Wydział Ekonomiczny - Audyt wewnętrzny

Sylabus przedmiotu Podstawy prawa gospodarczego i podatkowego:

Kierunek studiów Audyt wewnętrzny
Forma studiów studia niestacjonarne Poziom podyplomowe
Tytuł zawodowy absolwenta
Obszary studiów nauk społecznych
Przedmiot Podstawy prawa gospodarczego i podatkowego
Jednostka prowadząca Katedra Ekonomii Menedżerskiej i Rachunkowości
Nauczyciel odpowiedzialny Zofia Sawicka-Kluźniak <Zofia.Sawicka-Kluzniak@zut.edu.pl>
Forma zaliczenia egzamin Język polski

wykładyW1 15 3,01,00egzamin

W-1Nie jest konieczna wiedza początkowa.

T-W-1Teoria podatku i systemów podatkowych.3
T-W-2Podatki bezpośrednie (podatek dochodowy od osób fizycznych i prawnych).3
T-W-3Podatki stanowiące dochód gmin.3
T-W-4Działalność gospodarcza w Polsce i UE2
T-W-5Koncesje, zezwolenia, licencje, działalność regulowanana. Ewidencje i rejestry.2
T-W-6Prawo spółek handlowych Umowy w obrocie gospodarczym2

A-W-1Aktywne uczestnictwo w wykładach15
A-W-2Studiowanie literatury przedmiotu30
A-W-3Samodzielne rozważanie problemów dotyczących prawa gospodarczego i podatkowego25
A-W-4Przygotowanie do zaliczenia przedmiotu20

M-1Wykład problemowy
M-2Metody aktywizujęce - dyskusja dydaktyczna (związana z wykładem, burza mózgów).

S-1Ocena formująca: Ocena pracy w grupie
S-2Ocena podsumowująca: Ocena zdolności wykorzystania w praktyce zdobytej wiedzy
S-3Ocena podsumowująca: Egzamin pisemny

AW_10A_WEk/PD/A2_W01
AW_10A_W02, AW_10A_W01, AW_10A_W03, AW_10A_W04C-1, C-2, C-3T-W-4, T-W-5, T-W-6, T-W-1, T-W-2, T-W-3M-1, M-2S-3, S-2, S-1

AW_10A_WEk/PD/A2_U01
AW_10A_U01C-1, C-2, C-3T-W-4, T-W-5, T-W-6, T-W-1, T-W-2, T-W-3M-1, M-2S-3, S-2, S-1

Zamierzone efekty kształcenia - inne kompetencje społeczne i personalne

AW_10A_WEk/PD/A2_K01
AW_10A_K01C-1, C-2, C-3T-W-4, T-W-5, T-W-6, T-W-1, T-W-2, T-W-3M-1, M-2S-3, S-2, S-1

AW_10A_WEk/PD/A2_W01
3,0Słuchacz wykazuje sie umiejętnościami, zaangażowaniem i wykonaniem obowiązków na poziomie jedynie podstawowym, z licznymi błędami pozwalającymi jednak na ocenę dostateczna. Ujawnia pewna chęć do wykonania pracy.

AW_10A_WEk/PD/A2_U01

AW_10A_WEk/PD/A2_K01

1. W. Katner, Prawo cywilne i handlowe w zarysie, Wolter Kluwers, 2011

T-W-1Teoria podatku i systemów podatkowych.3
T-W-2Podatki bezpośrednie (podatek dochodowy od osób fizycznych i prawnych).3
T-W-3Podatki stanowiące dochód gmin.3
T-W-4Działalność gospodarcza w Polsce i UE2
T-W-6Prawo spółek handlowych Umowy w obrocie gospodarczym2

A-W-1Aktywne uczestnictwo w wykładach15
A-W-2Studiowanie literatury przedmiotu30
A-W-4Przygotowanie do zaliczenia przedmiotu20
Zamierzone efekty kształceniaAW_10A_WEk/PD/A2_W01Student powinien posiadać wiedzę w zakresie prawa związanego z obrotem gospodarczym i podatkowym. Winien umieć definiować pod względem prawnym zjawiska zachodzące w biznesie i zastosować je w praktyce. Nabyta wiedze ma pozwolić identyfikować i rozpoznawać podmioty prawa i przedmioty stosunków pomiędzy tymi podmiotami (rodzaje umów).
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówAW_10A_W02Zna regulacje prawne krajowe i miedzynarodowe niezbędne w zkresie audytu wewnętrznego.
AW_10A_W01Ma wiedzę w zakresie regulacji, metod, kosztów, zasad ewidencji gospodarczych oraz elementów sprawozdania finansowego jednostki.
AW_10A_W03Ma wiedzę o funkcjonowaniu jednostek sektora finansów publicznych.
AW_10A_W04Zna zasady etyki zawodowej audytora wewnętrznego.
Cel przedmiotuC-1Zapoznanie słuchaczy z elementarną wiedzą z zakresu prawa gospodarczego i podatkowego.
S-1Ocena formująca: Ocena pracy w grupie
Zamierzone efekty kształceniaAW_10A_WEk/PD/A2_U01Student winien posiadać umiejętność analizowania jawisk związanych z obrotem gospodarczym i podatkowym np. w zakresie wyboru formy organizacyjnej lub rodzaju umowy, bądź jej zapisu. Musi posiadać umiejętności zastosowanie nabytej wiedzy w praktyce.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówAW_10A_U01Zna etapy audytu wewnętrznego oraz treść sprawozdania z audytu wewnętrznego.
S-1Ocena formująca: Ocena pracy w grupie
Zamierzone efekty kształceniaAW_10A_WEk/PD/A2_K01Słuchacz jest przygotowany do prawidłowej identyfikacji i rozstrzygania dylematów związanych z wykonywaniem zawodu. Słuchacz jest przygotowany do opracowywania projektów społecznych uwzględniających aspekty prawne, ekonomiczne i polityczne oraz przewiduje wielokierunkowe skutki społeczne swojej działalności.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówAW_10A_K01Ma świadomość znaczenia audytu wewnętrznego w zarządzaniu jednostką oraz zdolność do pełnienia funkcji doradczych i wspierających kierowników jednostek.