Szkoła Doktorska - Szkoła Doktorska

Jednostka prowadząca Katedra Fizykochemii Nanomateriałów
Nauczyciel odpowiedzialny Ewa Mijowska <Ewa.Borowiak-Palen@zut.edu.pl>

projektyP5 10 1,00,50zaliczenie

W-1podstawowa wiedza z zakresu chemii organicznej, nieorganicznej, katalizy, metod analitycznych - poziom studiów S2

projekty
T-P-1Analiza danych mikroskopowych typowych nanomateriałów uzyskanych metodami: transmisyjnej mikroskopii elektronowej i mikroskopii sił atomowych.10
T-W-1Rozwój nanotechnologii - rys historyczny.1
T-W-2Klasyfikacje nanomateriałów - różne kryteria.1
T-W-3Metody wytwarzania - metody bottom up i top down. Najnowsze metody - analiza przypadków.4
T-W-4Kluczowe nanomateriały - 0-, 1-, 2-, 3- wymiarowe. Budowa, charakterystyka fizyko-chemiczna.7
T-W-5Przegląd zastosowania nanomateriałów - wdrożone i potencjalne.2

projekty
A-P-1uczestnictwo w zajęciach10
A-P-2zapoznanie się z literaturą przedmiotu10
A-P-3przygotowanie sprawozdania z projektu5
A-P-4konsultacje z prowadzącym5
A-W-1uczestnictwo w zajęciach15
A-W-2przygotowanie się do zaliczenia15
A-W-3zapoznanie się z literaturą przedmiotu13
A-W-4zaliczenie wykładów2
A-W-5konsultacje z prowadzącym15

M-1Prezentacja multimedialna

S-1Ocena podsumowująca: zaliczenie wykładu
S-2Ocena formująca: ocena aktywności na zajęciach
S-3Ocena podsumowująca: ocena przygotowanego sprawozdania z projektu

Zamierzone efekty uczenia sięOdniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyOdniesienie do efektów zdefiniowanych dla obszaru kształceniaCel przedmiotuTreści programoweMetody nauczaniaSposób oceny
SD_3-_SzDE03bICh_W01
SD_3_W01C-1T-W-2, T-W-4, T-W-3, T-W-5, T-W-1M-1S-1, S-2

SD_3-_SzDE03bICh_U01
SD_3_U02C-2T-P-1M-2S-2, S-3

SD_3-_SzDE03bICh_K01
Student rozumie konieczność i jest gotów do krytycznej analizy wkładu wyników własnej działalności badawczej w rozwój reprezentowanej dziedziny i dyscypliny
SD_3_K02C-2, C-1T-W-2, T-W-5, T-W-4, T-W-3, T-W-1, T-P-1M-2S-2

SD_3-_SzDE03bICh_W01
3,0Student posiada w 51 % wiedzę na temat rozwoju nanotechnologii, podziału nanomateriałów, podstawowych metod otrzymywania nanomateriałów, budowy, charakterystyki oraz najważniejszych zastosowań

SD_3-_SzDE03bICh_U01
3,0Student potrafi w 51 % praktycznie wykorzystać techniki i narzędzia badawcze w zakresie charakterystyki nanomateriałoiw oraz twórczo je stosować do uzyskiwania wyników badawczych i ich opracowania.

SD_3-_SzDE03bICh_K01
3,0Student w 51 % rozumie konieczność i jest gotów do krytycznej analizy wkładu wyników własnej działalności badawczej w rozwój reprezentowanej dziedziny i dyscypliny

1. Kelsall R. W., Hamley I. W., Geoghegan M, Nanotechnologie, PWN, Warszawa, 2008
  2. K. Kurzydłowski, M. Lewandowska, Nanomateriały inżynierskie konstrukcyjne i funkcjonalne, PWN, Warszawa, 2011

Treści programowe - projekty

T-W-1Rozwój nanotechnologii - rys historyczny.1
T-W-2Klasyfikacje nanomateriałów - różne kryteria.1
T-W-5Przegląd zastosowania nanomateriałów - wdrożone i potencjalne.2

Formy aktywności - projekty

A-P-1uczestnictwo w zajęciach10
A-P-2zapoznanie się z literaturą przedmiotu10
A-P-3przygotowanie sprawozdania z projektu5
A-P-4konsultacje z prowadzącym5

A-W-1uczestnictwo w zajęciach15
A-W-2przygotowanie się do zaliczenia15
A-W-3zapoznanie się z literaturą przedmiotu13
A-W-4zaliczenie wykładów2
A-W-5konsultacje z prowadzącym15
Zamierzone efekty uczenia sięSD_3-_SzDE03bICh_W01Student ma wiedzę na temat rozwoju nanotechnologii, podziału nanomateriałów, podstawowych metod otrzymywania nanomateriałów, budowy, charakterystyki oraz najważniejszych zastosowań.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinySD_3_W01Posiada poszerzoną, podbudowaną teoretycznie wiedzę ogólną, związaną z reprezentowaną dziedziną i dyscypliną naukową oraz wiedzę szczegółową na bardziej zaawansowanym poziomie w zakresie prowadzonych badań naukowych.
Cel przedmiotuC-1Celem wykładów jest zapoznanie studenta z podstawowym stanem wiedzy o nanotechnologii i jej zastosowaniach
Treści programoweT-W-2Klasyfikacje nanomateriałów - różne kryteria.
T-W-5Przegląd zastosowania nanomateriałów - wdrożone i potencjalne.
T-W-1Rozwój nanotechnologii - rys historyczny.
Metody nauczaniaM-1Prezentacja multimedialna
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: zaliczenie wykładu
S-2Ocena formująca: ocena aktywności na zajęciach
Zamierzone efekty uczenia sięSD_3-_SzDE03bICh_U01Student potrafi praktycznie wykorzystać techniki i narzędzia badawcze w zakresie charakterystyki nanomateriałoiw oraz twórczo je stosować do uzyskiwania wyników badawczych i ich opracowania.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinySD_3_U02Potrafi praktycznie wykorzystać i udoskonalić metody, techniki i narzędzia badawcze w zakresie reprezentowanej dziedziny i dyscypliny oraz twórczo je stosować do uzyskiwania wyników badawczych i ich opracowania.
Cel przedmiotuC-2Celem projektu jest poznanie metod analizy danych mikroskopowych typowych nanomateriałów uzyskanych metodami: transmisyjnej mikroskopii elektronowej i mikroskopii sił atomowych.
Treści programoweT-P-1Analiza danych mikroskopowych typowych nanomateriałów uzyskanych metodami: transmisyjnej mikroskopii elektronowej i mikroskopii sił atomowych.
Metody nauczaniaM-2prezentacja multimedialna i praca własna polegajuąca na przygotowaniu sprawozdania z projektu.
Sposób ocenyS-2Ocena formująca: ocena aktywności na zajęciach
S-3Ocena podsumowująca: ocena przygotowanego sprawozdania z projektu
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinySD_3_K02Rozumie konieczność i jest gotów do krytycznej analizy wkładu wyników własnej działalności badawczej w rozwój reprezentowanej dziedziny i dyscypliny.
Treści programoweT-W-2Klasyfikacje nanomateriałów - różne kryteria.
T-W-5Przegląd zastosowania nanomateriałów - wdrożone i potencjalne.
T-W-1Rozwój nanotechnologii - rys historyczny.
Sposób ocenyS-2Ocena formująca: ocena aktywności na zajęciach