Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt - Biotechnologia (S2)

Sylabus przedmiotu Inżynieria biomateriałów:

Kierunek studiów Biotechnologia
Forma studiów studia stacjonarne Poziom drugiego stopnia
Tytuł zawodowy absolwenta magister inżynier
Przedmiot Inżynieria biomateriałów
Specjalność Nanobioinżynieria
Jednostka prowadząca Katedra Inżynierii Chemicznej i Procesowej
Nauczyciel odpowiedzialny Rafał Rakoczy <Rafal.Rakoczy@zut.edu.pl>

ćwiczenia audytoryjneA2 15 1,00,41zaliczenie

W-1Podstawowe informacje z zakresu inżynierii materiałowej.

C-1Poznanie podstawowych biomateriałów i metod ich produkcji

ćwiczenia audytoryjne
T-A-1ćwiczenia obliczeniowe związane z treścią wykładu.15
T-W-1Diagnostyka biomateriałów; Techniki wytwarzania biomateriałów metalowych; Technologia wytwarzania biomateriałów ceramicznych; Techniki wytwarzania biomateriałów polimerowych15

ćwiczenia audytoryjne
A-A-1Uczestniczenie w zajęciach15
A-A-2Przygotwanie do zajęć10
A-A-3Przygotowanie do zaliczenia5
A-W-1Uczestniczenie w zajęciach15
A-W-2Studiowanie literatury związanej z przedmiotem10
A-W-3Przygotwanie do zaliczenia5

M-1Metody podające (wykład informacyjny, wykład problemowy)
M-2Metoda praktyczna (ćwiczenia przedmiotowe)

S-1Ocena formująca: Ocena wiedzy studentów na podstawie pisemnego zaliczenia.
S-2Ocena podsumowująca: Okresowa ocena postępów w zdobywaniu wiedzy (zaliczenia pisemne).

BT_2A_NBI-S-O3.1_W01
BT_2A_W07C-1T-A-1, T-W-1M-1S-1

BT_2A_NBI-S-O3.1_U01
Student potrafi krytycznie ocenić biomateriały i spsoby ich produckji.
BT_2A_U01C-1T-A-1, T-W-1M-1, M-2S-1, S-2

BT_2A_NBI-S-O3.1_K01
BT_2A_K01C-1T-A-1, T-W-1M-1, M-2S-1, S-2

BT_2A_NBI-S-O3.1_W01
3,0Student ma podstawową wiedzę związaną z biomateriałmi i sposobami ich produckji.

BT_2A_NBI-S-O3.1_U01
Student potrafi krytycznie ocenić biomateriały i spsoby ich produckji.
3,0Student posiada podstawowe umiejętności z zakresu inżyneirii biomateriałowej.

BT_2A_NBI-S-O3.1_K01
3,0Student ma podstawowe kompetencje związane z biomateriałmi i sposobami ich produckji.

1. Jan Marciniak, Biomateriały, 2002

Treści programowe - ćwiczenia audytoryjne

T-A-1ćwiczenia obliczeniowe związane z treścią wykładu.15

Formy aktywności - ćwiczenia audytoryjne

A-A-1Uczestniczenie w zajęciach15
A-A-2Przygotwanie do zajęć10
A-A-3Przygotowanie do zaliczenia5

A-W-1Uczestniczenie w zajęciach15
A-W-2Studiowanie literatury związanej z przedmiotem10
A-W-3Przygotwanie do zaliczenia5
Zamierzone efekty uczenia sięBT_2A_NBI-S-O3.1_W01Student jest w stanie scharakteryzować podstawowe biomateriały i sposoby ich produkcji.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówBT_2A_W07ma rozszerzoną wiedzę z zakresu procesów inżynierskich, urządzeń i linii technologicznych wykorzystywanych w biotechnologii
Metody nauczaniaM-1Metody podające (wykład informacyjny, wykład problemowy)
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: Ocena wiedzy studentów na podstawie pisemnego zaliczenia.
Zamierzone efekty uczenia sięBT_2A_NBI-S-O3.1_U01Student potrafi krytycznie ocenić biomateriały i spsoby ich produckji.
M-2Metoda praktyczna (ćwiczenia przedmiotowe)
Zamierzone efekty uczenia sięBT_2A_NBI-S-O3.1_K01Student jest świadomy, że zdobyta wiedza pozwoli znaleźć wspólny język techniczny z osobami zajmującymi się problemami inżynierii biomateriałowej; dzięki zdobytej wiedzy i umiejętności jest w stanie odpowiednio zdefiniować priorytety służące realizacji określonego przez siebie lub w zespole zadania.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówBT_2A_K01wykazuje potrzebę ciągłego podnoszenia wiedzy ogólnej i kierunkowej; ma świadomość celowości podnoszenia zdobytej wiedzy zarówno w działaniach zawodowych, jak i rozwoju osobistym