Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków

Sylabus przedmiotu Podstawy projektowania stacji uzdatniania wód i oczyszczalni ścieków. Autocad:

Kierunek studiów Uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków
Forma studiów studia niestacjonarne Poziom podyplomowe
Tytuł zawodowy absolwenta
Obszary studiów nauki rolnicze, leśne i weterynaryjne
Przedmiot Podstawy projektowania stacji uzdatniania wód i oczyszczalni ścieków. Autocad
Jednostka prowadząca Katedra Inżynierii Sanitarnej
Nauczyciel odpowiedzialny Zbigniew Guzieniuk <Zbigniew.Guzieniuk@zut.edu.pl>
Inni nauczyciele Zbigniew Guzieniuk <Zbigniew.Guzieniuk@zut.edu.pl>

projektyP1 25 5,00,38zaliczenie

W-1Ukończone studia wyższe
W-2Podstawowa wiedza na temat rysunku technicznego.

projekty
T-P-1Zadania do samodzielnego wykonania ściśle zwiazane z zakresem wykładów (tematycznie zbliżone do zadań rozwiązywanych przez prowadzącego ćwiczenia).25
T-W-1Najważniejsze cechy przedmiotu. Podstawy tworzenia rysunku. Układy wspórzędnych. Sposoby przeglądania dokumentacji i korzystania z systemu pomocy. Modtfikowanie obiektów i cofanie nieudanych operacji. Narzędzia dorysowania: kreskowanie, linie, napisy, wymiarowanie obiektów. Korzystanie z warstw i bloków. Malarz formatów i menadżer własności. Wstawianie mapy do programu AutoCAD, skalowanie i wprowadzanie do układu współrzednych geodezyjnych.10

projekty
A-P-1Uczestnictwo w zajęciach30
A-P-2Samodzielne rozwiązywanie zadań60
A-P-3Przygotowanie do zaliczenia60
A-W-1uczestnictwo w zajęciach10
A-W-2Opanowanie treści wkładowych10
A-W-3Samodzielne studiowanie literatury przedmiotowej10

M-2Metoda projektów z użyciem komputera i podręcznika

S-1Ocena formująca: Ocena okresowej pracy słuchacza.

UWOS_10A_A05_W01
UWOS_10A_W01C-1T-W-1, T-P-1M-2, M-1S-1, S-2

UWOS_10A_A05_U01
UWOS_10A_U02C-1T-W-1, T-P-1M-2, M-1S-1, S-2

Zamierzone efekty kształcenia - inne kompetencje społeczne i personalne

UWOS_10A_A05_K01
UWOS_10A_K02, UWOS_10A_K04C-1T-W-1, T-P-1M-2, M-1S-1, S-2

UWOS_10A_A05_W01
3,0Ocena jaką uzyska Słuchacz Studiów Podyplomowych z wykładów jest uzależniona od procentu dobrych odpowiedzi udzielonych w teście, a ćwiczeń od procentu prawidłowo rozwiazanych zadań. W obu przypadkach 95% odpowiada ocenie bardzo dobrej, a 60% ocenie dostatecznej.

UWOS_10A_A05_U01

UWOS_10A_A05_K01

1. Pikoń A., AutoCAD 2009 PL Pierwsze kroki, Helion, Gliwice, 2009, ISBN: 8324624589/83-246-2458-9
  2. Pikoń A., AutoCAD 2010 PL Pierwsze kroki, Helion, Gliwice, 2010, ISBN:8324626085/83-246-2608-5

Treści programowe - projekty

Formy aktywności - projekty

A-P-1Uczestnictwo w zajęciach30
A-P-2Samodzielne rozwiązywanie zadań60
A-P-3Przygotowanie do zaliczenia60

A-W-1uczestnictwo w zajęciach10
A-W-2Opanowanie treści wkładowych10
A-W-3Samodzielne studiowanie literatury przedmiotowej10
Zamierzone efekty kształceniaUWOS_10A_A05_W01Słuchacz Studiów Podyplomowych definiuje podstawowe pojęcia programu komputerowego AutoCAD w zastosowaniu do projektowania i eksploatacji stacji uzdatniania i oczyszczalni ściekow. Rozróżnia takie pojęcia jak precyzję i wykonania rysunku w programie AutoCAD. Charakteryzuje etapy procesu projektowania i wykonania danego obiektu.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówUWOS_10A_W01Definiuje podstawowe pojęcia programu komputerowego AutoCAD w zastosowaniu do projektowania i eksploatacji stacji uzdatniania i oczyszczalni ścieków. Rozróżnia takie pojęcia jak precyzję i dokładność wykonania rysunku w programie AutoCAD. Charakteryzuje etapy procesu projektowania i wykonania danego obiektu.
Cel przedmiotuC-1Nabycie umiejętności posługiwania się programem AutoCAD przy projektowaniu i eksploatacji prostych układów stacji uzdatniania i oczyszczalni ścieków.
Treści programoweT-W-1Najważniejsze cechy przedmiotu. Podstawy tworzenia rysunku. Układy wspórzędnych. Sposoby przeglądania dokumentacji i korzystania z systemu pomocy. Modtfikowanie obiektów i cofanie nieudanych operacji. Narzędzia dorysowania: kreskowanie, linie, napisy, wymiarowanie obiektów. Korzystanie z warstw i bloków. Malarz formatów i menadżer własności. Wstawianie mapy do programu AutoCAD, skalowanie i wprowadzanie do układu współrzednych geodezyjnych.
S-2Ocena podsumowująca: Podsumowanie osiągnientego efektu uczenia sie.
Zamierzone efekty kształceniaUWOS_10A_A05_U01Słuchacz dobiera, nakreśla i objaśnia metodę wykonania poszczególnych elementów obiektu. Wyszukuje i stosuje praktycznie cała gamę narzedzi rysunkowych do wykonania zadania. Rozpoznaje i ocenia błędy występujące w zaprojektowanym obiekcie. Przeprowadza samodzielnie oraz w grupie analizę wykonanego zadania.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówUWOS_10A_U02Nakreśla i objaśnia metodę wykonania poszczególnych elementów obiektu, wyszukuje i stosuje praktycznie całą gamę narzędzi rysunkowych do wykonania zadania.
S-2Ocena podsumowująca: Podsumowanie osiągnientego efektu uczenia sie.
Zamierzone efekty kształceniaUWOS_10A_A05_K01Słuchacz zdolny jest określić priorytety służące do realizacji określonego przez siebie lub innych zadania projektowego, oraz w sposób zorganizowany wykonuje pracę na swoim stanowisku. Jest kreatywny i zdeterminowany w rozwiązywaniu problemów. Jest zdolny zarówno do zarządzania jak i aktywnego współdziałania z grupą. Potrafi przyjąć krytyczne uwagi i w sposób komunikacyjny predstawić swoje poglądy.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówUWOS_10A_K02Jest kreatywny i zdeterminowany w rozwiązywaniu problemów.
UWOS_10A_K04Jest zdolny zarówno do zarządzania jak i aktywnego współdziałania z grupą.