Wydział Informatyki - Informatyka (N1)

Sylabus przedmiotu Nowoczesne metody informatyki 2:

Kierunek studiów Informatyka
Forma studiów studia niestacjonarne Poziom pierwszego stopnia
Obszary studiów nauki techniczne, studia inżynierskie
Przedmiot Nowoczesne metody informatyki 2
Jednostka prowadząca Kolegium Dziekańskie
Nauczyciel odpowiedzialny Mirosław Łazoryszczak <Miroslaw.Lazoryszczak@zut.edu.pl>
Inni nauczyciele Piotr Piela <Piotr.Piela@zut.edu.pl>

laboratoriaL8 10 1,00,50zaliczenie

W-1Znajomość metod, technik i zastosowań informatyki na poziomie przedmiotów podstawowych i kierunkowych

laboratoria
T-L-1Wykonywanie ćwiczeń laboratoryjnych w zakresie wybranych metod, technik i zastosowań informatyki w obszarze zgodnym z treścią wykładów.10
T-W-1W wykładzie prezentowane są wybrane metody, techniki, zastosowania informatyki10

laboratoria
A-L-1Udział w zajęciach.10
A-L-2Przygotowanie sprawozdań z realizacji laboratoriów oraz praca własn studenta15
A-W-1Udział studenta w zajęciach i zaliczeniu10
A-W-2Praca własna studenta - studia literaturowe, przygotowanie do zaliczenia15

M-1Wykład problemowy z prezentacją
M-2Metoda przypadków

I_1A_C23.1_W01
I_1A_W02, I_1A_W03, I_1A_W05, I_1A_W06, I_1A_W12C-1T-W-1M-1S-1

I_1A_C23.1_U01
I_1A_U01, I_1A_U03, I_1A_U04, I_1A_U05C-1T-L-1M-2S-1

I_1A_C23.1_W01
3,0Student posiada podstawową wiedzę z zakresu prezentowanych w trakcie wykładu wybranych nowoczesnych metod, technik i zastosowań informatyki.

I_1A_C23.1_U01
3,0Student potrafi wykorzystać podstawową wiedzę z zakresu prezentowanych w wykładzie wybranych nowoczesnych metodach, technikach i zastosowaniach informatyki

1. Literatura podana przez prowadzącego zajęcia., 2019

Treści programowe - laboratoria

Formy aktywności - laboratoria

A-L-1Udział w zajęciach.10

A-W-1Udział studenta w zajęciach i zaliczeniu10
A-W-2Praca własna studenta - studia literaturowe, przygotowanie do zaliczenia15
Zamierzone efekty kształceniaI_1A_C23.1_W01Wiedza z zakresu metod, technik, zastosowań informatyki w obszarze zgodnym z prezentowanym wykładem.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówI_1A_W02Posiada wiedzę w zakresie projektowania, analizy i implementacji algorytmów, struktur danych oraz konstrukcji programistycznych, zna podstawowe problemy algorytmiczne występujące w obszarze informatyki.
I_1A_W03Posiada poszerzoną wiedzę w zakresie metod przechowywania, przetwarzania, przesyłania i analizy danych oraz modelowania systemów umożliwiającą rozwiązywanie rzeczywistych problemów obliczeniowych.
I_1A_W05Posiada wiedzę o cyklu życia systemów informatycznych; zna nowoczesne metody projektowania, analizowania, wytwarzania i testowania oprogramowania, w szczególności obejmujące szeroko stosowane narzędzia wspomagające wytwarzanie oprogramowania.
I_1A_W06Posiada ogólną wiedzę dotyczącą szeroko pojętych systemów informatycznych, obejmującą różne fazy eksploatacji i rozwoju systemów oraz związane z tym procesy, zna podstawowe narzędzia i techniki przydatne w rozwiązywaniu problemów informatycznych.
I_1A_W12Ma wiedzę na temat współczesnych zagadnień związanych z globalizacją i informatyzacją.
Cel przedmiotuC-1Zapoznanie studenta w wybranymi najnowszymi osiagnieciami informatyki w zakresie wybranych metody, technik i zastosowań informatyki.
Treści programoweT-W-1W wykładzie prezentowane są wybrane metody, techniki, zastosowania informatyki
Metody nauczaniaM-1Wykład problemowy z prezentacją
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: Ocena poznania praktycznego i teoretycznego wybranych nowoczesnych metod, technik i zastosowań informatyki.
Zamierzone efekty kształceniaI_1A_C23.1_U01Student potrafi wykorzystać poznane metody, techniki, zastosowania informatyki z zakresu zagadnień poruszanych na wykładzie.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówI_1A_U01Potrafi wykrywać związki i zależności w procesach zachodzących w systemach rzeczywistych i na tej podstawie tworzyć modele komputerowe i przeprowadzać ich symulacje.
I_1A_U03Potrafi pozyskiwać, przesyłać, przetwarzać dane, podsumowywać wyniki eksperymentów empirycznych, dokonywać interpretacji uzyskanych wyników i formułować wynikające z nich wnioski.
I_1A_U04Potrafi samodzielnie posługiwać się materiałami źródłowymi w zakresie analizy i syntezy zawartych w nich informacji oraz poddawać je krytycznej ocenie w odniesieniu do problemów informatycznych.
I_1A_U05Potrafi rozwiązywać zadania i problemy informatyczne z wykorzystaniem metod matematyki obliczeniowej w szczególności stosując techniki analityczne lub symulacyjne.
Treści programoweT-L-1Wykonywanie ćwiczeń laboratoryjnych w zakresie wybranych metod, technik i zastosowań informatyki w obszarze zgodnym z treścią wykładów.
Metody nauczaniaM-2Metoda przypadków