Szkoła Doktorska - Szkoła Doktorska
specjalność: inżynieria materiałowa

Sylabus przedmiotu Projektowanie technologiczne:

Kierunek studiów Szkoła Doktorska
Forma studiów studia stacjonarne Poziom
Stopnień naukowy absolwenta doktor
Obszary studiów charakterystyki PRK
Przedmiot Projektowanie technologiczne
Specjalność inżynieria chemiczna
Jednostka prowadząca Instytut Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska
Nauczyciel odpowiedzialny Antoni Morawski <Antoni.Morawski@zut.edu.pl>

projektyP6 10 1,00,50zaliczenie

W-1Znajomość metod obliczeniowych w technologii chemicznej.

C-1Praktyczne zastosowanie metod obliczeniowych w projekcie technologicznym.

projekty
T-P-1Wykonanie projektu technologicznego związanego z tematyką pracy doktorskiej.10
T-W-1Chemiczna koncepcja metody - wybór wariantów, badania w skali laboratoryjnej.2
T-W-2Koncepcja technologiczna procesu.1
T-W-3Badania w skali ułamkowo-technicznej i uzupełniające -ćwierćtechnika, półtechnika, pilotaż.1
T-W-4Projekt technologiczny instalacji przemysłowej z uwzględnieniem bilansu masowego icieplnego.5
T-W-5Projekt budowlany i projekt techniczny. Organizacja inwestycji, budowa obiektów i instalacji.2
T-W-6Rozruch mechaniczny. Rozruch technologiczny. Eksploatacja przemysłowa, dochodzenie do pełnej zdolności produkcyjnej.4

projekty
A-P-1Studia literaturowe i obliczenia każdego etapu projektu (operacji i procesu) poczynając od surowców aż do końcowego produktu.10
A-P-2Studia własne20
A-W-1Uczestnictwo w zajęciach.15
A-W-2Studia własne45

M-1Konsultacje z prowadzącym

S-1Ocena podsumowująca: Złożenie projektu.

Zamierzone efekty uczenia sięOdniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyOdniesienie do efektów zdefiniowanych dla obszaru kształceniaCel przedmiotuTreści programoweMetody nauczaniaSposób oceny
SD_3-_SzDE05bICh_W07
SD_3_W07C-1T-W-1, T-W-2, T-W-3, T-W-4, T-W-5, T-W-6, T-P-1M-1S-1

SD_3-_SzDE05bICh_U02
Potrafi praktycznie przygotować dokumentacje projektową.
SD_3_U02C-1T-W-1, T-W-2, T-W-3, T-W-4, T-W-5, T-W-6, T-P-1M-1S-1

SD_3-_SzDE05bICh_K04
SD_3_K04C-1T-W-1, T-W-6, T-W-3, T-W-2, T-W-5, T-W-4, T-P-1M-1S-1

SD_3-_SzDE05bICh_W07
3,0zaliczenie pisemne i wykonanie projektu

SD_3-_SzDE05bICh_U02
Potrafi praktycznie przygotować dokumentacje projektową.
3,0zaliczenie sprawdzianu i złożenie projektu

SD_3-_SzDE05bICh_K04
3,0Aktywne uczestnictwo w zajęciach. Wykład - sprawdzian pisemny. Projekt - złożenie projektu.

1. Krzysztof Schmidt-Szałowski, Mikołaj Szafran, Ewa Bobryk, Jan Sentek, Technologia chemiczna. Przemysł nieorganiczny, Wydawnictwo naukowe PWN, Warszawa, 2012, Wyd. I
  2. Krzysztof Szchmidt-Szałowski, Krzysztof Krawczyk, Jan Petryk, Jan Sentek, Technologia chemiczna. Ćwiczenia rachunkowe, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa, 2013, Wyd. I
  3. J. Pikoń, Aparatura chemiczna, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa, 2011

1. R. Dylewski, Projekt technologiczny. Rodzaje opracowań badawczych i badawczo-projektowych, przykłady, materiały pomocnicze, Wydawnictw Politechniki Śląskiej, Gliwice, 2001

Treści programowe - projekty

T-W-2Koncepcja technologiczna procesu.1

Formy aktywności - projekty

A-P-2Studia własne20

A-W-1Uczestnictwo w zajęciach.15
A-W-2Studia własne45
Zamierzone efekty uczenia sięSD_3-_SzDE05bICh_W07Posiada poszerzoną wiedzę umożliwiającą zrozumienie zaawansowanych zalezności w zakresie reprezntowanej dziedziny i dyscypliny i wykorzystać ją w celu praktycznym.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinySD_3_W07Posiada poszerzoną wiedzę umożliwiającą zrozumienie zaawansowanych zależności w zakresie reprezentowanej dziedziny i dyscypliny oraz uwzględnienie interakcji i synergii z innymi dziedzinami i dyscyplinami, jak również na prowadzenie interdyscyplinarnych prac badawczych.
Cel przedmiotuC-1Praktyczne zastosowanie metod obliczeniowych w projekcie technologicznym.
Treści programoweT-W-1Chemiczna koncepcja metody - wybór wariantów, badania w skali laboratoryjnej.
3,0zaliczenie pisemne i wykonanie projektu
Zamierzone efekty uczenia sięSD_3-_SzDE05bICh_U02Potrafi praktycznie przygotować dokumentacje projektową.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinySD_3_U02Potrafi praktycznie wykorzystać i udoskonalić metody, techniki i narzędzia badawcze w zakresie reprezentowanej dziedziny i dyscypliny oraz twórczo je stosować do uzyskiwania wyników badawczych i ich opracowania.
3,0zaliczenie sprawdzianu i złożenie projektu
Zamierzone efekty uczenia sięSD_3-_SzDE05bICh_K04Potrafi twórczo określać potrzeby technologiczne w zakresie dziedziny i dyscypliny.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinySD_3_K04Rozumie obowiązek twórczego poszukiwania odpowiedzi na wyzwania cywilizacyjne, w szczególności na zobowiązania społeczne, badawcze i twórcze do opracowania naukowego dla nowych zjawisk i problemów w zakresie reprezentowanej dziedziny i dyscypliny.