Wydział Budownictwa i Architektury - Sterowanie Procesami Inwestycyjnymi w Budownictwie i Infrastrukturze

Sylabus przedmiotu Ochrona przeciwpożarowa obiektów:

Kierunek studiów Sterowanie Procesami Inwestycyjnymi w Budownictwie i Infrastrukturze
Forma studiów studia niestacjonarne Poziom podyplomowe
Tytuł zawodowy absolwenta
Obszary studiów nauk technicznych
Przedmiot Ochrona przeciwpożarowa obiektów
Jednostka prowadząca Jednostki zewnętrzne
Nauczyciel odpowiedzialny Piotr Tuzimek <studium@zut.edu.pl>

konwersatoriaK2 2 1,00,50zaliczenie

W-1Słuchacz wie co to jest bezpieczeństwo przeciwpożarowe w obiektach budowlanych.

C-2Słuchacz zna najczęściej występujące błędy projektowe.
C-3Słuchacz wie jak należy zarządzać bezpieczeństwem przeciwpożarowym w budynkach istniejących.

konwersatoria
T-K-1Konsultacje treści programowych z wykładów.2
T-W-1Uzgadnianie dokumentacji projektowej pod względem ochrony przeciwpożarowej.1
T-W-2Najczęstsze błędy projektowe.2
T-W-3Zarządzanie bezpieczeństwem przeciwpożarowym w budynkach istniejących.2

konwersatoria
A-K-1Uczestnictwo w konultacjach.2
A-K-2Bieżące studiowanie literatury fachowej.28
A-W-1Uczestnictwo w wykładach.5
A-W-2Bieżące studiowanie literatury fachowej i ustawiczne śledzenie aktów normatywnych.20
A-W-3Przygotowanie do egzaminu końcowego.5

M-1Wykład audytoryjny.
M-2Konsultacje.

S-1Ocena podsumowująca: Test końcowy.

SPI_10A_10_W01
SPI_10A_W01C-1, C-2, C-3T-W-3, T-K-1, T-W-2, T-W-1M-2, M-1S-1

SPI_10A_10_U01
SPI_10A_U01C-2, C-1, C-3T-W-3, T-K-1, T-W-1, T-W-2M-1, M-2S-1

Zamierzone efekty kształcenia - inne kompetencje społeczne i personalne

SPI_10A_10_K01
SPI_10A_K02C-1, C-2, C-3T-W-2, T-K-1, T-W-1, T-W-3M-1, M-2S-1

SPI_10A_10_W01
3,0Słuchacz ma podstawową wiedzę z zakresu treści programowych podanych dla przedmiotu.

SPI_10A_10_U01

SPI_10A_10_K01

1. Ustawa z dn. 24.08.1991 r. o ochronie przeciwpożarowej, 2009, Dz. U. z 2009 r, Nr 178, poz. 1380 z późn. zmian., wraz z aktami wykonawczymi do ustawy

Treści programowe - konwersatoria

T-K-1Konsultacje treści programowych z wykładów.2

T-W-2Najczęstsze błędy projektowe.2
T-W-3Zarządzanie bezpieczeństwem przeciwpożarowym w budynkach istniejących.2

Formy aktywności - konwersatoria

A-K-1Uczestnictwo w konultacjach.2
A-K-2Bieżące studiowanie literatury fachowej.28

A-W-1Uczestnictwo w wykładach.5
A-W-3Przygotowanie do egzaminu końcowego.5
Zamierzone efekty kształceniaSPI_10A_10_W01Słuchacz ma podstawową wiedzę w zarządzaniu bezpieczeństwem przeciwpożarowym w obiektach budowlanych.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówSPI_10A_W01Słuchacz ma podstawową wiedzę w zakresie sterowania procesami inwestycyjnymi w budownictwie i infrastrukturze.
Cel przedmiotuC-1Słuchacz potrafi uzgodnić dokumentację projektową pod względem ochrony przeciwpożarowej oraz wie jak zarządzać bezpieczeństwem przeciwpożarowym.
C-2Słuchacz zna najczęściej występujące błędy projektowe.
Treści programoweT-W-3Zarządzanie bezpieczeństwem przeciwpożarowym w budynkach istniejących.
T-W-2Najczęstsze błędy projektowe.
Metody nauczaniaM-2Konsultacje.
M-1Wykład audytoryjny.
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Test końcowy.
Zamierzone efekty kształceniaSPI_10A_10_U01Potrafi uzgodnić dokumentację projektową pod względem ochrony przeciwpożarowej oraz zarządzać bezpieczeństwem przeciwpożarowym w budynkach istniejących.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówSPI_10A_U01Słuchacz może uczestniczyć w procesie inwestycyjno-budowlanym.
Cel przedmiotuC-2Słuchacz zna najczęściej występujące błędy projektowe.
T-W-2Najczęstsze błędy projektowe.
Metody nauczaniaM-1Wykład audytoryjny.
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Test końcowy.
Zamierzone efekty kształceniaSPI_10A_10_K01Jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo przeciwpożarowe w obiektach projektowanych i istniejących.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówSPI_10A_K02Słuchacz ma świadomość odpowiedzialności za wspólnie realizowane zadania.
C-2Słuchacz zna najczęściej występujące błędy projektowe.
Treści programoweT-W-2Najczęstsze błędy projektowe.
T-K-1Konsultacje treści programowych z wykładów.
T-W-3Zarządzanie bezpieczeństwem przeciwpożarowym w budynkach istniejących.
Metody nauczaniaM-1Wykład audytoryjny.