Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Agronomia (S3)

Sylabus przedmiotu Produkcja nasienna traw:

Kierunek studiów Agronomia
Forma studiów studia stacjonarne Poziom trzeciego stopnia
Stopnień naukowy absolwenta doktor
Obszary studiów
Przedmiot Produkcja nasienna traw
Jednostka prowadząca Katedra Kształtowania Środowiska
Nauczyciel odpowiedzialny Teodor Kitczak <Teodor.Kitczak@zut.edu.pl>
Inni nauczyciele Teodor Kitczak <Teodor.Kitczak@zut.edu.pl>

konwersatoriaK7 12 1,01,00zaliczenie

W-1Znajomość biologii traw.

C-1Poznanie specyfiki produkcji nasiennej traw.

konwersatoria
T-K-1Specyfika hodowli traw. Potencjał nasienny odmian hodowlanych traw. Czynniki determinujące plon nasion odmian pastewnych i gazonowych traw. Odmianoznawstwo traw i roślin motylkowatych. Zakładanie, nawożenie, pielęgnacja i zbiór plantacji nasiennych traw. Opłacalność produkcji nasion traw. Aktualny stan i tendencje rozwojowe nasiennictwa roślin łąkowych w Polsce.12

konwersatoria
A-K-1uczestnictwo w zajęciach12
A-K-2Konsultacje8
A-K-3Studiowanie literatury10

M-1Wykład konwersatoryjny.

S-1Ocena formująca: Ocena podsumowująca

Zamierzone efekty kształceniaOdniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyOdniesienie do efektów zdefiniowanych dla obszaru kształceniaCel przedmiotuTreści programoweMetody nauczaniaSposób oceny
ROL_3A_C08-1_W01
Posiada rozszerzoną wiedzę z zakresu agrotechniki traw na nasiona.
ROL_3A_W07C-1T-K-1M-1S-1

ROL_3A_C08-1_U01
ROL_3A_U04C-1T-K-1M-1S-1

Zamierzone efekty kształcenia - inne kompetencje społeczne i personalne

ROL_3A_C08-1_K01
ROL_3A_K02C-1T-K-1M-1S-1

ROL_3A_C08-1_W01
Posiada rozszerzoną wiedzę z zakresu agrotechniki traw na nasiona.
2,0Nie ma wiedzy z zakresu specyfiki uprawy traw na nasiona.
3,0Ma podstawową wiedzę z zakresu specyfiki uprawy traw na nasiona.

ROL_3A_C08-1_U01
2,0Nie ma umiejętności kompleksowego opracowaniia technologii uprawy traw na nasiona.
3,0Wykazuje się podstawowymi umiejętnościami kompleksowego opracowaniia technologii uprawy traw na nasiona.

ROL_3A_C08-1_K01
2,0Nie ma świadomość odpowiedzialności zawodowej i etycznej za dobór metod produkcji roślinnej.
3,0Ma świadomość odpowiedzialności zawodowej i etycznej za rdobór metod produkcji roślinnej.

1. Falkowski M., Trawy Polskie, PWRiL, Warszawa 1980, 1980
  2. Falkowski M., Łąkarstwo i gospodarka łąkowa, PWRiL, Warszawa 1983, 1983

Treści programowe - konwersatoria

Formy aktywności - konwersatoria

A-K-1uczestnictwo w zajęciach12
A-K-2Konsultacje8
A-K-3Studiowanie literatury10
Zamierzone efekty kształceniaROL_3A_C08-1_W01Posiada rozszerzoną wiedzę z zakresu agrotechniki traw na nasiona.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyROL_3A_W07Ma pogłębioną wiedzę z zakresu stosowania nowoczesnych technologii i technik w praktyce rolniczej, ogrodniczej i ochronie środowiska.
Cel przedmiotuC-1Poznanie specyfiki produkcji nasiennej traw.
Treści programoweT-K-1Specyfika hodowli traw. Potencjał nasienny odmian hodowlanych traw. Czynniki determinujące plon nasion odmian pastewnych i gazonowych traw. Odmianoznawstwo traw i roślin motylkowatych. Zakładanie, nawożenie, pielęgnacja i zbiór plantacji nasiennych traw. Opłacalność produkcji nasion traw. Aktualny stan i tendencje rozwojowe nasiennictwa roślin łąkowych w Polsce.
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: Ocena podsumowująca
2,0Nie ma wiedzy z zakresu specyfiki uprawy traw na nasiona.
3,0Ma podstawową wiedzę z zakresu specyfiki uprawy traw na nasiona.
Zamierzone efekty kształceniaROL_3A_C08-1_U01Wykazuje się umiejętnością analizy problemu z zakresu produkcji nasiennej traw, uwzględniając aspekty agrotechniczne i ekonomiczna.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyROL_3A_U04Samodzielnie dokonuje krytycznej i oryginalnej analizy problemów z zakresu produkcji rolniczej i ogrodniczej oraz kształtowania i ochrony środowiska, uwzględniając aspekty ekonomiczne, ekologiczne i społeczne.
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: Ocena podsumowująca
Zamierzone efekty kształceniaROL_3A_C08-1_K01Ma świadomość odpowiedzialności zawodowej i etycznej zakresu produkcji roślinnej z zachowaniem środowiska naturalnego.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyROL_3A_K02Ma świadomość odpowiedzialności zawodowej i etycznej za realizację przyjętej koncepcji zdrowej żywności, z zachowaniem środowiska naturalnego.