Wydział Budownictwa i Architektury - Sterowanie Procesami Inwestycyjnymi w Budownictwie i Infrastrukturze

Sylabus przedmiotu Ochrona środowiska:

Kierunek studiów Sterowanie Procesami Inwestycyjnymi w Budownictwie i Infrastrukturze
Forma studiów studia niestacjonarne Poziom podyplomowe
Tytuł zawodowy absolwenta
Obszary studiów nauk technicznych
Przedmiot Ochrona środowiska
Jednostka prowadząca Zespół Dydaktyczny Ekonomiki, Organizacji i Zarządzania w Budownictwie
Nauczyciel odpowiedzialny Krystyna Araszkiewicz <Krystyna.Araszkiewicz@zut.edu.pl>

konwersatoriaK2 10 1,00,50zaliczenie

W-1Znajomość zagadnień na poziomie studiów wyższych.

konwersatoria
T-K-1Konsultacje treści programowych z wykładów.10
T-W-1Ochrona środowiska w procesie inwestycyjno - budowlanym.7
T-W-2Wymagania prawne dotyczące przedsięwzięć mogące znacząco oddziaływać na środowisko.6
T-W-3Ochrona środowiska w trakcie realizacji inwestycji.7

konwersatoria
A-K-1Uczestnictwo w konultacjach.10
A-K-2Bieżące studiowanie literatury fachowej.20
A-W-1Uczestnictwo w wykładach.20
A-W-2Bieżące studiowanie literatury fachowej i ustawiczne śledzenie aktów normatywnych.75
A-W-3Przygotowanie do egzaminu końcowego.25

M-2Konsultacje.

S-1Ocena podsumowująca: Test końcowy.

SPI_10A_14_W01
SPI_10A_W02, SPI_10A_W01C-1, C-2, C-3T-K-1, T-W-2, T-W-3, T-W-1M-2, M-1S-1

SPI_10A_14_U01
SPI_10A_U01C-1, C-2, C-3T-W-2, T-W-3, T-K-1, T-W-1M-1, M-2S-1

Zamierzone efekty kształcenia - inne kompetencje społeczne i personalne

SPI_10A_14_K01
SPI_10A_K03, SPI_10A_K02C-2, C-1, C-3T-W-2, T-W-3, T-K-1, T-W-1M-2, M-1S-1

SPI_10A_14_W01
3,0Słuchacz ma podstawową wiedzę z zakresu treści programowych podanych dla przedmiotu.

SPI_10A_14_U01

SPI_10A_14_K01

1. M. Zakrzewska, Ochrona środowiska w procesie inwestycyjno-budowlanym, Lexis-Nexis, Warszawa, 2010
  2. P. Korzeniowski, Instytucje prawne ochrony środowiska, Difin, 2012

Treści programowe - konwersatoria

T-K-1Konsultacje treści programowych z wykładów.10

T-W-1Ochrona środowiska w procesie inwestycyjno - budowlanym.7
T-W-3Ochrona środowiska w trakcie realizacji inwestycji.7

Formy aktywności - konwersatoria

A-K-1Uczestnictwo w konultacjach.10
A-K-2Bieżące studiowanie literatury fachowej.20

A-W-1Uczestnictwo w wykładach.20
A-W-3Przygotowanie do egzaminu końcowego.25
Zamierzone efekty kształceniaSPI_10A_14_W01Sluchacz ma podstawową wiedzę w zakresie wymagań prawnych dotyczących ochrony środowiska w procesie inwestycyjno-budowlanym.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówSPI_10A_W02Słuchacz ma podstawową wiedzę w zakresie dokumentacji projektowej budynku, kosztów w budownictwie oraz działalnosci deweloperskiej.
SPI_10A_W01Słuchacz ma podstawową wiedzę w zakresie sterowania procesami inwestycyjnymi w budownictwie i infrastrukturze.
Cel przedmiotuC-1Słuchacz wie jaką rolę pełni ochrona środowiska w procesie inwestycyjno-budowlanym.
C-3Rola ochrony środowiska w trakcie realizacji inwestycji.
Treści programoweT-K-1Konsultacje treści programowych z wykładów.
Metody nauczaniaM-2Konsultacje.
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Test końcowy.
Zamierzone efekty kształceniaSPI_10A_14_U01Potrafi wykorzystać wiedzę w zakresie wymagań prawnych ochrony środowiska w planowaniu przedsięwzięć budowlanych.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówSPI_10A_U01Słuchacz może uczestniczyć w procesie inwestycyjno-budowlanym.
C-3Rola ochrony środowiska w trakcie realizacji inwestycji.
Treści programoweT-W-2Wymagania prawne dotyczące przedsięwzięć mogące znacząco oddziaływać na środowisko.
T-W-3Ochrona środowiska w trakcie realizacji inwestycji.
T-K-1Konsultacje treści programowych z wykładów.
Metody nauczaniaM-1Wykład audytoryjny.
M-2Konsultacje.
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Test końcowy.
Zamierzone efekty kształceniaSPI_10A_14_K01Rozumie potrzebę przekazywania społeczeństwu wiedzy nt. ochrony środowiska dla planowanych przedsięwzięć inwestycyjnych.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówSPI_10A_K03Słuchacz potrafi myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy.
SPI_10A_K02Słuchacz ma świadomość odpowiedzialności za wspólnie realizowane zadania.
Cel przedmiotuC-2Zna wymagania prawne stawiane przedsięwzięciom budowlanym mogącym znacząco oddziaływać na środowisko.
T-W-3Ochrona środowiska w trakcie realizacji inwestycji.
T-K-1Konsultacje treści programowych z wykładów.
Metody nauczaniaM-2Konsultacje.