Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków

Sylabus przedmiotu Podstawy zasad ubezpieczeniowych:

Kierunek studiów Uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków
Forma studiów studia niestacjonarne Poziom podyplomowe
Tytuł zawodowy absolwenta
Obszary studiów nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych
Przedmiot Podstawy zasad ubezpieczeniowych
Jednostka prowadząca Inni
Nauczyciel odpowiedzialny Alicja Przybylska <alatoka@poczta.onet.pl>

W-1Ukończone studia wyższe.

C-1Zapoznanie słuchaczy z podstawową z wiedzą z zakresu zasad ubezpieczeniowych

T-W-1Ubezpieczenia gospodarcze w Polsce – regulacje prawne; podmioty rynku ubezpieczeń, umowa ubezpieczenia i jej cechy prawne, rodzaje ubezpieczeń gospodarczych. Podstawy materialno prawne dochodzenia odszkodowania przed zakładem ubezpieczeń: wypadek ubezpieczeniowy, odszkodowanie ubezpieczeniowe; granice odpowiedzialności, procedura likwidacyjna, decyzja odszkodowawcza.3
T-W-2Ubezpieczenia ryzyk wodnych: wypadki ubezpieczeniowe i zagrożenia związane z użytkowaniem wody, ochrona i produkty ubezpieczeniowe adresowane dla przedmiotowych zagrożeń.1

A-W-1Uczestnictwo w wykładach6
A-W-2Opanowanie treści wykładowych.12
A-W-3Samodzielne studiowanie literatury przedmiotowej.12

M-1Wykład z zastosowaniem środków multimediadnych.
M-2Dyskusja dotycząca omawianych tematów

UWOS_10A_A07_W01
Definiuje podstawowe pojęcia z zakresu ubezpieczeń społecznych i gospodarczych.
UWOS_10A_W07C-1T-W-1, T-W-2M-1S-1

UWOS_10A_A07_U01
UWOS_10A_U07C-1T-W-1, T-W-2M-2S-1

Zamierzone efekty kształcenia - inne kompetencje społeczne i personalne

UWOS_10A_A07_K01
Przeprowadza aktualizację obowiązujących aktów prawnych.
UWOS_10A_K03C-1T-W-2, T-W-1M-2S-1

UWOS_10A_A07_W01
Definiuje podstawowe pojęcia z zakresu ubezpieczeń społecznych i gospodarczych.

UWOS_10A_A07_U01

UWOS_10A_A07_K01
Przeprowadza aktualizację obowiązujących aktów prawnych.
3,0Słuchacz w sposób ogólny umie wykorzystać wiedzę dotyczącą podstawowych informacji dotyczących ubezpieczeń.

A-W-1Uczestnictwo w wykładach6
A-W-2Opanowanie treści wykładowych.12
A-W-3Samodzielne studiowanie literatury przedmiotowej.12
Zamierzone efekty kształceniaUWOS_10A_A07_W01Definiuje podstawowe pojęcia z zakresu ubezpieczeń społecznych i gospodarczych.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówUWOS_10A_W07Zna klasyfikacje i rodzaje organizacji a także formy prawno-organizacyjne przedsiębiorstw.
Cel przedmiotuC-1Zapoznanie słuchaczy z podstawową z wiedzą z zakresu zasad ubezpieczeniowych
Treści programoweT-W-1Ubezpieczenia gospodarcze w Polsce – regulacje prawne; podmioty rynku ubezpieczeń, umowa ubezpieczenia i jej cechy prawne, rodzaje ubezpieczeń gospodarczych. Podstawy materialno prawne dochodzenia odszkodowania przed zakładem ubezpieczeń: wypadek ubezpieczeniowy, odszkodowanie ubezpieczeniowe; granice odpowiedzialności, procedura likwidacyjna, decyzja odszkodowawcza.
Metody nauczaniaM-1Wykład z zastosowaniem środków multimediadnych.
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: Przedmiot kończy się zaliczeniem pisemnym z zrealizowanych zagadnień.
3,0Słuchacz ma ogólną wiedzę dotyczącą podstawowych zasad ubezpieczeniowych
Zamierzone efekty kształceniaUWOS_10A_A07_U01Zna prawa opisujące zasady ubezpieczeniowe. Potrafi przeprowadzić analizę ryzyka ubezpieczeniowego.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówUWOS_10A_U07Potrafi przeprowadzić analizę mikro i makrootoczenia organizacji gospodarczych z wykorzystaniem różnych metod.
Metody nauczaniaM-2Dyskusja dotycząca omawianych tematów
3,0Słuchacz ma ogólną wiedzę dotyczącą podstawowych zasad ubezpieczeniowych
Zamierzone efekty kształceniaUWOS_10A_A07_K01Przeprowadza aktualizację obowiązujących aktów prawnych.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówUWOS_10A_K03Wie o stałej kontroli aktualizacji obowiązujących aktów prawnych.
Treści programoweT-W-2Ubezpieczenia ryzyk wodnych: wypadki ubezpieczeniowe i zagrożenia związane z użytkowaniem wody, ochrona i produkty ubezpieczeniowe adresowane dla przedmiotowych zagrożeń.
Metody nauczaniaM-2Dyskusja dotycząca omawianych tematów