Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej - Inżynieria Materiałów i Nanomateriałów (S2)

Sylabus przedmiotu Mikro- i nanoobiekty polimerowe:

Kierunek studiów Inżynieria Materiałów i Nanomateriałów
Forma studiów studia stacjonarne Poziom drugiego stopnia
Tytuł zawodowy absolwenta magister inżynier
Przedmiot Mikro- i nanoobiekty polimerowe
Specjalność Inżynieria polimerów i biomateriałów
Jednostka prowadząca Katedra Inżynierii Polimerów i Biomateriałów
Nauczyciel odpowiedzialny Agnieszka Piegat <Agnieszka.Piegat@zut.edu.pl>
Forma zaliczenia egzamin Język polski

wykładyW2 15 1,01,00egzamin

W-1brak

T-W-1Pojęcia podstawowe: mikro- i nanoobiekty polimerowe, różnice i podobieństwa; podstawowe właściwości2
T-W-2Polimery wykorzystywane do otrzymywania mikro- i nanoobiektów – naturalne i syntetyczne.2
T-W-3Sposoby otrzymywania mikro- i nanoobiektów – metody chemiczne, fizyczne, fizyko-chemiczne. Wpływ metod na strukturę i właściwości otrzymywanych obiektów.4
T-W-4Metody charakterystyki otrzmywanych mikro- i nanoobiektów – budowa chemiczna, właściwości powierzchniowe, wielkość.2
T-W-5Przykłady zastosowania mikro- i nanoobiektów: ochrona środowiska, diagnostyka, medycyna regeneracyjna, dostarczanie leków, dyspersje powłokotwórcze.5

A-W-1uczestnictwo w zajęciach15
A-W-2pogłębianie wiedzy na podstawie literatury3
A-W-3przygotowanie do zaliczenia przedmiotu5
A-W-4konsultacje z prowadzącym5
A-W-5Egzamin2

M-1wykład informacyjny

S-1Ocena podsumowująca: Egzamin pisemny

IMiN_2A_D2-10a_W01
IMiN_2A_W01C-1T-W-2, T-W-4, T-W-3, T-W-1, T-W-5M-1S-1

IMiN_2A_D2-10a_U01
IMiN_2A_U01C-1T-W-2, T-W-4, T-W-3, T-W-1, T-W-5M-1S-1

IMiN_2A_D2-10a_W01
3,0Student posiada ograniczoną wiedzę w zakresie przedmiotu. Punktacja osiągnięta podczas egzaminu mieści się w przedziale 55-60%.

IMiN_2A_D2-10a_U01
3,0Student posiada ograniczone umiejętności w rozwiązywania teoretycznych problemów i zagadnień związanych z tematyką przedmiotu.

1. Kelsall et al., Nanotechnologie, PWN, 2008
  2. Florjańczyk Z., Chemia polimerów, Oficyna Wydawnicza PW, 1998
  3. Żelechowska K., Nanotechnologia w praktyce, PWN, Warszawa, 2016

A-W-1uczestnictwo w zajęciach15
A-W-2pogłębianie wiedzy na podstawie literatury3
A-W-3przygotowanie do zaliczenia przedmiotu5
A-W-4konsultacje z prowadzącym5
A-W-5Egzamin2
Zamierzone efekty uczenia sięIMiN_2A_D2-10a_W01Student definuje i opisuje zjawiska charakterystyczne dla procesów otrzymywania mikro- i nanoobiektów polimerowych oraz zna obszary ich zastosowań.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówIMiN_2A_W01posiada pogłębioną wiedzę w zakresie procesów technologicznych, obejmującą odpowiedni dobór materiałów, surowców, metod, technik, aparatury i urządzeń do realizacji procesów produkcji i wytwarzania oraz metod charakteryzowania surowców i otrzymanych materiałów
Cel przedmiotuC-1Zapoznanie studentów z tematyką dotyczącą mikro- i nanoobiektów polimerówych - otrzymywaniem, charakterystyką i zastosowaniem.
Treści programoweT-W-2Polimery wykorzystywane do otrzymywania mikro- i nanoobiektów – naturalne i syntetyczne.
Metody nauczaniaM-1wykład informacyjny
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Egzamin pisemny
Zamierzone efekty uczenia sięIMiN_2A_D2-10a_U01Student wykorzystuje posiadaną wiedzę podczas rozwiązywanie teoretycznych zagadnień związanych z zagadnieniami przedmiotu.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówIMiN_2A_U01potrafi wykorzystać pogłębioną wiedzę w zakresie procesów produkcji materiałów/nanomateriałów, obejmującą odpowiedni dobór surowców, metod, technik, aparatury i urządzeń do ich realizacji oraz potrafi zastosować metody charakteryzowania surowców i otrzymanych produktów
Metody nauczaniaM-1wykład informacyjny
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Egzamin pisemny