Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt - Zootechnika (N3)

Sylabus przedmiotu Misja społeczna badacza i nauczyciela akademickiego:

Kierunek studiów Zootechnika
Forma studiów studia niestacjonarne Poziom trzeciego stopnia
Stopnień naukowy absolwenta doktor
Obszary studiów
Przedmiot Misja społeczna badacza i nauczyciela akademickiego
Jednostka prowadząca Katedra Fizjologii, Cytobiologii i Proteomiki
Nauczyciel odpowiedzialny Wiesław Skrzypczak <Wieslaw.Skrzypczak@zut.edu.pl>

seminariaS6 10 1,01,00zaliczenie

W-1Zaliczenie programu pierwszego i drugiego roku studiów doktoranckich.

seminaria
T-S-1Zapoznanie studenta z wybranymi zagadnieniami dotyczącymi społecznej roli i misji pracownika naukowego i nauczyciela akademickiego.10

seminaria
A-S-1Uczestniczenie w seminarium10
A-S-2przygotowywanie się do zajęć oraz lektura piśmiennictwa.20

M-1Metody problemowe, dyskusja.

S-1Ocena formująca: Ocena formująca
S-2Ocena formująca: Ocena podsumowująca

Zamierzone efekty kształceniaOdniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyOdniesienie do efektów zdefiniowanych dla obszaru kształceniaCel przedmiotuTreści programoweMetody nauczaniaSposób oceny
ZO_3A_D-S-A-25_W01
ZO_3A_W07C-1M-1S-2

ZO_3A_D-S-A-25_U01
ZO_3A_U06C-1M-1S-2

Zamierzone efekty kształcenia - inne kompetencje społeczne i personalne

ZO_3A_D-S-A-25_K01
Umiejętne wykorzystywanie przedmiotowej wiedzy w praktyce.
ZO_3A_K06C-1M-1S-2

ZO_3A_D-S-A-25_W01
3,0Ma ogólne rozeznanie co do społecznej roli pracownika naukowego i nauczyciela akademickiego, potrafi definiować podstawowe problemy z zakresu etyki zawodowej.

ZO_3A_D-S-A-25_U01
3,0Pozytywnie wpływa na otoczenie społeczne, potrafi być kreatywnym i spolegliwym członkiem kolektywu.

ZO_3A_D-S-A-25_K01
Umiejętne wykorzystywanie przedmiotowej wiedzy w praktyce.
3,0Potrafi wykorzystać przedmiotową wiedzę w stosunkach interpersonalnych.

1. Michał Heller, Jak być uczonym, Znak, Kraków, 2009, ISBN 978-83-240-1187-2
  2. Jacek Wojtysiak, Filozofia i życie, Znak, Kraków, 2007, ISBN 978-83-240-0862-9

1. Jan Szczepański, Sprawy ludzkie, Czytelnik, Warszawa, ISBN 83-07-00755-0

Treści programowe - seminaria

Formy aktywności - seminaria

A-S-1Uczestniczenie w seminarium10
A-S-2przygotowywanie się do zajęć oraz lektura piśmiennictwa.20
Zamierzone efekty kształceniaZO_3A_D-S-A-25_W01Potrafi wyjaśnić problemy z zakresu etyki zawodowej oraz rozumie rolę elity intelektualnej w kształtowaniu postaw społecznie akceptowanych.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyZO_3A_W07ma uporządkowaną wiedzę na temat zasad i norm etycznych oraz etyki zawodowej; zna i rozumie zasady ochrony własności intelektualnej
Cel przedmiotuC-1Wyrobienie w doktorantach poczucia odpowiedzialności za podejmowane decyzje i wybory, zarówno merytoryczne jak i etyczne.
Sposób ocenyS-2Ocena formująca: Ocena podsumowująca
Zamierzone efekty kształceniaZO_3A_D-S-A-25_U01Potrafi wykorzystywać wiedzę w środowisku pracy i pozytywnie oddziaływać na otoczenie społeczne.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyZO_3A_U06potrafi samodzielnie planować własny rozwój intelektualny, a także komunikować się z otoczeniem, prowadzić konsultacje i działalność ekspercką
Sposób ocenyS-2Ocena formująca: Ocena podsumowująca
Zamierzone efekty kształceniaZO_3A_D-S-A-25_K01Umiejętne wykorzystywanie przedmiotowej wiedzy w praktyce.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyZO_3A_K06jest przygotowany do aktywnego uczestnictwa w pracy organizacji i instytucji realizujących działania prospołeczne
Sposób ocenyS-2Ocena formująca: Ocena podsumowująca
3,0Potrafi wykorzystać przedmiotową wiedzę w stosunkach interpersonalnych.