Wydział Budownictwa i Architektury - Inżynieria drogowa

Sylabus przedmiotu Dokumentacja projektowa:

Kierunek studiów Inżynieria drogowa
Forma studiów studia niestacjonarne Poziom podyplomowe
Tytuł zawodowy absolwenta
Obszary studiów nauki techniczne
Przedmiot Dokumentacja projektowa
Jednostka prowadząca Katedra Dróg i Mostów
Nauczyciel odpowiedzialny Jacek Czarnecki <Jacek.Czarnecki@zut.edu.pl>

W-1Brak wymagań wstępnych.

T-W-1Zawartość i forma projektu budowlanego (projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno – budowlany, Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiar robót, kosztorys inwestorski).2
T-W-2Dokumentacja formalno – prawna (specyfikacja istotnych warunków zamówienia, wniosek o pozwolenie na budowę, projekt stałej i czasowej organizacji ruchu).2

A-W-1Udział w zajęciach.4
A-W-2Utrwalanie wiadomości.12
A-W-3Wyszukiwanie i analiza przykładowych materiałów formalno - prawnych.22
A-W-4Rozwiązywanie testów na zadania domowe.22

M-1Wykład informacyjny.

S-1Ocena formująca: Sprawozdania w formie testów.

ID_10-_ID11_W01
ID_10A_W02C-1T-W-2, T-W-1M-1S-1

ID_10-_ID11_U01
ID_10A_U02C-1T-W-2, T-W-1M-1S-1

Zamierzone efekty kształcenia - inne kompetencje społeczne i personalne

ID_10-_ID11_K01
ID_10A_K01, ID_10A_K03C-1T-W-1, T-W-2M-1S-1

ID_10-_ID11_W01
3,0Słuchacz studium podyplomowego ma dostateczną wiedzę z zakresu wymagań formalno - prawnych w odniesieniu do dokumentacji technicznej używanej w budownictwie drogowym.

ID_10-_ID11_U01
3,0Słuchacz studium podyplomowego ma dostateczne umiejętności w wyszukiwaniu i analizie dostępnej dokumentacji projektowej.

ID_10-_ID11_K01
3,0Słuchacz studium podyplomowego rozumie jedynie w sposób dostateczny potrzebę znajomości nowych przepisów i konieczność ich przestrzegania w pracy zawodowej.

1. Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 9 lutego 2016 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy – Prawo budowlane, Dz.U. 2016 poz. 290, 2016
  2. Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego, Dz.U. 2012 poz. 462 z późn. zm., 2012
  3. Obwieszczenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 10 maja 2013 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, Dz.U. 2013 poz. 1129, 2013
  4. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym, Dz. U. 2004 nr 130 poz. 1389, 2004
  5. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23.06.2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu zagrożenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, Dz. U. 2003 nr 120 poz. 1126, 2003

1. Dokumentacja projektowa dostępna w ogłoszeniach BIP inwestorów

A-W-1Udział w zajęciach.4
A-W-2Utrwalanie wiadomości.12
A-W-3Wyszukiwanie i analiza przykładowych materiałów formalno - prawnych.22
A-W-4Rozwiązywanie testów na zadania domowe.22
Zamierzone efekty kształceniaID_10-_ID11_W01Słuchacz studium podyplomowego zdobywa podstawowową wiedzę o wymaganiach formalno - prawnych w odniesieniu do dokumentacji technicznej stosowanej w budownictwie drogowym.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówID_10A_W02Ma podstawową wiedzę związaną z podstawowymi zagadnieniami z zakresu inżynierii drogowej i obiektów infrastruktury transportu lądowego
Cel przedmiotuC-1Opanowanie podstawowej wiedzy z zakresu wymagań formalno - prawnych w odniesieniu do dokumentacji technicznej stosowanej w budownictwie drogowym.
Treści programoweT-W-2Dokumentacja formalno – prawna (specyfikacja istotnych warunków zamówienia, wniosek o pozwolenie na budowę, projekt stałej i czasowej organizacji ruchu).
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: Sprawozdania w formie testów.
Zamierzone efekty kształceniaID_10-_ID11_U01Słuchacz studium podyplomowego poznaje podstawowe zagadnienia formalno - prawne dokumentacji projektowej na podstawie przykładowych dokumentów.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówID_10A_U02Poznaje podstawowe zagadnienia inżynierskie z zakresu inżynierii drogowej
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: Sprawozdania w formie testów.
Zamierzone efekty kształceniaID_10-_ID11_K01Słuchacz studium podyplomowego rozumie, że powinien poszerzać wiedzę z zakresu obowiązujących przepisów i przestrzegać ich w swojej pracy zawodowej.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówID_10A_K01Rozumie potrzebę i ma świadomość konieczności podnoszenia kompetencji zawodowych i osobistych, związanych z samodzielnym uzupełnieniem i poszerzeniem uzyskanej wiedzy
ID_10A_K03Ma świadomość ważności zachowania w sposób profesjonalny i przestrzegania zasad etyki zawodowej
Treści programoweT-W-1Zawartość i forma projektu budowlanego (projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno – budowlany, Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiar robót, kosztorys inwestorski).