Wydział Ekonomiczny - Ekonomia (N1)

Sylabus przedmiotu Międzynarodowe aspekty zarządzania:

Kierunek studiów Ekonomia
Forma studiów studia niestacjonarne Poziom pierwszego stopnia
Tytuł zawodowy absolwenta licencjat
Obszary studiów charakterystyki PRK
Przedmiot Międzynarodowe aspekty zarządzania
Specjalność Handel zagraniczny
Jednostka prowadząca Katedra Analizy Systemowej i Marketingu
Nauczyciel odpowiedzialny Arkadiusz Malkowski <Arkadiusz.Malkowski@zut.edu.pl>
Forma zaliczenia egzamin Język polski

ćwiczenia audytoryjneA5 9 1,00,50zaliczenie
wykładyW5 9 1,00,50egzamin

W-1Wiedzy: opanowanie wiedzy z zakresu makro, mikroekonomii.
W-2Umiejętności: analizy i interpretacji przepisów związanych z zatrudnieniem
W-3Kompetencji: student potrafi dokonać analizy przypadku i zinterpretować informacje uzyskane z raportów.

ćwiczenia audytoryjne
T-A-1Kulturowy wymiar międzynarodowego zarządzania zasobami ludzkimi.1
T-A-2Proces zatrudniania w przedsiębiorstwach międzynarodowych.1
T-A-3Międzynarodowe aspekty komunikowania się w organizacji.2
T-A-4Wynagradzanie w przedsiębiorstwach międzynarodowych.2
T-A-5Rozwój personelu i kariera międzynarodowa.2
T-A-6Międzynarodowe zbiorowe stosunki pracy.1
T-W-1Istota zarządzania w międzynarodowym otoczeniu.1
T-W-2Analiza międzynarodowego otocznia marketingowego.2
T-W-3Prowadzenie biznesu w szybko zmieniającej się gospodarce światowej.2
T-W-4Projektowanie strategii zarządzania dla przedsiębiorstw działających w międzynarodowym otoczeniu.2
T-W-5Istota i kontekst międzynarodowego zarządzania zasobami ludzkimi.2

ćwiczenia audytoryjne
A-A-1Aktywne uczestnictwo w zajęciach9
A-A-2Przygotowanie się do zajęć i do zaliczenia końcowego.21
A-W-1Uczestnictwo w wykładach.9
A-W-2Przygotowanie się do zajęć i zaliczenia końcowego.21

M-1Informacja wprowadzająca

E_1A_D6/8_W01
E_1A_W02C-1T-A-1, T-A-2, T-A-3, T-A-4, T-A-5, T-A-6, T-W-2, T-W-3, T-W-4, T-W-1, T-W-5M-1, M-2, M-3, M-4S-1

E_1A_D6/8_U01
E_1A_U09, E_1A_U11C-1T-A-1, T-A-2, T-A-3, T-A-4, T-A-5, T-A-6, T-W-2, T-W-3, T-W-4, T-W-1, T-W-5M-1, M-2, M-3, M-4S-1

E_1A_D6/8_K01
E_1A_K05C-1T-A-1, T-A-2, T-A-3, T-A-4, T-A-5, T-A-6, T-W-2, T-W-3, T-W-4, T-W-1, T-W-5M-1, M-2, M-3, M-4S-1

E_1A_D6/8_W01
2,0Student posiada poniżej 60% wiedzy na temat teorii i zagadnień praktycznych zarządzania przedsiębiorstwem w międzynarodowym otoczeniu.
3,0Student posiada od 60 do 69% wiedzy na temat teorii i zagadnień praktycznych zarządzania przedsiębiorstwem w międzynarodowym otoczeniu.
3,5Student posiada od 70 do 79% wiedzy na temat teorii i zagadnień praktycznych zarządzania przedsiębiorstwem w międzynarodowym otoczeniu.
4,0Student posiada od 80 do 89% wiedzy na temat teorii i zagadnień praktycznych zarządzania przedsiębiorstwem w międzynarodowym otoczeniu.
4,5Student posiada od 90 do 95% wiedzy na temat teorii i zagadnień praktycznych zarządzania przedsiębiorstwem w międzynarodowym otoczeniu.
5,0Student posiada od 96 do 100% wiedzy na temat teorii i zagadnień praktycznych zarządzania przedsiębiorstwem w międzynarodowym otoczeniu.

E_1A_D6/8_U01
5,0Student posiada od 95 do 100% wiedzy na temat teorii i zagadnień praktycznych zarządzania przedsiębiorstwem w międzynarodowym otoczeniu.

E_1A_D6/8_K01

1. Pod red. Aleksego Pocztowskiego, MIĘDZYNARODOWE ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI, Wydawnictwo Oficyna Ekonom, Warszawa, 2002

1. Kotler P., Marketing: analiza, planowanie, wdrażanie i kontrola, Gebethner i Ska, Warszawa, 1994

Treści programowe - ćwiczenia audytoryjne

T-A-1Kulturowy wymiar międzynarodowego zarządzania zasobami ludzkimi.1
T-A-2Proces zatrudniania w przedsiębiorstwach międzynarodowych.1
T-A-3Międzynarodowe aspekty komunikowania się w organizacji.2
T-A-4Wynagradzanie w przedsiębiorstwach międzynarodowych.2
T-A-5Rozwój personelu i kariera międzynarodowa.2
T-A-6Międzynarodowe zbiorowe stosunki pracy.1

T-W-1Istota zarządzania w międzynarodowym otoczeniu.1
T-W-2Analiza międzynarodowego otocznia marketingowego.2
T-W-3Prowadzenie biznesu w szybko zmieniającej się gospodarce światowej.2
T-W-5Istota i kontekst międzynarodowego zarządzania zasobami ludzkimi.2

Formy aktywności - ćwiczenia audytoryjne

A-A-1Aktywne uczestnictwo w zajęciach9
A-A-2Przygotowanie się do zajęć i do zaliczenia końcowego.21

A-W-1Uczestnictwo w wykładach.9
A-W-2Przygotowanie się do zajęć i zaliczenia końcowego.21
Zamierzone efekty uczenia sięE_1A_D6/8_W01Student posiada wiedzę na temat teorii i zagadnień praktycznych zarządzania przedsiębiorstwem w międzynarodowym otoczeniu.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówE_1A_W02Zna podstawowe formy instytucji społecznych (publicznych, kulturowych, politycznych, prawnych, ekonomicznych) oraz ich struktury
Cel przedmiotuC-1Opanowanie przez studentów teorii i zagadnień praktycznych zakresu zarządzania przedsiębiorstwem w międzynarodowym otoczeniu.
Treści programoweT-A-1Kulturowy wymiar międzynarodowego zarządzania zasobami ludzkimi.
M-4Metoda przypadków
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Test lub zaliczenie pisemne bądź ustne pozwalające ustalić stopień opanowania celów.
Zamierzone efekty uczenia sięE_1A_D6/8_U01Student umie definiować elementy zarządzania przedsiębiorstwem w międzynarodowym otoczeniu.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówE_1A_U09Potrafi prognozować procesy i zjawiska społeczne z wykorzystaniem standardowych metod badawczych
E_1A_U11Analizuje wskazane rozwiązania konkretnych problemów i proponuje w tym zakresie odpowiednie rozstrzygnięcia
M-4Metoda przypadków
Zamierzone efekty uczenia sięE_1A_D6/8_K01Student posiada kompetencje do analizy procesów zarządzania w przedsiębiorstwach działających na rynkach międzynarodowych.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówE_1A_K05Myślenia i działania w sposób przedsiębiorczy