Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Rolnictwo (N1)

Sylabus przedmiotu Przygotowanie pracy inżynierskiej i do egzaminu dyplomowego:

Kierunek studiów Rolnictwo
Forma studiów studia niestacjonarne Poziom pierwszego stopnia
Obszary studiów nauki rolnicze, leśne i weterynaryjne, studia inżynierskie
Przedmiot Przygotowanie pracy inżynierskiej i do egzaminu dyplomowego
Jednostka prowadząca Katedra Ogrodnictwa
Nauczyciel odpowiedzialny Monika Grzeszczuk <Monika.Grzeszczuk@zut.edu.pl>

praca dyplomowaPD8 0 15,01,00zaliczenie

W-1Umiejetność redagowania tekstu, znajomość metod statystycznych, umiejętność przygotowania prezentacji
W-2Ukończone szkolenie biblioteczne

C-1Napisanie i obrona pracy dyplomowej.

praca dyplomowa
T-PD-1Praca dyplomowa ma charakter projektowy badawczy lub przeglądowy. Świadczy o umiejętności wykorzystania wiedzy nabytej podczas studiów. Student opracowuje problemy związane z tematem pracy. Pogłębia wiedzę w oparciu o literaturę. Konsultuje metodykę z promotorem, opisuje i analizuje wyniki badań. Pisze pracę dyplomową i przygotowuje się do egzaminu dyplomowego.0

praca dyplomowa
A-PD-1Gromadzenie piśmiennictwa i opracowanie jego przeglądu.100
A-PD-2Określenie zakresu pracy i wybór metody osiągnięcia celu pracy.30
A-PD-3Przygotowanie pracy dyplomowej.300
A-PD-4Przygotowanie się do egzaminu dyplomowego.13
A-PD-5Przygotowanie niezbędnych dokumentów do egzaminu dyplomowego.2
A-PD-6Udział w konsultacjach.5

M-1Samodzielna praca koordynowana przez promotora w czasie konsultacji.

ROL_1A_C30_W01
Student posiada wiedzę umożliwiającą przygotowanie pracy inżynierskiej.
ROL_1A_W15C-1, C-2T-PD-1M-1S-1, S-2

ROL_1A_C30_U01
ROL_1A_U13, ROL_1A_U14, ROL_1A_U17C-1, C-2T-PD-1M-1S-1, S-2

Zamierzone efekty kształcenia - inne kompetencje społeczne i personalne

ROL_1A_C30_K01
Student potrafi określać cele realizowanych zadań.
ROL_1A_K03, ROL_1A_K04C-1T-PD-1M-1S-1

ROL_1A_C30_W01
Student posiada wiedzę umożliwiającą przygotowanie pracy inżynierskiej.
3,0Student w stopniu dostatecznym posiada wiedzę umożliwiającą przygotowanie pracy inżynierskiej.

ROL_1A_C30_U01
3,0Student potrafi z pomocą promotora przygotować pracę inżynierską, posługuje się w stopniu dostatecznym terminologią badawczą ze swojej dziedziny.

ROL_1A_C30_K01
Student potrafi określać cele realizowanych zadań.
3,0Student w sopniu dostatecznym potrafi określać cele realizowanych zadań.

1. Weiner J., Technika pisania i prezentowania przyrodniczych prac naukowych, PWN, Warszawa, 2009

Treści programowe - praca dyplomowa

Formy aktywności - praca dyplomowa

A-PD-1Gromadzenie piśmiennictwa i opracowanie jego przeglądu.100
A-PD-2Określenie zakresu pracy i wybór metody osiągnięcia celu pracy.30
A-PD-3Przygotowanie pracy dyplomowej.300
A-PD-4Przygotowanie się do egzaminu dyplomowego.13
A-PD-5Przygotowanie niezbędnych dokumentów do egzaminu dyplomowego.2
A-PD-6Udział w konsultacjach.5
Zamierzone efekty kształceniaROL_1A_C30_W01Student posiada wiedzę umożliwiającą przygotowanie pracy inżynierskiej.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówROL_1A_W15Ma podstawową wiedzę z zakresu prowadzenia badań, opisu statystycznego wyników i wnioskowania
C-2Przygotowanie do egzaminu dyplomowego.
Treści programoweT-PD-1Praca dyplomowa ma charakter projektowy badawczy lub przeglądowy. Świadczy o umiejętności wykorzystania wiedzy nabytej podczas studiów. Student opracowuje problemy związane z tematem pracy. Pogłębia wiedzę w oparciu o literaturę. Konsultuje metodykę z promotorem, opisuje i analizuje wyniki badań. Pisze pracę dyplomową i przygotowuje się do egzaminu dyplomowego.
Metody nauczaniaM-1Samodzielna praca koordynowana przez promotora w czasie konsultacji.
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: Ocena ciągła postępów pracy studenta prowadzona w czasie konsultacji z promotorem.
S-2Ocena podsumowująca: Egzamin dyplomowy i ocena pracy inżynierskiej.
Zamierzone efekty kształceniaROL_1A_C30_U01Student potrafi z pomocą promotora przygotować pracę inżynierską, posługuje się terminologią badawczą ze swojej dziedziny, potrafi zastosować odpowiednie metody badawcze.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówROL_1A_U13Posiada umiejętność porozumiewania się z różnymi podmiotami w formie werbalnej, pisemnej i graficznej
ROL_1A_U14Posiada umiejętność przygotowywania wystąpień ustnych i pisemnych w języku polskim i obcym z zakresu nauk rolniczych
ROL_1A_U17Wykonuje pod kierunkiem opiekuna naukowego proste zadanie badawcze dotyczące rolnictwa oraz prawidłowo interpretuje rezultaty, wyciąga wnioski i przedstawia je w formie syntetycznej
S-2Ocena podsumowująca: Egzamin dyplomowy i ocena pracy inżynierskiej.
Zamierzone efekty kształceniaROL_1A_C30_K01Student potrafi określać cele realizowanych zadań.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówROL_1A_K03Potrafi określać priorytety służące realizacji przez siebie lub innych zadania
ROL_1A_K04Prawidłowo identyfikuje i rozstrzyga dylematy związane z wykonywaniem zawodu
Cel przedmiotuC-1Napisanie i obrona pracy dyplomowej.
3,0Student w sopniu dostatecznym potrafi określać cele realizowanych zadań.