Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt - Biotechnologia (S2)

Sylabus przedmiotu Chemosensory i biosensory w technologii nano:

Kierunek studiów Biotechnologia
Forma studiów studia stacjonarne Poziom drugiego stopnia
Tytuł zawodowy absolwenta magister inżynier
Przedmiot Chemosensory i biosensory w technologii nano
Specjalność Nanobioinżynieria
Jednostka prowadząca Katedra Fizykochemii Nanomateriałów
Nauczyciel odpowiedzialny Ryszard Kaleńczuk <Ryszard.Kalenczuk@zut.edu.pl>
Inni nauczyciele Xuecheng Chen <Xuecheng.Chen@zut.edu.pl>

laboratoriaL2 15 1,50,41zaliczenie

W-1Matematyka
W-2Fizyka

laboratoria
T-L-1Otrzymywania nanomateriałów z wykorzystaniem metod poznanych na wykładach10
T-L-2Charakterystyka otrzymanych naomateriałów5
T-W-1Wstep do biosensorów: aktualny stan wiedzy3
T-W-2Biosensor glukozowy: mechanizm i historia odkrycia3
T-W-3Zastosowanie nanomateriałów w biosensorze glukozowym3
T-W-4Biosensor kwasu moczowego: mechanizm i historia odkrycia3
T-W-5Zastosowanie nanomateriałów w biosensorze kwasu moczowego3

laboratoria
A-L-1uczestnictwo w zajęciach15
A-L-2przygotowanie sprawozdań z laboratoriów10
A-L-3przygotowanie się do zaliczenia15
A-L-4konsultacje z prowadzącym5
A-W-1Uczestnictwo w zajęciach15
A-W-2Zapoznanie się z dostępną literaturą5
A-W-3Przygotowanie się do zaliczenia przedmiotu15
A-W-4Konsultacje u prowadzącego zajecia10

M-1Wykład wspomagany prezentacją multimedialną.
M-2Zajęcia praktyczne w laboratorium

S-1Ocena podsumowująca: Zaliczenie pisemne z wykładów i laboratoriów.

BT_2A_NBI-S-O4.1_W01
BT_2A_W07C-1T-W-1, T-W-5, T-W-2, T-W-3, T-W-4M-1S-1

BT_2A_NBI-S-O4.1_U01
BT_2A_U08C-1T-L-1, T-L-2M-2S-1

BT_2A_NBI-S-O4.1_K01
BT_2A_K01C-1T-L-1, T-L-2M-2S-1

BT_2A_NBI-S-O4.1_W01
3,0Student opanował w stopniu dostatecznym wiedzę w zakresie działania, konstrukcji i wykorzystania sensorów chemicznych i biosensorów w nanotechnologii. Wiedza Studenta w odniesieniu do materiału objętego programem przedmiotu wynosi 51 %.

BT_2A_NBI-S-O4.1_U01
3,0Student potrafi w stopniu dostatecznym dokonać doboru metod analitycznych i aparatury, zastosować specjalistyczne metody i procedury pomiarowe oraz określić zakres stosowalności poznanych metod badawczych w zakresie działania, konstrukcji i wykorzystania chemosensorów i biosensorów w nanotechnologii. Umiejętności zdobyte przez Studenta wynoszą 51 % umiejętności możliwych do uzyskania w ramach przedmiotu.

BT_2A_NBI-S-O4.1_K01
3,0Student wykazuje w stopniu dostatecznym aktywną postawę przy realizacji określonego zadania w sytuacjach priorytetowych i problemowych oraz potrafi poprawnie ocenianie wpływu zastosowania chemosensorów i biosensorów w nanotechnologii na środowisko naturalne i na organizm człowieka.

1. Z. Brzózka, W. Wróblewski, Sensory Chemiczne, Oficyna wydawnicza Politechniki Warszawskiej, Warszawa, 1998

Treści programowe - laboratoria

T-L-2Charakterystyka otrzymanych naomateriałów5

T-W-1Wstep do biosensorów: aktualny stan wiedzy3
T-W-2Biosensor glukozowy: mechanizm i historia odkrycia3
T-W-3Zastosowanie nanomateriałów w biosensorze glukozowym3
T-W-4Biosensor kwasu moczowego: mechanizm i historia odkrycia3
T-W-5Zastosowanie nanomateriałów w biosensorze kwasu moczowego3

Formy aktywności - laboratoria

A-L-1uczestnictwo w zajęciach15
A-L-2przygotowanie sprawozdań z laboratoriów10
A-L-3przygotowanie się do zaliczenia15
A-L-4konsultacje z prowadzącym5

A-W-1Uczestnictwo w zajęciach15
A-W-2Zapoznanie się z dostępną literaturą5
A-W-3Przygotowanie się do zaliczenia przedmiotu15
A-W-4Konsultacje u prowadzącego zajecia10
Zamierzone efekty uczenia sięBT_2A_NBI-S-O4.1_W01Student ma szczegółową wiedzę z zakresu zasad działania, konstrukcji i wykorzystania sensorów chemicznych i biosensorów w nanotechnologii.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówBT_2A_W07ma rozszerzoną wiedzę z zakresu procesów inżynierskich, urządzeń i linii technologicznych wykorzystywanych w biotechnologii
Cel przedmiotuC-1Celem przedmiotu jest zapoznanie Studenta z zagadnieniami z zakresu działania, konstrukcji i wykorzystania sensorów chemicznych i biosensorów w nanotechnologii.
Treści programoweT-W-1Wstep do biosensorów: aktualny stan wiedzy
T-W-5Zastosowanie nanomateriałów w biosensorze kwasu moczowego
T-W-2Biosensor glukozowy: mechanizm i historia odkrycia
T-W-3Zastosowanie nanomateriałów w biosensorze glukozowym
T-W-4Biosensor kwasu moczowego: mechanizm i historia odkrycia
Metody nauczaniaM-1Wykład wspomagany prezentacją multimedialną.
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Zaliczenie pisemne z wykładów i laboratoriów.
Zamierzone efekty uczenia sięBT_2A_NBI-S-O4.1_U01Student potrafi dokonać doboru metod analitycznych i aparatury, zastosować specjalistyczne metody i procedury pomiarowe oraz określić zakres stosowalności poznanych metod badawczych w zakresie działania, konstrukcji i wykorzystania chemosensorów i biosensorów w nanotechnologii.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówBT_2A_U08dobiera i stosuje zaawansowane techniki i narzędzia badawcze wykorzystywane w biotechnologii
Treści programoweT-L-1Otrzymywania nanomateriałów z wykorzystaniem metod poznanych na wykładach
T-L-2Charakterystyka otrzymanych naomateriałów
Metody nauczaniaM-2Zajęcia praktyczne w laboratorium