Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Florystyka

Efekty kształcenia:

KODUmiejętności
F_10A_U01Rozpoznaje rośliny ozdobne, dobiera rośliny do wykonania określonych kompozycji florystycznych, określa dekoracyjną i użytkową wartość roślin ozdobnych.
F_10A_U02Stosuje właściwe metody i środki do przedłużania trwałości oraz utrwalania roślin ozdobnych. Potrafi rozpoznać objawy niewłaściwej pielęgnacji roślin ozdobnych. Dobiera odpowiednie metody traktowania po zbiorze roślin ozdobnych.
F_10A_U03Rozpoznaje historyczne formy dekoracji roślinnych. Potrafi określić proporcję, dobrać barwy, ustalić zasady hierarchii w kompozycji. Dobiera na zasadzie harmonii lub kontrastu elementy składowe kompozycji. Potrafi stosować zasady kompozycji w pracach florystycznych.
F_10A_U04Umie zastosować różnorodne techniki florystyczne. Potrafi dobrać adekwatne techniki do wykonania prac. Wykonuje bukiety, dekoracje w naczyniu, wiązanki ślubne, wieńce i dekoracje okolicznościowe. Projektuje dekoracje florystyczne do okoliczności.