Wydział Architektury - Architektura (S1)

Sylabus przedmiotu Szkolenie adaptacyjne:

Kierunek studiów Architektura
Tytuł zawodowy absolwenta inżynier architekt
Obszary studiów charakterystyki PRK, dziedzina sztuki PRK, kompetencje inżynierskie PRK
Przedmiot Szkolenie adaptacyjne
Jednostka prowadząca Dziekanat
Nauczyciel odpowiedzialny Mariusz Tuszyński <Mariusz-Tuszynski@zut.edu.pl>

W-1Student posiada podstawową wiedzę ogólną z zakresu dyscyplin naukowych lub artystycznych - właściwą dla programu kształcenia. Student ma świadomość, że Uczelnia jest miejscem zdobywania wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych, zgodnie z ogólnie przyjętymi normami etycznymi. Powinien wykazywać się wysoką kulturą osobistą.

T-W-1Zapoznanie adeptów z pracownikami, godzinami pracy i zadaniami dziekanatu.1
T-W-2Zasady studiowania, zaliczania przedmiotów i odpłatności za powtarzanie. Sesja i egzaminy.1
T-W-3Pomoc materialna dla studentów, stypendia socjalne, naukowe, zapomogi i inne.1
T-W-4Organizacja Wydziału, budynki Wydziału, lokalizacja Katedr. Organizacja całej Uczelni i jej ponad 70-letnia historia.1
T-W-5Kultura i zasady życia akademickiego. Stopnie naukowe i właściwa tytulatura.1

M-1Wykład informacyjny, objaśnienie.

S-1Ocena podsumowująca: Ocena podsumowująca.

AU_1A_ES1-I/2_W24
AU_1A_W26C-1T-W-1, T-W-2, T-W-3, T-W-4, T-W-5M-1S-1

AU_1A_ES1-I/2_U25
AU_1A_U21C-1T-W-1, T-W-2, T-W-3, T-W-4, T-W-5M-1S-1

AU_1A_ES1-I/2_K01
AU_1A_K01 rozumie potrzebę permanentnej nauki, potrafi ją organizować
AU_1A_K06C-1T-W-1, T-W-2, T-W-3, T-W-4, T-W-5M-1S-1

AU_1A_ES1-I/2_W24
3,0Student wykorzystuje posiadane wiadomości w zakresie podstawowym.

AU_1A_ES1-I/2_U25
3,0Student jest obecny, wysłuchuje wykładu ze zrozumieniem, stara się przyswoić jak najwięcej informacji praktycznych; zadaje pytania.

AU_1A_ES1-I/2_K01
AU_1A_K01 rozumie potrzebę permanentnej nauki, potrafi ją organizować
3,0Student miernie angażuje się we wspólną pracę, oczekuje gotowych i sprawdzonych rozwiązań.

1. Senat ZUT, Regulamin Studiów Wyższych ZUT w Szczecinie, ZUT w Szczecinie, Szczecin, 2017

Zamierzone efekty uczenia sięAU_1A_ES1-I/2_W24AU_1A_W24 Posiada podstawową wiedzę z zakresu treści humanistycznych oraz innych zagadnień uzupełniających wykształcenie techniczne.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówAU_1A_W26E.W5. absolwent zna i rozumie zasady profesjonalnej prezentacji koncepcji architektonicznych i urbanistycznych.
Cel przedmiotuC-1Zapoznanie studentów z organizacją i tokiem studiów, związanymi z nim prawami i obowiązkami studenta w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.
Treści programoweT-W-1Zapoznanie adeptów z pracownikami, godzinami pracy i zadaniami dziekanatu.
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Ocena podsumowująca.
3,0Student wykorzystuje posiadane wiadomości w zakresie podstawowym.
Zamierzone efekty uczenia sięAU_1A_ES1-I/2_U25Ma umiejętność samokształcenia się, potrafi korzystać z różnego rodzaju informacji technicznej, baz danych, Internetu itd.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówAU_1A_U21E.U1. absolwent potrafi dokonać analizy istniejących uwarunkowań, waloryzacji stanu zagospodarowania terenu i zabudowy oraz formułować wnioski do projektowania;
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Ocena podsumowująca.
Zamierzone efekty uczenia sięAU_1A_ES1-I/2_K01AU_1A_K01 rozumie potrzebę permanentnej nauki, potrafi ją organizować
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówAU_1A_K06D.S2. absolwent jest gotów do właściwego określania priorytetów działań służących realizacji określonego zadania;