Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej - Chemia (S2)

Sylabus przedmiotu Przedmiot społeczny:

Kierunek studiów Chemia
Forma studiów studia stacjonarne Poziom drugiego stopnia
Tytuł zawodowy absolwenta magister inżynier
Obszary studiów nauki ścisłe, studia inżynierskie
Przedmiot Przedmiot społeczny
Jednostka prowadząca Instytut Technologii Chemicznej Organicznej
Nauczyciel odpowiedzialny Magdalena Urbala <Magdalena.Urbala@zut.edu.pl>

W-1Ogólna wiedza o psychologii społecznej.

T-W-1Znaczenie edukacji i samorozwoju - cele, wartości, praktyki, zasady, edukacja spersonalizowana, turoring, coaching, mentoring, rozwój naukowy.5
T-W-2Motywacja - czynniki, narzędzia coachingowe, tutorskie10
T-W-3Planowanie kariery - narzędzia rowojowe, poznanie swoich silnych stron, osobowości pracowniczej, talentów, umiejętności, roli w grupie, stylu przywództwa,15
T-W-4Przywództwo i biznes - zarządzanie sobą, mozaikowość rynku pracy, cechy pracowników cenione przez pracodawców, zasady budowania relacji, zakłócenia w relacjach interpersonalnych, komunikacja w sytuacjach trudnych.15

A-W-1Uczestnictwo w zajęciach45
A-W-2Konsultacje15
A-W-3Przygotowanie do zaliczenia25
A-W-4Zaliczenie5

S-1Ocena podsumowująca: Esej na wybrany temat po zakończeniu semestru.

Ch_2A_A01b_W01
Ch_2A_W13C-1T-W-4, T-W-1, T-W-3, T-W-2M-1S-1

Ch_2A_A01b_U01
Ch_2A_U07C-1T-W-3, T-W-1, T-W-2, T-W-4M-1S-1

Zamierzone efekty kształcenia - inne kompetencje społeczne i personalne

Ch_2A_A01b_K01
Ch_2A_K05C-1T-W-1, T-W-2, T-W-3, T-W-4M-1S-1

Ch_2A_A01b_W01
3,0W stopniu podstawowym posiada wiedzę z zakresie znaczenia edukacji i samoedukacji, planowania kariery oraz aspektów psychologii przywództwa.

Ch_2A_A01b_U01
3,0W stopniu podstawowym student ma umiejętności niezbędne do zaplanowania ścieżki swojego rozwoju osobistego i kariery zawodowej

Ch_2A_A01b_K01
3,0W stopniu podstawowym posiada kompetencje niezbędne do zaplanowania rozwoju osobistego.

1. Goleman D., Inteligencja społeczna, Rebis, Poznań, 2013
  2. Zimbardo P.G., Gerring R.J., Psychologia i życie, PWN, Warszawa, 2012
  3. Seligman M.E., Optymizmu można się nauczyć: jak zmienić swoje myślenie i swoje życie, Media Rodzina, Poznań, 2002
  4. Santorski J., Alchemia kariery, Dom Wydawniczy Jarosław Szulski & CO., Warszawa, 2012
  5. Kahneman D., Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym, Media Rodzina, Poznań, 2012

T-W-2Motywacja - czynniki, narzędzia coachingowe, tutorskie10

A-W-1Uczestnictwo w zajęciach45
A-W-2Konsultacje15
A-W-3Przygotowanie do zaliczenia25
A-W-4Zaliczenie5
Zamierzone efekty kształceniaCh_2A_A01b_W01Posiada wiedzę z zakresie znaczenia edukacji i samoedukacji, planowania kariery oraz podstawowych aspektów psychologii przywództwa w świetle współczesnych zmian społecznych.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówCh_2A_W13ma podstawową wiedzę niezbędną do rozumienia społecznych, ekonomicznych, prawnych i innych pozatechnicznych uwarunkowań działalności inżynierskiej
Cel przedmiotuC-1Poznanie ogólnych aspektów znaczenia edukacji i samoedukacji, planowania kariery zawodowej i psychologii przywództwa.
Treści programoweT-W-4Przywództwo i biznes - zarządzanie sobą, mozaikowość rynku pracy, cechy pracowników cenione przez pracodawców, zasady budowania relacji, zakłócenia w relacjach interpersonalnych, komunikacja w sytuacjach trudnych.
T-W-2Motywacja - czynniki, narzędzia coachingowe, tutorskie
Metody nauczaniaM-1Multimedialny wykład informacyjny wzbogacony o interaktywne warsztaty i ćwiczenia, dyskusje i gry dydaktyczne, filmy tematyczne.
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Esej na wybrany temat po zakończeniu semestru.
Zamierzone efekty kształceniaCh_2A_A01b_U01Potrafi zastosować uzyskaną wiedzę do zaplanowania swojej ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej, dostrzegać problemy, oceniać ich znaczenie i zmiany związane z kondycją człowieka we współczesnym świecie.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówCh_2A_U07potrafi określić kierunki dalszego uczenia się i zrealizować proces samokształcenia
Treści programoweT-W-3Planowanie kariery - narzędzia rowojowe, poznanie swoich silnych stron, osobowości pracowniczej, talentów, umiejętności, roli w grupie, stylu przywództwa,
T-W-2Motywacja - czynniki, narzędzia coachingowe, tutorskie
Zamierzone efekty kształceniaCh_2A_A01b_K01Ma świadomość znaczenia zagadnień edukacyjnych i samokształcenia dla rozwoju własnego i współczesnego świata.
Treści programoweT-W-1Znaczenie edukacji i samorozwoju - cele, wartości, praktyki, zasady, edukacja spersonalizowana, turoring, coaching, mentoring, rozwój naukowy.