Szkoła Doktorska - ZUT Doctoral School

Sylabus przedmiotu Commercialization of scientific research:

Kierunek studiów ZUT Doctoral School
Forma studiów studia stacjonarne Poziom
Stopnień naukowy absolwenta doktor
Obszary studiów charakterystyki PRK
Przedmiot Commercialization of scientific research
Jednostka prowadząca RCIiTT
Nauczyciel odpowiedzialny Paweł Żebrowski <Pawel.Zebrowski@zut.edu.pl>

W-1Uczestnik zajęć prowadził badania naukowe o charakterze aplikacyjnym.

T-W-1Prawa autorskie i własność intelektualna2
T-W-2Własność przemysłowa2
T-W-3Poziom gotowości technologicznej1
T-W-4Licencja1
T-W-5Komercjalizacj bezpośrednia - udzielenie licencji na wyniki B+R; zbycie patentu/ sprzedaż wyników B+R1
T-W-6Komrecjalizacj pośrednia produktów i technologii chronionych patentami - wniesienie wyników B+R do spółki. Komercjalizacja samodzielna.2

A-W-1Uczestnictwo w zajęciach.8
A-W-2Samodzielna analiza treści w oparciu o zalecaną literaturę.22

M-1Wprowadzenie przez prowadzącego przedmiot. Prezentacja i dyskusja

Zamierzone efekty uczenia sięOdniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyOdniesienie do efektów zdefiniowanych dla obszaru kształceniaCel przedmiotuTreści programoweMetody nauczaniaSposób oceny
SD_3-_SzDA01_W07
ISDE_4-_W07, ISDE_4-_W08C-1T-W-1, T-W-2, T-W-3, T-W-4, T-W-5, T-W-6M-1S-1

SD_3-_SzDA01_U01
ISDE_4-_U06C-1T-W-1, T-W-2, T-W-3, T-W-4, T-W-5, T-W-6M-1S-1
SD_3-_SzDA01_U06
ISDE_4-_U06C-1T-W-1, T-W-2, T-W-3, T-W-4, T-W-5, T-W-6M-1S-1

SD_3-_SzDA01_K03
ISDE_4-_K03, ISDE_4-_K04, ISDE_4-_K05C-1T-W-1, T-W-2, T-W-3, T-W-4, T-W-5, T-W-6M-1S-1

SD_3-_SzDA01_W07
3,0pozytywny wynik zaliczenia pisemnego

SD_3-_SzDA01_U01
3,0pozytywny wynika sprawdzinanu pisemnego
SD_3-_SzDA01_U06
3,0pisemne zaliczenie

SD_3-_SzDA01_K03
3,0pozytywny wynik sprawdzianu pisemnego

1. Pr. Zbiorowa, Przewodnik. Komercjalizacja B+R dla Praktyków, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Warszawa, 2010, ISBN 978-83-61100-29-4
  2. Gerad Redl, Liora Bogin, Rafał Parczewski, Jak skutecznie patentować, Barodowe Centrum Badań i Rozwoju, Warszawa, 2016, ISBN 978-83-936422-6-7

1. Obwieszczenie Marszałka Sejmu RP z dn. 5 kwietnia 2017 w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Sejm RP, Warszawa, 2017, Dz. U. RP Poz. 880
  2. Obwieszczenie Marszałka Sejmu RP z dn. 5 kwietnia 2017 r w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy - Prawo własności przemysłowej, Sejm RP, Warszawa, 2017, Dz. U. RP, Poz. 776

T-W-1Prawa autorskie i własność intelektualna2
T-W-2Własność przemysłowa2
T-W-3Poziom gotowości technologicznej1
T-W-4Licencja1

A-W-1Uczestnictwo w zajęciach.8
A-W-2Samodzielna analiza treści w oparciu o zalecaną literaturę.22
Zamierzone efekty uczenia sięSD_3-_SzDA01_W07Posiada poszerzoną wiedzę umożliwiającą zrozumienie zaawansowanych zależności w zakresie reprezentowanej dziedziny i dyscypliny oraz uwzględnienie interakcji i synergii z innymi dziedzinami i dyscyplinami, jak również na prowadzenie interdyscyplinarnych prac badawczych.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyISDE_4-_W07Has knowledge allowing to understand advanced relations within the scope of a represented field and discipline and taking into account interactions and synergies with other fields and disciplines, as well as to conduct interdisciplinary research activities.
ISDE_4-_W08Knows and understands fundamental dilemmas of modern civilisation, also in relation to the latest scientific achievements within the scope of a represented field or discipline.
Cel przedmiotuC-1Celem przedmiotu jest zdobycie praktycznej wiedzy jak przenieść wynik badań do przemysłu/firmy i wdrożyć technologię lub wprowadzić produkt na rynek.
T-W-4Licencja
Metody nauczaniaM-1Wprowadzenie przez prowadzącego przedmiot. Prezentacja i dyskusja
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: Przedstawie sposobu wdrożenia własnych badań naukowych prowadzonych przez uczestnika zajęć.
3,0pozytywny wynik zaliczenia pisemnego
Zamierzone efekty uczenia sięSD_3-_SzDA01_U01Potrafi określić problemy naukowe w zakresie reprezentowanej dziedziny i dyscypliny
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyISDE_4-_U06Is able to deeper professional and personal competences, especially within the scope of obtaining and analysing the latest achievements connected with a represented scientific field and discipline.
3,0pozytywny wynika sprawdzinanu pisemnego
Zamierzone efekty uczenia sięSD_3-_SzDA01_U06Potrafi pogłebiać kompetencje zawosowe i osobiste, szczególnie w zakresie pozyskiwania oraz analizowania najnowszych osiągnięć związanych z reprezentowaną dziedziną i dyscypliną naukową.
3,0pisemne zaliczenie
Zamierzone efekty uczenia sięSD_3-_SzDA01_K03Rozumie obowiązek wypełniania zobowiązan społecznych, badawczych i twórczych oraz ma świadomość inicjowania działań na rzecz interesu publicznego.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyISDE_4-_K03Understands the duty to fulfil social, scientific and creative obligations and is aware of initiating actions for public benefit.
ISDE_4-_K04Understands the duty of creative search for answers to civilization challenges, especially to social, scientific and creative obligations to elaborate in a scientific way any new phenomena and problems within the scope of a represented field and discipline.
ISDE_4-_K05Understands the need to comply with ethical and legal norms in research activities, especially with regard to independence in conducting research and respecting the rule of public ownership of research findings considering copyrights.
3,0pozytywny wynik sprawdzianu pisemnego