niewłaściwej pielęgnacji roślin ozdobnych. Dobiera odpowiednie metody traktowania po zbiorze roślin ozdobnych.
F_10A_U03Rozpoznaje historyczne formy dekoracji roślinnych. Potrafi określić proporcję, dobrać barwy, ustalić zasady hierarchii w kompozycji. Dobiera na zasadzie harmonii lub kontrastu elementy składowe kompozycji. Potrafi stosować zasady kompozycji w pracach florystycznych.
F_10A_U04Umie zastosować różnorodne techniki florystyczne. Potrafi dobrać adekwatne techniki do wykonania prac. Wykonuje bukiety, dekoracje w naczyniu, wiązanki ślubne, wieńce i dekoracje okolicznościowe. Projektuje dekoracje florystyczne do okoliczności.
Treści programoweT-PD-1Słuchacz przygotowuje na wybrany temat pracę końcową pod opieką opiekuna pracy.
Metody nauczaniaM-1Indywidualna praca z opiekunem.
3,0Umie w stopniu dostatecznym przygotować pracę końcową.
Zamierzone efekty kształceniaF_10A_05_K01Słuchacz przygotowuje pracę końcową z zasadami etyki, ma świadomość potrzeby współpracy z innymi.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówF_10A_K01Ma świadomość ważności samodoskonalenia w zakresu asortymentu roślin ozdobnych. Wie o konieczności stałego analizowania oferty kwiatów i zieleni ciętej pojawiających się na rynku florystycznym. Jest świadomy rozwoju nowych technologii przedłużania trwałości kwiatów ciętych i zieleni ciętej.
F_10A_K02Ma świadomość szukania inspiracji i bycia kreatywnym w realizacji zadań, jest otwarty na nowości i wiedzę z zakresu florystyki. Rozumie potrzebę uczenia się przez całe życie.
Metody nauczaniaM-1Indywidualna praca z opiekunem.
3,0Słuchacz w stopniu podstawowym ma świadomość potrzeby współpracy z innymi.