Szkoła Doktorska - Szkoła Doktorska
specjalność: inżynieria materiałowa

Sylabus przedmiotu Analizy konstrukcji w projektowaniu maszyn:

Kierunek studiów Szkoła Doktorska
Forma studiów studia stacjonarne Poziom
Stopnień naukowy absolwenta doktor
Obszary studiów charakterystyki PRK
Przedmiot Analizy konstrukcji w projektowaniu maszyn
Specjalność inżynieria mechaniczna
Jednostka prowadząca Instytut Technologii Mechanicznej
Nauczyciel odpowiedzialny Stefan Berczyński <Stefan.Berczynski@zut.edu.pl>
Inni nauczyciele Rafał Grzejda <Rafal.Grzejda@zut.edu.pl>

projektyP5 10 1,00,50zaliczenie

W-1Wiedza z zakresu mechaniki, mechaniki płynów, wytrzymałości mateirałów, numerycznych metod obliczeniowych.

T-W-1Wprowadzenie do analizy konstruckji w projektowaniu maszyn4
T-W-2Metoda elementów skończonych4
T-W-3Obliczeniowa mechanika płynów4
T-W-4Metoda obliczeniowa FSI3

A-W-1Uczestnictwo w zajęciach15
A-W-2Studiowanie liteartury45

M-1Wykład informacyjny
M-2Zajęcia projektowe

S-2Ocena podsumowująca: Wykonanie projektu obejmującego problem dotyczący analizy konstrukcji.

Zamierzone efekty uczenia sięOdniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyOdniesienie do efektów zdefiniowanych dla obszaru kształceniaCel przedmiotuTreści programoweMetody nauczaniaSposób oceny
SD_4-_SzDE04aIME_W01
SD_3_W01, SD_3_W03

SD_4-_SzDE04aIME_U01
SD_3_U01, SD_3_U02

SD_4-_SzDE04aIME_K01
Student zna ograniczenia stosowanych metod obliczeniowych.
SD_3_K01C-1T-W-2, T-W-3, T-W-1, T-W-4M-1, M-2S-1, S-2

SD_4-_SzDE04aIME_K01
Student zna ograniczenia stosowanych metod obliczeniowych.
3,0Stundet potrafi zdefiniować oraz zastosować metody obliczeniowe jakie jak metoda elementów skończonch oraz obliczeniowa mechanika płynów.

1. G. rakowski, C. Kacprzyk, Metoda elementów skończonych w mechanice konstrukcji, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, Warszawa, 2016

T-W-1Wprowadzenie do analizy konstruckji w projektowaniu maszyn4
T-W-2Metoda elementów skończonych4
T-W-3Obliczeniowa mechanika płynów4
T-W-4Metoda obliczeniowa FSI3

Treści programowe - projekty

A-W-1Uczestnictwo w zajęciach15
A-W-2Studiowanie liteartury45

Formy aktywności - projekty

Zamierzone efekty uczenia sięSD_4-_SzDE04aIME_W01Stundet posiada wiedzę z zakresu podstaw teoretyczncyh oraz możliwości zastosowania zaawansowancyh metod obliczeniowych stosowanych w analizie konstrukcji.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinySD_3_W01Posiada poszerzoną, podbudowaną teoretycznie wiedzę ogólną, związaną z reprezentowaną dziedziną i dyscypliną naukową oraz wiedzę szczegółową na bardziej zaawansowanym poziomie w zakresie prowadzonych badań naukowych.
SD_3_W03Posiada poszerzoną, podbudowaną teoretycznie wiedzę, umożliwiającą prowadzenie dyskusji oraz rewizję istniejących paradygmatów w odniesieniu do najnowszych osiągnięć naukowych, w szczególności związanych z reprezentowaną dziedziną i dyscypliną naukową.
Zamierzone efekty uczenia sięSD_4-_SzDE04aIME_U01Student potrafi wykorzystać zdobytą wiedzę w zakresie zaawansowanych metod obliczeniowych stosowanych w analizie konstrukcji.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinySD_3_U01Potrafi określać problemy naukowe w zakresie reprezentowanej dziedziny i dyscypliny poprzez: definiowanie celu i przedmiotu badań, formułowanie hipotez badawczych, sądów analitycznych, syntetycznych i oceniających na temat proponowanych rozwiązań w odniesieniu do istniejącego stanu wiedzy, proponowanie metod, technik i narzędzi badawczych, służących do rozwiązania problemu badawczego.
SD_3_U02Potrafi praktycznie wykorzystać i udoskonalić metody, techniki i narzędzia badawcze w zakresie reprezentowanej dziedziny i dyscypliny oraz twórczo je stosować do uzyskiwania wyników badawczych i ich opracowania.
Zamierzone efekty uczenia sięSD_4-_SzDE04aIME_K01Student zna ograniczenia stosowanych metod obliczeniowych.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinySD_3_K01Rozumie konieczność i jest gotów do krytycznej analizy uzyskanego dorobku naukowego w zakresie reprezentowanej dziedziny i dyscypliny
Cel przedmiotuC-1Zapoznanie studentów z zaawansowanymi metodami obliczeniowymi stosowanymi w analizie konstrukcji.
Treści programoweT-W-2Metoda elementów skończonych
T-W-3Obliczeniowa mechanika płynów
T-W-1Wprowadzenie do analizy konstruckji w projektowaniu maszyn
T-W-4Metoda obliczeniowa FSI
Metody nauczaniaM-1Wykład informacyjny
M-2Zajęcia projektowe
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Wykonanie prezentacji na wybrany temat dotyczący zaawansowanych metod obliczeniowych stosowanych w analizie konstrukcji.